Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Benn legyen az Apuka a szülésn...

Benn legyen az Apuka a szülésnél vagy ne? Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban? Pro és kontra?

Figyelt kérdés

2013. márc. 2. 14:02
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Igaza van a 31-es válaszolónak!

Gratulálok hogy ti ennyiből meg tudjátok állapítani ki milyen ember.

Lehet, hogy aki nem volt benn a szülőszobán százszor jobb apuka mint a te párod. Tudod ha csak ezen múlna..

2013. márc. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
59%

Tényleg döbbenet mit meg engednek egyesek maguknak..

De komolyan, hogy jössz te ahhoz hogy te bárkit is ismeretlenül szánalmasnak titulálj?

2013. márc. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó, beléd semmi empátia nem szorult.


Tudod, ezen az elven éppen téged is szidhatnának, mert még szülni sem akarsz egyedül.


Én például senkit sem bántottam a véleményemmel, mindenkiét tiszteletben tartottam és nem bíráltam senkit, veled ellentétben (én írtam az állatosat egyébként, és sok olyan állat van, amelyik együtt neveli az utódot, a példa lényege viszont nem ez volt és köszönöm annak, aki a történelmi dologgal alátámasztotta, én is ezt írtam volna).


Van, aki nem bírja és kész. Arra pedig senkinek semmi szüksége, hogy rossz élményt alkossanak, egy életre.


Egyébként személy szerint is ismerek olyat, hogy szülés után a férfi nem tudott nőként tekinteni a feleségére, kb. 2 hónapot bírt a továbbiakban a házasságuk, de ez nyilván nem olyan húde gyakori, azért is nem írtam le.

2013. márc. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
54%

Én írtam a töris hasonlatot. Szerintem csak régimódiak vagyunk és úgy szeretnénk világra hozni a gyermekünket, ahogy minket az édesanyánk, vagy ahogy őt az édesanyja. Akkor ez teljesen természetes dolog volt, a NŐ dolga. Ma már más idők járnak, szinte minden unisexé vált (persze nem fizikális értelemben, bár lehet nem sok idő:)). Gondoljatok bele, lehet még 50 év és az unokáink arról beszélgetnek majd, hogy a nő vagy a férfi legyen terhes. És mi majd elleszünk képedve....:)

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ilyen szinten elképesztőnek gondolom az apukás szülést, csak én tuti nem engedném be. Szerintem van az intimitásnak egy olyan zónája az ember lelkében, ahova csak magát engedi be. Pl.: Éves óta házasok vagyunk a férjemmel, de mégsem fogok pukizni előtte, vagy nagyvécézés közben megdiskurálni a napi teendőket, vagy úgy gyantázni az intim részeim, mikor ott áll mellettem.

Ettől függetlenül nem érzem, hogy ne lenne teljes a boldogságunk, csak szerintem kell egy kis titokzatosság.

Annak kedves válaszolónak, aki azt mondja, hogy aki mellé nem akar bemenni az apuka az rosszul választott párt, hogy ő meg egy gyenge nő, mert egy teljesen alapvető dolgot elképzelhetetlennek tart egyedül megoldani.

A nagyim jó családból jött, mert a szüleinek (dédikémék) húsboltja volt. Mikor a dédipapám meghalt a háborúban, a dédimamám egymaga vette át a boltot és hentes lett. Húst darabolt, füstölt, kolbászt töltött és husit árult, hogy mindent előteremtsen a mamámnak, és úgy is lett. Ezzel a mai "nem bírnám egyedül" mentalitással nem tudom mire ment volna akkor a világ.

2013. márc. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 Meladik ***** válasza:
71%
Nálunk bent volt,ahhoz képest hogy azt hitte tiszta ideg lesz. fogta az Nst-t a hasamra, majd a kitolásnál a lábamat, emelte a fejem, sőt néha ő szolt hogy mikor vegyek levegőt, nyomjak stb.Emlékszem ő mondta először hogy hajas babánk van (csak felülről látta). Nem tudom elképzelni milyen lett volna nélküle, ő pedig azt mondja csodálatos élmény, azt leszámítva hogy nagyon rossz volt szenvedni látni.
2013. márc. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
54%

Itt kulfoldon csak az extrem muszlim pasik nem menek be.Minden mas nep termeszetessen viszi a parjat szulni elvegre kozossen valnak szulove.

Minthogy mar 15 eve evi tobb szaz szulest segitek elmondthatom soha nem lattam meg hogy egy ifju apuka traumat kapott volna attol hogy a feleseget gyermeke annyat tamogatta.

De kultura kerdese

2013. márc. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
67%

Ezt az egészet olvasva szörnyű, hogy magukat értelmesnek valló nők, mennyire sárdobáló szintig tudnak lemenni (tisztelet persze a kivételnek) azért, mert az egyik A-t gondol, a másik B-t.

Én szülész orvosként dolgozom, és mind a két felet megértem, de komolyan!

Ez mindenkinek a maga döntése, és lehet, hogy külföldön ez, vagy az van, de komolyan kit érdekel?

Nálunk meg sokkal jobb az orvosképzés, ezzel is lehetne példálózni, de ennek megint nincs értelme.

Az is lehet, hogy konzervatívabban gondolkodunk, és?

Én azért nem fogom azt gondolni akármelyik szülőmamiról, hogy elmaradott gondolkodású, vagy nem jól választott párt, mert egyedül szeretne bejönni, de arról sem fogom azt gondolni, hogy gyenge, vagy, hogy ennyi volt a kapcsolata, most majd tuti megundorodik tőle a párja, akivel bejön a papa.

Mindenki magának érzi, mit is szeretne. Olyan szép és nagyszerű esemény, mikor egy nő életet ad egy gyermeknek, hogy ezért tisztelni kell! Az a része, hogy ezt a papa kezét fogva, vagy anélkül teszi meg: TELJESEN MINDEGY!

2013. márc. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!