Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szent István Kórházban (Budape...

Szent István Kórházban (Budapest) szült anyukák, leírnátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Milyenek az orvosok, szülésznők? Adnak fájdalom csillapítót, mert úgy tudom, nem minden kórházban adnak.

Milyen a szülőszoba, a babával voltatok-e? Minden érdekel, pozitív és negatív dolgok is.

Köszönöm szépen!


2009. szept. 17. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Én csak pozitív dolgokat tudok írni.A dokik és a szülésznők profik(nekem mindkettő fogadott volt,de akik nem fogadtak azok is jókat mondtak)és kedvesek.A szülőszobák 1 személyesek,pár éve lettek felújítva.Itt csak a babával lehetsz,mivel ez bababarát khz,ami azt is jelent,h 24 órában a babáddal vagy(azt hiszem császárnál az első éjszaka a csecsemősöknél lehet,de ezt nem tudom pontosan)Itt lehetőség van 24 órában fájdalomcsillapítást kérni,de előfordul,h nincs szett,amivel be tudnák adni(ez a pénztelenség számlájára írható),ezért erről beszélj az orvosoddal(ha van).Én tavaly szültem de azóta történt egy lényeges változás.Az 5 és 6 ágyas kórtermet megszüntették,és 4 ágyas fürdőszobás kórterem lett belőle.A csecsemősökkel sincs gond,csak elég elfoglaltak,ezért maguktól nem sok mindent mondanak.KÉRDEZD őket,ne legyél szégyenlős!
2009. szept. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyetértek teljesen az előttem szólóval! Minden így van ahogy leírta! Én nem teljesen 3 hónapja szültem ott! Orvosok , szülésznők szuperek figyelmesek, kedvesek! A szülőszoba és az egész szülészeti részleg nagyon barátságos! :) 1 személyes szobák vannak szupi ágyakkal! :)


Van fájdalomcsillapítás én kértem is az EDA-t és nagyon ajánlom mert nagyon sokat segített és akkor már olyan fájásaim voltak h nem is fájt ahogy a gerincbe beadták egy nagyon kedves aneszteziológus adta be! :) hosszú, de szupi szülésem volt ott és sokat számított h kedves volt mindenki!


Igen én még 6 személyes szobába voltam ahol nem volt fürdő sajna, de pont mi voltunk az utolsók mert akkor kezdték átalakítani! :) úgyhogy végre már nincs ilyen!


Kórházat keresel mégcsak? Hány hetes vagy?


Ha van kérdésed nyugodtan kérdezz!


Üdv.

11 hetes baba anyukája

2009. szept. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. István kórházhoz tartozom területileg, mindenképpen ott fogok szülni. Fogadott orvosom nincs, ügyeletesnél lesz a szülés. Első babát várjuk és nagyon nem vagyok képben a szüléssel kapcsolatban, de majdcsak lesz valahogy.

Azt hallottam, hogy a szobákat átalakították, de azt nem tudtam, hogy fürdő is van benn.

A látogatók nem zavarják a babákat?

Veletek benn volt apuka a szülés v. vajudás alatt?

A szülőszobára kell vinni valamit?

2009. szept. 17. 16:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első vagyok.Egyáltalán nem zavarta a babákat.A párom velem volt az első perctől az utolsó utániig(a babát is együtt hoztuk el a csecsemőosztályról).A szülőszobára vigyél magaddal:hálóinget,innivalót(buborékmentes vizet)ha zuhanyozni akarsz tisztálkodószereket,wc papírt.
2009. szept. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Második válaszóló vagyok!


ismét egyetértek :)


nem zavarta a babókat! volt pl. egy olyan anyuka a babájával aki éjjel néha üvöltött de kiment sétálni vele a folyósóra szóval azért odafigyelnek egymásra az embere. napközben meg ingás van leglábbis nálunk ez volt! napközben délelött általában beszélgettünk a többi lányal, aztán jöttek mindenkihez a látogatók és én többnyire a folyóson voltam a babámmal! :)


Szülőszobára igen mentes vizet 2l én vittem , kaját nem lehet max teljesen narúr sima csokit lehet! én váltóbugyit amit használtam, zsepi, váltó hálóing, bár azt már szülés után miután megfürödtem! :)betét! de amúgy adnak jó szuper nagy vastag betétet! papucs ami még kellett


és velem is végig bent volt apa! :)


könnyű,gyors szülést kívánok!

:)

2009. szept. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, hogy válaszoltatok!:)

Pont 2 hetem van még vissza. Nálunk is apás szülést tervezünk, ha nem pont akkor szülök, ha éjszakás. :(

Sok boldogságot kívánok a babáitokhoz!:)

2009. szept. 17. 21:51
 7/9 anonim ***** válasza:
1-én szültem fogadott orvosnál, szülésznőt nem fogadtam de tündéri volt... A kórház olyan amilyen de az pénz kérdése, a szülőszoba egyészen otthonos, a párom végig benn volt és ő is sokat segített, szülés után is mindenki nagyon aranyos volt a gyerekorvosok és csecsemős nővérek is, a védőnő is szupi, mindenben segítenek és az a rendszer hogy 2 órában veled lehet a baba szinte tuti hogy elindítja a tejedet. A látogatók jöhetnek egész nap, engem nem zavart, hogy a szobatársaimnál is mindig volt valaki, de ez esetleg valakit zavarhat a pihenésben.
2009. szept. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok érzéstelenítőt adnak valamit a fenekedbe meg lemegy 1 liter infúzió, én a végén már könyörögtem epidurálisért de a szülésznő mondta hogy meglesz ez annélkül is nagyon örülök hogy nem adta be az első hisztimre.
2009. szept. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm sépen neked is a választ! Én sem tervezem a fájdalomcsillapítót, ha lehet,akkor inkább nélküle. Sok boldogságot kívánok a kisbabához! :)
2009. szept. 19. 11:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!