Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Benn legyen az Apuka a szülésn...

Benn legyen az Apuka a szülésnél vagy ne? Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban? Pro és kontra?

Figyelt kérdés

2013. márc. 2. 14:02
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem mindenképpen menjen be, aztán ha nagyon ne bírja, akkor kimegy. Őszintén én még soha nem hallottam férfitól, hogy megbánta volna, vagy emiatt ment volna tönkre házasság (ott szerintem más bajnak is kell lennie). Minden férfi ismerősöm azt mondta nekünk, hogy élete legnagyobb élménye volt, és végül a páromnak is az lett. 3 hónapja született a kisfiúnk, de máig szinte minden nap felhozza, hogy újra át akarja élni ezt az élményt. a vajúdás alatt végig segített, borogatott, vizet hozott még nevettetni is próbált, pedig még le is hánytam szegényt, de teljesen természetesnek vette, kicsit sem ment el a kedve. A kitolásnál ő támasztotta a fejem, biztatott (bár utólag bevallotta, hogy rettenetesen féltett, mert másfél órára húzódott a kitolás és már pattantak el a fejemen az erek.) Amikor kibújt a babánk, akkor láttam, hogy könnyes a szeme, úgy nézi. Elvágta a köldökzsinórt, felvette az első levegővételét és sírt a meghatottságtól. Amíg engem varrtak, ő elkísérte a lemosdatáshoz, méréshez stb, bebugyolálták és a kezébe adták és vagy fél órát ültek így mellettem. NÉztem őket, és azt hiszem nem láttam szebbet. Ő meg sosem felejti el, hogy amikor ez a kisember életében először ezen a világon kinyitotta a szemét, akkor rá nézett. Utána a 2 órát is nagyon jó volt hármasban eltölteni. Hajnal volt, csend és úgy éreztük, hogy csak mi hárman vagyunk ezen a világon, senki nem zavart minket és együtt élhettük át, hogy CSALÁD lettünk (mert annak az apa is a része). Napokig nem tért magához az élménytől és kb 2 hétig olyan szerelmes volt belém mint még soha, mert látta, hogy mit csináltam végig, és annyiszor elmondta, hogy köszönöm! hihetetlen jól esett nekem is, hogy látom rajta, mennyire értékel emiatt. A hat hetet meg alig bírta kivárni :)
2013. márc. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk bent volt, mindketten akartuk. Nélküle nem is ment volna, nagyon sokat segített. Ez is erősítette a kapcsolatunkat, ugyanúgy kívánt utána is. Plusz büszke rá, hogy ő látta először és hogy elvághatta a köldökzsinórt :) Legszebb közös élményünk.
2013. márc. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
75%
Köszönöm az ilyen szintű lepontozást. Biztos nem hasznos hallani, ha valakiknek ilyen szép élmény volt közösen az első gyermekünk világra jövetele...biztos hasznosabb a "férjem nem bírja a kórházat" hozzáállás. Hát aki ennyit nem bír ki ezért az életreszóló közös élményért azt csak sajnálni tudom.
2013. márc. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
80%
az állatos hasonlattal azért vigyázzunk! Aki ezt írja az egyedül is kívánja felnevelni a gyerekeit? Ugyanis az állatok nagy részénél így van. De az apa meg is öli sokszor a sajátját. Akkor ez is természetes? Jó persze most sarkítok, de emberek vagyunk, vannak értékeink mint pl. A család, szeretet stb., és szerinem ez az életünk legcsodásabb, soha nem visszatérő pillanata, és nem összehasonlítható, ha vkinek elmesélik, vagy átéli.
2013. márc. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Az állatokkal én sem értek egyet, de a válaszoló védelmében annyit mondanék, hogy ha a mi emberi történelmünket nézzük, csak mostanában vált divattá, hogy apuka ott van. Régen ez full a nők dolga volt.

Én azt mondom továbbra is, hogy ha olyan a beállítottság lehet egy csodás élmény, ha a férjem nem lenne rosszul attól is ha elvágja az ujját, vagy nem esne pánikba, mikor kicsit fáj a fejem :) lehet én is beengedném. De így több lenne vele a gond, mint velem.:)))

2013. márc. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
84%

Ha valaki tényleg tud olyan esetről, hogy az apuka megundorodott az anyukától, írja már meg légyszi. Én össz 1-et hallottam, az is egy ismerősöm ismerősének az ismerőse. Kb az apukás szülések 1%-a lehet? És gondolom ők eleve nem akartak benn lenni.

Szerintem ez egyébként kifogás. Nem az anyukától undorodik meg az apuka, csak van mire ráhúzni a dolgot. Nem tud rá nőként tekinteni, hanem anyaként néz már rá. Előfordul, de nem gondolom, hogy azért, amit szülésnél látott. Az ilyen meg menjen pszichológushoz, ha javítani akar a kapcsolatán. Ha nem akar, akkor valószínűleg kiszeretett az anyukából...

Bocs az offért, de ez a rengeteg lepontozás kiakaszt. Nem a %-ok miatt, hanem azért, mert úgy van beállítva a dolog, hogy mennyire gáz az apás szülés. Ennek ellenére a legtöbb apuka bemegy, és pozitív élménnyel távozik.

Vészmadarak...

2013. márc. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
73%
21, 23-24-es vagyok. Az utolsóval maximálisan egyetértek. Nem érdekel túlságosan a százalékom, úgyhogy ezt a választ is le lehet pontozni, ha valakinek ez esik jól, hanem az háborít fel, hogy mindenki le lett pontozva, aki arról írt, hogy milyen csodás élmény volt mindkettőjüknek a szülés megélése. Nagyon sajnálom azokat a nőket, akik mellett nem volt ott a férjük, és nem élhették ezt át. Én - még egyszer mondom - még nem találkoztam olyan férfival, aki azt mondta volna, hogy nem volt életre szóló élmény. A nagybátyám is félt, mert ő sem bírja a vért meg ezeket, de itt szerintem senki nem arra koncentrál. De nem akarok ez ellen kardozni, mindenki gondoljon, amit akar. ÉN azt nem értem, amikor esélyt sem adnak a dolognak. Szerintem az ilyen nem is férfi, akkor így cserben hagyja a feleségét, aki élete legfájdalmasabb pillanatait is ekkor élik át. Vagy ha valami komplikáció lép fel esetleg, ott van egyedül a szörnyű félelemmel és senki nem fogja a kezét. az nem társ, aki nem tudja ezt vállalni, mert "nem bírja a tűt". Ha már le vagyok pontozva, kimondom, az egy picsogó senki, aki ilyet mond. Én nem tudnék egy ilyen nem is férfival együtt élni, aki ennyi áldozatot nem képes hozni a gyermeke megszületése miatt! Azt meg, hogy nem kívánja a szülés után olyan esetekben tudom elképzelni, ha amúgy sem szerette már úgy, vagy a nő szépen beleesett abba a hibába mint sok anyuka, hogy elhízott a terhesség alatt, aztán úgy maradt, a gyerek mellett nem áldozott magára időt, elhanyagolta magát, vagy ahogy mondták előttem, csak mint anyára tekintett már, nem mint nőre. BIZTOS hogy nem a szülés miatt!
2013. márc. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Bár én nem tudom elképzelni, hogy velem ott legyen a párom, megértem, hogy fel vagytok háborodva a lepontozások miatt!! Ezek szubjektív vélemények szó szerint pro és kontra! Nincs rossz, vagy jó válasz!!!

Ez annyira egyéni döntés...

Én azt sem tudom kb. mit kell nyomni a lepontozáshoz, mert annyira nem érdekel! Senki nem írt támadót, bántót!!

2013. márc. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Mindenesetre elég bátor vagy kedves 27-es, hogy nyíltan bírálod olyanok kapcsolatát, akik másképp gondolkodnak egy adott dologban, úgy, hogy közben semmit nem tudsz róluk.

Gyerekes, szánalmas dolognak tartom a lepontozást, mikor valaki a véleményét írja le, de ismeretlenül sértegetni másokat, akiket nem is ismersz.....

Szerintem 1000 X primitívebb.

2013. márc. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
38%

Ismeretlenül szánalmasnak nevezni valakit elég csökkent agyi kapacitásra vall már ne is haragudj!

Honnan tudod ki milyen apuka lesz? Imádom az ilyen sztereotípiákat amiket ezen az oldalon gyártanak egyes emberek.: "akinek császára volt, az nem is szült" "aki érzéstelenítővel szült az gyenge" "aki nem szoptat az nem is anya" "aki nem volt benn a feleségével a szülőszobán az szánalmas és nem is apa"

A pszichológusoknak komolyan mondom nem évekig tartó kísérleteket kellene végezniük hanem feljönni erre az oldalra, pillanatok alatt összecsapnának egy 200 oldalas tanulmányt.

2013. márc. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!