Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés nem fáj jobban mint...

A szülés nem fáj jobban mint egy erős fájdalommal járó facsaró hasmenés?

Figyelt kérdés
Nekemmost megy a hasam és majd meg pusztulok annyira fáj szint hányingerem van kivert a viz de nekem mindig ennyire fáj ha ez van:S A szülés is ilyesmi? Én ezt is alig birom mi lessz velem ott? :D Érzéstelenités nélkül szeretnék szülni.3hkm

2013. márc. 3. 00:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, marhára nem olyan. Sokkal erősebb a fájdalom.
2013. márc. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
A legerősebb menstruációs görcsödet szorozd fel 100-al. De nem kell rettegni,nem tart sokáig,ki lehet bírni.Én 3X szültem.Az adott pillanat pokoli volt amikor jöttek a fájások de mikor kibújik a csöppség elmúlik minden fájdalom :)
2013. márc. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Ne a fájdalomra figyelj,mert ha azzal foglalkozol mennyire szörnyen fáj akkor persze,hogy kibírhatatlan.

Jól kell szedni a levegőt,ezt gyakorolhatnád is és nem pánikolni. De jobban fáj és pláne hosszabb ideig tart a fájdalom,néha szinte drasztikus hullámokban jönnek a görcsök.Szerintem hívj be valakit,párod,tesód vagy barátnőd a szülésre,sokat segíthet.

2013. márc. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A szülés érzését elmagyarázni valakinek, aki még nem élte át, kb olyan, mint ha egy vaknak akarná elmondani az ember, milyen a zöld fű.:-)) Lehet használni bármilyen hasonlatot, nem fogja tudni. Amúgy sincs sok értelme, mert egyéni érzékenységtől is függ; van aki a falat kaparja attól, amit más egy nyögés nélkül kibír.

Szerintem nincs értelme ezzel foglalkozni, és előre parázni rajta. Élvezd a babavárást, és vigyázz magatokra. A szülést pedig épp úgy túl fogod élni, mint mindenki más.:-)

2013. márc. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Fájdalom? Annyira szubjektív, hogy senkijével se tudod a te fajdalmaid összehasonlítani, szoval barmit valaszol barki (en is), ugyse olyan lesz neked:-).

Orvosoknal az 1-10-ig skala jarja, hogy kerdezik mennyire fáj egytől-tízig? Nekem 4-es volt magamhoz kepest a szules (nem kaptam erzestelenitest), de a 10-est elotte "el lőttem" egy nagy hasi műtétre :-(.

Szoval egy friss hosszanti hasfelmetszeshez kepest egy vajudas es szules szinte nem is fajt (hozzam kepest nagy baba volt es alig akart kibujni:-(). De nyilvan sokan a 10-esre teszik a fajdalmat, ami szinten ertheto. Az en nogyogyaszom elotte azt mondta: ugye nem fél a fajdalomtol?!ha mégis gondoljon arra, hogy ez egy pozitiv fajdalom lesz, a vegen egy nagyon pozitiv eredmenye lesz ugyanis a gyermeke:-)))) (ahogy azt mar irtak is ;-)).

2013. márc. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Közönöm szépen a válaszokat :)) Amugy nem merek érzéstleenitőt kérni a gerincembe elvileg az is nagyon fáj.és veszélyes .
2013. márc. 3. 00:40
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát érdekes de az első vajúdásom nekem is így indult mint egy borzalmas erős facsaró hasfájás ahogy írod levert a víz hánytam, stb....de csak a vajúdás első 2-3 órája volt olyan (nekem a mensis görcshöz köze nem volt én meg azt vártam a leírások alapján dehát olyan pont nem volt).

Fájdalomcsillapító nélkül szültem én is egyébként.Ha már ott vagy és szépen halad a tágulás, már úgysem adnak epit,.

2013. márc. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Sokkal jobban fáj, én oxotpcinnal szültem, mert indították, amivel ugye még jobban fáj. Érzéstelenítést nem kaptam, de kibírtam. A vajúdás kibírható, hiszen nem folyamatosan, hanem időközönként fáj, a végén már nagyon szenvedtem, akkor folyamatosan fájt. Végülis nekem a varrás sokkal jobban fájt( gátmetszés), az maga a pokol volt, inkább szültem volna még egyszer. Pedig ahhoz már adtak ilyen helyi érzéstelenítést ( spray vagy fogalmam sincs mi, folyékony volt:))
2013. márc. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hát sokkal jobban, nekem a fájdalomtól errőm se volt kérni érzéstelenitött ugy h ezen ne agyalj :) JOBBULÁST!
2013. márc. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 szsuzs ***** válasza:
de, sokkal jobban fáj...
2013. márc. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!