Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés alatt hasmenés? Aggódom.

Szülés alatt hasmenés? Aggódom.

Figyelt kérdés
Már több mint 2 hete hasmenésem van, igen erős, de a Smecta por egy kicsit segített, voltam már háziorvosnál, ügyeleten, de mást nem adnak, csak ezt és széntablettát, de sajnos nem múlt el, csak enyhült. 37. hetet töltöttem pénteken és aggódom, hogy mi lesz ha még szülésig sem múlik el a hasmenés. Hogy fogok így szülni? István kórház, ahol baba-mama barát, így még beöntést sem adnak szülés előtt. Bocsánat a téma miatt, de nagyon félek, hogy több jön ki szülés közben, 2. baba és tudom, hogy sajnos elkerülhetetlen az ilyen fajta kórháznál a szülés közbeni székletürítés, de a sima és e között van különbség. Kérem aki így volt segítsen.

2013. jan. 5. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én bababarát kórházban szültem és ott is adtak beöntést. Kérni biztos lehet. Szerintem beöntés nélkül mindenkinek kijönne szülés közben. Az mennyire mamabarát, ha valakit ilyen megalázó helyzetbe hoznak?
2013. jan. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az Istvánba nem adnak. Amikor a kisfiamat szültem, előtte voltunk szülésfelkészítőn és megmondták, ha kérsz sem adnak és nincsen hozzá felszerelés sem a szülészeten. Sajnos igen megalázó, de akkor kevésbé érdekelt /szülés közben/ ,de ebben a helyzetben nagyon aggódom.
2013. jan. 5. 17:19
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Patikában lehet kapni hashajtó kúpot ami nem szívódik fel csak helyileg hat. Azt hiszem EVA kúp a neve. Szülésznőt nem tudsz megkérdezni? Mitől van a hasmenésed azt tudják? Normaflore-t próbáltad?
2013. jan. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Folyamatos hasmenéssel nagyon ki tud ám készülni a szervezeted. Vérvételre nem küldött el orvos?
2013. jan. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy jártam. Ment a hasam a 36. hét végén és 3 nap múlva már véres volt. Elmentünk ügyeletre, ahol nem fogadtak, mert terhes vagyok és átküldtek a terhességi ambulanciára. Ott néztek méhszájat és kaptam beutalót a fertőző osztály szakrendelésére. Nem tudtak gyógyszert írni, csak szén kapszulát illetve szigorú krumpli, rizs, háztartási keksz, párolt répa, alma diétára fogtak és rengeteg folyadékot kellett inni. Vérvételem volt és 3 naponta kontroll. Mivel betegen elkülönítettek volna a babától és a hasmenéssel terhelődik a szervezet Rám nagyon figyeltek. (1 hétig tartott amúgy a hasmarsom). Szerintem fordulj dokihoz, ha nem múlik!
2013. jan. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a második terhesség alatt végig hasmenéssel küzdöttem, mert a pajzsmirigyem nincs rendben és a baba bezavart. A sokik sem tudtak mit tenni ellene. Szülés előtt elmentem wc-re (veszélyeztetettként bent feküdtem már és rossz lett az nst, szóltak, hogy irány a szülőszoba). Gondoltam, ezzel a wc-ztéssel megúsztam. Hát nem. Éreztem újra az ingert, szóltam a szólésznőnek, hogy kösse ki az oxitocint, mert sürgős dolgom van, kikötötte, kimentem, vissza, bekötötte, majd ezt megismételtük 30 perc múlva is. Így már semmi ne mmaradt bennem, ami kijöhetett volna. Szent Imre, szintén nincs beöntés, de van értelmes szülésznő, aki megérti, hogy ez neked fontos. Először ő is azt mondta, hogy a tágulástól érzem, de mondtam ,hogy ez nem az, higgyen nekem, másodszorra már nem kérdezett, csak kedvesen kikötötte az oxit arra pár percre. Szúval ha még szülésnél is fennáll a probléma, szólj, hogy engedjenek ki.
2013. jan. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok. A vérképem jó, pont most csináltak. Figyelek, hogy elég folyadékot igyak és ásványi anyagot juttassak a szervezetembe.

Számomra az a durva, hogy nem csinálnak semmit. Csak a diéta, széntabletta és Smecta por. Így elvagyok, de remélem a szülésre elmúlik, bár mivel ilyen régóta tart, már nem hiszek benne.

2013. jan. 5. 22:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem 9 hónapig volt hasmenésem, de mivel nagy gondot nem okozott, ezért nem is szedtem rá semmit.

Szülésnél viszont nem volt vele problémám és azóta sem.

2013. jan. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy miért mondják, hogy nincs eszközük. Én a nőgyógyászaton voltam fél éve, kisműtétem volt, akkor is kaptam előtte beöntést, és az csak egy emelettel van lejjebb a szülészetnél... semmiből nem állna nekik...
2013. ápr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

olyan jó, hogy nem vagytok doktorok, és ügy beszéltek. Majd ha elvégzitek az egyetemet, akkor mondhatjátok, de most nem. És mit akarsz, mit csináljanak, tömjék be a feneked? ők mindent megtettek.

Én nem akarlak megbántani, de ezt el kellett mondanom

2013. ápr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!