Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elméleti kérdés! Igaz, hogy...

Elméleti kérdés! Igaz, hogy ha az első terhességnél ikrek vannak akkor tuti császárral születhetnek csak meg?

Figyelt kérdés

Mi inszemre járunk, én nagyon szeretnénk ikreket. Általában 3-4 petesejtem szokott megérni. Tudom, nem törvényszerű, hogy ikrek lesznek, de mi van ha mégis?

Engem most több kismama ezzel ijesztget. Igazat mondanak?

Csak normális válaszokat szeretnék!


2013. ápr. 11. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, ez nem így van! :) Egy ismerősöm ikrekkel lett terhes és nem spontán. A terhesség végig jól alakult, mindkét baba befordult és ráadásul a 40. hét környékén szült, tehát nem is korababák voltak. Természetes úton született mindkettő és normál súllyal, még inkubátorba sem kerültek! :)

Nem attól függ a császár, hogy ikrek-e vagy sem, hanem hogy a végén hogyan helyezkednek el! Mivel két baba van, így mindkettőnek be kell fordulnia, emiatt van nagyobb esélye a császárnak mint egy normál szülésnél.


Kívánom, hogy mihamarabb egészséges gyönyörű gyermeke(i)d szülessenek!!! :)

2013. ápr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta, meg lehet őket szülni simán, ha jól fekszenek!

De van olyan is, hogy az egyiket megszülöd simán, a másikat meg császárral, mert faros, vág keresztben van...

2013. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is nagyon szurkolok, hogy összejöjjön a baba! :)

Múlt hónapban voltam a Honvédban szülésfelkészítőn, és ott is kérdezte egy ikerterhes anyuka, hogy ott pl. engedik-e természetes úton megszülni az ikreket, de a doki csak annyit mondott, hogy "Inkább nézzen ki egy szimpatikus napot, hogy mikor legyen a gyerekek születésnapja, és arra időzítse a műtétet" - szóval itt inkább császároznak, bár a Honvédban konkrétan minden 2. kismama erre a sorsra jut. Anyumat is császározták az iker öcséimmel...

2013. ápr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Megnyugodtam! Én majd, ha végre az Égiek is úgy akarják akkor Szegeden fogok szülni. Habár ez tényleg még csak elméleti kérdés, mert megint nem sikerült az inszem.
2013. ápr. 11. 15:13
 5/11 Golan Trevize ***** válasza:

Nem, bár ez nagyrészt a dokitól és a kórháztól függ.

Azért szoktak kapásból császárral indítani, mert sok esetben úgyis császármetszés lesz a vége.

És nem csak a gyerek fekvése számít, de arra is van protokoll, hogy az első után legkésőbb mennyivel kell megszületnie a másodiknak.

Ezek miatt gyakran előfordul, hogy az elsőt meg tudja szülni az anyuka, a másodiknál úgyis császármetszés lesz, akkor meg már inkább egy programozott császárt választanak a dokik.

Szerintem teljesen érthető.


Ha keresel, biztosan találsz olyan kórházat és dokit, ahol hagyni fogják, hogy megpróbáld természetes úton megszülni őket.

Persze ez is csak akkor fog menni, ha az első fejjel előre van és a második nem harántfekvésű.


De miért szeretnél ikreket?

2013. ápr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mi nagy családot szeretnénk, 3(-4) gyereket. De sajnos már 7 éve várunk az első babánkra és szerettem volna 30 éves korom előtt megszülni mind a 3 babát. De sajnos rohamosan fogy az idő! Lehet, hogy lehurrogtok majd emiatt, de ez van.
2013. ápr. 11. 15:25
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem doki függő. nálunk spontán ikrek vannak, de mondta az orvosom, nála nem fogok természetesen ikreket szülni, neki a biztonság a legfontosabb, tuti császár, ill. 32. héttől befekvés. nekem jó ez így, tudom az elejétől, fel tudok készülni stb. ha nem lenne jó, akkor dokit váltanék:)
2013. ápr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Valóban úgy van hogy doki és kórházfüggő. Nálunk kecskeméten automatikusan császároznak iker babáknál, akkor is ha minden rendben. Akkor is császároznak itt, ha az első baba császáros volt, mindegy, hogy befordult-e vagy sem.
2013. ápr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. ápr. 11. 16:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Ilyet még nem is hallottam. Már csak azért is, mert én vagyok rá az élő példa, hogy nem így van. Első babáim lettek ikrek, természetes úton szültem.
2013. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!