Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után lehet tornagyakorl...

Szülés után lehet tornagyakorlatokat végezni és ha igen milyet?

Figyelt kérdés
8 hete szültem, 25kg híztam a terhesség alatt, még van rajtam 8-10kg felesleg, 55kg-ról indultam, most szülés után 8 héttel 65 vagyok, de nem tudom lehet e ilyenkor tornázni és milyen gyakorlatokat laehet végezni, szoptatom a kislányom és azt hallottam amíg szoptat az anyuka nem szabad tornázni mert elmegy a tej amit nem szeretnek, ez igaz?
2009. okt. 1. 11:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Nyolc hét alatt ennyit leadni nem semmi, nagyon ügyes vagy :) A tornát a legtöbb friss anyukának ajánlják akár a gyermekágyi időszaktól. Nyilván ezek még nem nagy "kondiedzések" lesznek, de felfrissít, megnyugtat és ellazít. Segít az ízületeknek ismét feszessé válni (a várandósság és szülés hormonjai - különösen a relaxin - ugyanis kissé meglazította ezeket, ezért fájhat itt-ott)

Jó választás lenne a jóga (könyvesboltban lehet kapni egy nagyon jó jógás könyvet: Staton-Perron: Baby Om küldök hozzá linket is: [link] )

Ezen kívül küldök egy torna összeállítást kismamáknak és frissenszült anyukáknak: [link]


A tejtermelés miatt nem kell aggódnod, mert nem a tornától függ, hanem attól, hogy milyen gyakran és milyen hatékonyan szopik a kicsi. A tejtermelés a kereslet-kínálat elve alapján működik és a testmozgás nem hat rá negatívan. Az azonban igaz, hogy közvetlenül torna után tejsav kerül az anyatejbe, ami ártalmatlan és semmi jelentősége nem lenne, ha nem változtatná meg kicsit az anyatej ízét. Néhány baba (kevés) nem szívesen szopik közvetlenül az anyukája edzése után e miatt. De nem kell aggódni, mert a tejsav és a mellékíz egy órával torna után teljesen eltünik (mondja a szakirodalom) ezért azt javasolják, hogy egy kiadós szopi után közvetlenül tornázzon az anyuka, hogy maradjon idő a kellemetlen íz eltünésére. Hozzáteszem, hogy a legtöbb baba nem panaszkodik torna után sem.

Remélem, hogy segítettem, és kívánok örömteli szopizást nektek!

2009. okt. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, minden jót kívánok:)
2009. okt. 5. 09:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!