Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Benn legyen az Apuka a szülésn...

Benn legyen az Apuka a szülésnél vagy ne? Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban? Pro és kontra?

Figyelt kérdés

2013. márc. 2. 14:02
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk mindkét lányunk születésénél bent volt. Nekem rengeteget segített, hogy velem volt, Neki pedig nagy élmény, hogy a részese lehetett. Az első babánál nem akart bejönni, és én soha egy percig sem erőltettem, mert szerintem ez az ő döntése kell, hogy legyen. Végül úgy alakult, hogy bejött, és nem bánta meg. A másodiknál már sokkal bátrabb volt, ő vágta el a köldökzsinórt is. Egyetlen negatívumként azt mondta, hogy rettenetesen aggódott értem, számára ez volt a legnehezebb, hogy igazán nem segíthet. Nem undorodott meg tőlem, jobban tisztel, mert látta, hogy mivel jár a szülés, és hogy mennyi erő kell hozzá.

Most is együtt tervezzük végigcsinálni.

Viszont mindenki más, neked kell ismerni a párod, és tiszteletben tartani a döntését.

Üdv, két lányos, 29 hetes kismama.

2013. márc. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
75%

Én nem akarom, hogy bent legyen, pont azért, mert már nagyon sokaktól hallottam, hogy megundorodott tőle és szétment a házasság :( A jövőbe nem látok, nem tudom mi lenne, ha nálunk is így sülne el a dolog.


Nekem nem természetes az, ha egy férfi ott van. Hülye példa és elnézést előre is, ha bárki bántásnak értelmezné, nem annak szánom, de az állat is elvonul szülni.


Az egyik rokonom szülésznő volt, ő mondta, hogy volt, amikor bent akart lenni az apa, de már a folyosón elájult és még őt is úgy kellett felmosni, az anya meg még stresszesebb lett tőle :D Mondjuk ez poén, de akkoris, ez azért akkor nem lenne ilyen vicces.


Ettől függetlenül én tiszteletben tartom mindenki véleményét és abszolút meg is értem. Örülök a pozitív példáknak :)

2013. márc. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
96%
Velem bennt volt.Ha vállalunk másodikat tuti h nem fogok nélküle szülni!:) Nekem nagyon jó volt h ott volt végig mellettem.Ő sem bánta meg és nagyon büszke rá h láthatta megszületni a pici fiát!
2013. márc. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
96%
Az én férjem is bent volt, pedig nem szereti a véres dolgokat. DE senki nem kényszeríti őket, hogy mindent végignézzekenek. Nekem nagyon jó volt vajúdás alatt, hogy bent volt, bár a végén már nem kommunikáltam vele- sajnáltam is magamban, hogy "egyedül hagyom", nem is tudom, mit csinált addig. Aztán mikor vége lett a szülésnek, volt 2 óránk a szülőszobán, az megint nagyon jó volt, 3asban. Nem tudom, mit látott, mit nem, de ha valaki nem akarja nézni a véres részeket, nem kötelező, sőt, ki is lehet menni, igazából a vajúdás a lényeges szerintem, akkor tud segíteni, a kitolásnál nem nagyon, és az sokkal rövidebb idő is. Mondjuk a köldökzsinórt nem vágta át, de nem is erőltette senki. Ha bármelyikőtök is bizonytalan, még mindig lehet azt csinálni, hogy elmegy veled, de kint vár, vagy bemegy, és ha valakinek kényelmetlen, kijön.
2013. márc. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
96%
nekünk első baba, most vagyok félidős. szerintem inkább tart tőle, mint szeretné, de rengeteg barátjának szült már a felesége, apás szülés volt végigcsinálták, ezért néha úgy érzem, ő sem akar lemaradni, de a lelke mélyén fél attól, amit látni fog. én örülnék ha bent lenne, de csak ha tényleg így akarja, mert azért félek,h rosszul sülhet el. a másik, h ügyeletes orvosnál szülök majd valószínűleg és akármilyen csúnyán is hangzik, sajnos azt vettem észre, h eddig minden sztk-s orvos emberibb hangnemet ütött meg velem, ha a párom is ott állt mellettem. feltételezem, h ez a szülésnél se lenne másképp. ebből a szempontból is megnyugtatna, ha mellettem lenne, de erőltetni semmiképp sem szeretném.
2013. márc. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim válasza:
94%
Az én férjem a 35. héten döntötte el, hogy benn lesz a szülésnél. Nekem jó volt, örültem, hogy így döntött. Az utolsó pár percre kiküldték és kinn nagyon ideges volt. Így Ő is azt mondta, hogy jobb volt, hogy benn volt. És Ő is elég rosszul lévő típus, de mivel csak rám figyelt, így nem volt semmi baj :)
2013. márc. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is az a helyes, ha bent van az apuka, ha belegondolok, engem sokkal jobban megnyugtatna, hogy velem van, amikor szükségem van rá, de ha azt mondaná, hogy nem akar bejönni, nem bánnám, csak rosszul esne.
2013. márc. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is apuka alkatától függ. Az én férjem tuti nem jöhet be, ha akarna sem engedném, mert ismerem és tudom, hogy megbánná. Sajna én is hallottam már, hogy szétment emiatt házasság.

De ott vannak pl.: unokabátyámék, ott most született kicsi és apukának a legszebb élmény volt az életében.

Mindenki másképp éli meg.

2013. márc. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk benn volt az apuka. Konkrétan ájulós típus, de csak az elején volt ideges. Egyébként be akart jönni, és jól bírta. Túl sokat nem tudott segíteni, azon kívül, hogy legalább az elején volt társaságom, volt kivel beszélgetni, lehetett kinek szólni, hogy kérem a vizet, stb. Nem undorodott meg tőlem, a fejemnél állt, gyakorlatilag nem sok mindent látott.

De ezt nektek kell eldönteni.

2013. márc. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
69%

Én progis császárral szültem így benn volt a párom, mert nem láthatott olyat amitől lett volna oka kiábrándulni.

Ha hüvelyi úton kellett volna szülnöm akkor nem szerettem volna hogy benn legyen, pont azért mert rengeteg olyat hallani, hogy az apuka szülés közben kiábrándult és utána már másként tekintett a feleségére.

Én inkább anyukámat kértem volna meg, szerintem többre mentem volna vele, hisz tudott volna érdemben segíteni a "nyugodj meg drágám"-on és a simogatáson meg a bátorításon kívül :)

2013. márc. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!