Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros szülés után a 2....

Császáros szülés után a 2. baba is császárral fog születni?

Figyelt kérdés
Mennyi az esély rá? Nagyon nehezen szültem az elsőt,7 óra vajúdás után császároztak meg,mert a baba feje nagy volt (4370g-mal született)a medencém meg keskeny,nem fért át.Még csak 10 hetes a pici, de már a másodikon gondolkozunk,nem szeretnénk túl nagy korkülönbséget.Mostlehet,hogy sokan csodálkoznak,de ha választhatnék, a császár mellett döntenék.
2008. jún. 17. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekem a lányom 800, a fiam 2370 gr-al született, szóval simán kifértek volna, de mindkettő császáros lett.Azt mondják nem törvényszerű, de nagyobb az esély rá ha az első is az volt.A nagyobbik koraszülött volt, a kisebbiknek meg a szívhangjával volt gond, ezért kellett, de szerintem én is a császár mellett döntenék, eléggé féltem a vajúdástól, főleg hogy azt hallottam másodjára jobban fáj ha természetesen szülsz császár után, bár lehet hogy ez hülyeség.

Azért az rossz érzés hogy két gyerekem van, és egyiket sem én hoztam a világra.

2008. jún. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia! Én is császárral szültem az elsőt és én is 10hetes vagyok! Sőt a császárt választanám! De nem biztos, hogy császár lesz,ugye csak ha orvosilag indokolt. Ha nálad a téraránytalanság volt az ok, jobb esélyed van rá, hogy a másodiknál is császár lesz a vége. Nálam nem indult a szülés, csak elfolyt a víz, én valószínűbb hogy simán is szülhetek. Egyébként, ha a hasfal nem bírja akkor is császár lehet. Bár az én hegem kivülről nézve szinte nem is látszik (2006.10.15-én született a kisfiam).

Szóval "reménykedjünk", bár igazság szerint én kiváncsi is lennék milyen is megszülni egy babát!

2008. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem,ha szerencséje van a babádnak nem kell,hogy császáros legyen ő is.Van ismerősöm,aki alig ért be a kórházba,olyan gyorsan haladt a szülése,5110gr-os babát szült,és vékony csaj volt,van aki a kicsit is nehezen szüli meg.De téged nagyon keveset hagytak akkor vajúdni,ha ilyen gyorsan vágtak.7 óra első szülésnél nem sok,lehet hogy tágultál volna rendesen,ha hagynak.

Engem is megcsászároztak a lányommal 6 óra vajúdás után,mert annyira siettették a szülést azzal a nyamvadt oxitocinnal,hogy olyan rosszak lettek a szívhangok,hogy ki kellett a drágámat venni.Szerintem szörnyű volt a császár,lelkileg főleg.Ő a második gyerekem volt,2 éves múlt az elsőt simán szültem.És az ő születése egy életre szóló nagyon szép emlék.Igaz,hogy nem pár óra alatt lett meg,de sokkal jobb volt,mint a második.Reggel 4 után fájásokra ébredtem,és éjfél előtt 5 perccel született meg.De semmilyen beavatkozás a gátvágáson kívül nem volt.És ez sokkal jobb volt így,mint amikor beavatkoztak,és császár lett a vége.Most másik dokinál szülök,remélhetőleg a napokban,ő engedi a sima szülést ha nem lesz komplikáció.Mert ez a legjobb mindkettőnknek.

Én nem tudok egyetérteni azzal,hogy lehessen választani a császárt.Ez egy nagyszerű találmány,de oda kellene visszahelyezni,amire feltalálták.A baba,és vagy a mama egészsége élete megmentése megóvása érdekében.A többi egészséges szülő nő egészséges babáját természetesen kellen hagyni a világra jönni.


Jó egészséget nektek,és természetes szép szülést.

2008. jún. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én császárral szültem 17 óra vajúdás után. Én is szeretnék mégegy babát. Minden nap imádkozom, hogy természetesen szülhessek...
2008. jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!