Szerintetek gátvédelemmel nincs arra nagyobb esély hogy a baba oxigénhiányos lesz?
A baba akkor még a köldök zsinóron kapja az oxigént,szóval attól,hogy ő a szülőcsatornában van,még elegendő oxigénhez jut,mivel csak a megszületése után vágják el a zsinórt,és onnantól kezdve lélegzik a tüdejével.Akkor van gond,ha faros a baba,és még is úgy dönt az orvos,hogy nem császározza meg hanem természetes úton megszülhet a kismama(sajnos van ilyen,de ez ma már elég ritka),mert akkor előfordulhat az,hogy a fej(mivel ebben az esetben az csusszan ki utoljára)elnyomja a köldök zsinórt és akkor felléphet oxigénhiányos állapot.
Első babás 31+4 hkm
A szülés alatt azonban nem csak a csökkent lepényi működés vezethet oxigénhiányos állapothoz. Előfordulhat, hogy a köldökzsinór odanyomódik a csontos medencéhez, és ezzel megakadályozza a szabad véráramlást. Önmagában a nyakra, testre tekeredett köldökzsinór semmilyen problémát nem okoz, ahogy a csomó is ártalmatlan. Probléma akkor adódhat, ha a köldökzsinór túl rövid, a kitolási szakaszban ilyenkor meghúzódhat. Ezért minden összehúzódás után ellenőrizni kell a magzati szívműködést. Ha rendeződik, nincs ok aggodalomra.
Egyesek tartanak attól, hogy kitolás közben a hasra gyakorolt nyomás oxigénhiányt okozhat. Ilyenkor azonban a köldökzsinór nem feszül meg különösebben, ezért valószínűleg nem áll fenn ez a veszély. Valójában azért tilos alkalmazni, mert anyai és magzati sérüléseket okozhat, hatására a magzat feje előrebillen és nagyobb felületen támaszkodik a gátnak, a fej szabad forgását megakadályozza, tehát épp a folyamat ellenében hat. A rosszul adagolt oxitocin viszont vezethet oxigénhiányos állapot kialakulásához. Ezért ilyenkor különösen fontos a magzati szívhangok rendszeres ellenőrzése.
A hüvely magzati koponyára gyakorolt nyomó hatására kialakulHAT (és hangsúlyozom nem feltétlenül) szívfrekvencia csökkenés (ezt áthaladási csökkenő szívfrekvenciának hívják), ha ilyen történik szerintem nem foglalkoznak a gátvédelemmel és mielőbb a kitolatják veled a babócát. Gondolom ekkor téged sem a gátvédelem érdekelne. De amúgy az nem baj, ha nem engedik ki egyből a koponyát, mert ilyenkor tud szépen elvékonyodni a gát izomzata, szóval nő az esélye a gátvédelemnek.
Emiatt kell nézni a szívhangok kitolásnál, mert abból lehet látni hogy viseli a kicsi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!