Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Benn legyen az Apuka a szülésn...

Benn legyen az Apuka a szülésnél vagy ne? Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban? Pro és kontra?

Figyelt kérdés

2013. márc. 2. 14:02
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%

Én csak jót tudok mondani az apás szülésről. Nagyon sokat segített, hogy ott van. Nem is mernék nélküle szülni:D


Kétlányos 30hkm.

2013. márc. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
72%

Nem volt benn. Anyukám volt velem. Mindkettőnknek így volt jó.

Ezt nektek kell eldönteni.

2013. márc. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk nem volt bent. Sszerencsére :)

Ő sem akarta, és én se, úgyhogy nálunk az igények találkoztak szerencsére. Barátnőm volt bent velem, apa kint várakozott (igy is majd elájult az idegességtől, ha bent lett volna, sztem már az első percben felborult volna) :D

2013. márc. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
69%

Gyerekem apja bent volt.nem akart,én nem is eröltettem,de ismerősei szerint ez kihagyhatatlan "élmény".

Hát nála forditva sült el a dolog,utána nem tudott "nőként" tekinteni rám,pedig végén császárral szültem,szoval nem láthatta a végét,de mégis olyan volt mintha megundorodott volna tőlem.

Utána szex is csak félévente volt kb.

Szoval nem hiszem h ha mégegyszer gyerekem lesz akkor az apja is bent lesz.

(már azota uj párom van)

2013. márc. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk bent volt.Nagy segítség volt.Utólag mondta,hogy rossz volt látni szenvedni engem,nagyon sajnált.Viszont egyáltalán nem undorodott meg tőlem.Szeretjük egymást és csak ez a fontos,minden ember más.Férjemnek meg sem fordult a fejében,hogy nem lesz bent.De ha valaki élből nem akar akkor nem szabad erőltetni!
2013. márc. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
96%

Szia.

Nekem 2 szülésem volt..elsőnél édesanyám volt bent velem, mert apuka lelépett, mikor kiderült a terhességem!

Másodiknál bent volt a párom, nagyon nagy élmény volt, rengeteget segitett, nem is tudtam volna ugy szülni, hogy nincs ott valaki velem! Vagyis biztosan megszülök (mert ugye bent nem marad) :) :) de hatalmas erőt ad, hogy ott van veled! SZerintem! :) Ő vágta el a köldökzsinórt is.

2013. márc. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Na én is ettől tartok. Ezért nem is erőltetem..ahogy ő szeretné, majd eldönti. Ha úgy érzi, elég erős hozzá, hogy bármi olyat lásson, akkor nagyon örülni fogok, mert nekem viszont sokat jelentene, ha foghatnám a kezét.
2013. márc. 2. 14:20
 8/37 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem fontos, hogy mit akar az apa. Ha neki fenntartásai vannak, nem érdemes erőltetni.

Nekem mindkét szülésem apás szülés volt, és egyikünk sem bánta meg. Már azzal is sokat segített, hogy velem volt és fogta a kezem. Egy dolgot nem akart, elvágni a köldökzsinórt, így amikor a doki megkérdezte akarja-e, egyszerre válaszoltuk, hogy nem.:-)

A másodiknál a vajúdás alatt volt csak bent, mert sajnos sürgősségi császár lett a vége, és a műtőbe már nem jöhetett. De addig nagyon jó, hogy velem volt.

2013. márc. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
91%
Nekem a párom nem szereti az ilyen kórházas dolgokat,mégis bent volt velem.Én is szerettem volna,ő is.Végig támogatott,fogta a kezem,biztatott,izgult velem,segített.Ha nincs ott,én nem tudom mit csinálok.És láttam,hogy hogy pillantotta meg a kislányunkat,micsoda öröm,hála,köszönet,boldogság volt a szemében,és én azt az arckifejezését soha nem fogom elfelejteni.Még könnyezett is,akkor láttam igazán meghatódni először.Örültem,hogy bent volt,az a mi pillanatunk volt,megszületett szerelmünk gyümölcse,egy család lettünk.7 hónapos a kislányunk,a szexuális életünkkel sincs gond.A szülés után 4 héttel írt nekem egy SMS-t,hogy alig várja,hogy leteljen a 6 hét,és nagyon kíván:)
2013. márc. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Remélem nekünk is majd helyesen dönti el az akkori pillanat, mire van szükségünk.

2013. márc. 2. 14:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!