Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt mikor készítenek...

Szülés előtt mikor készítenek utoljára ultrahangot?

Figyelt kérdés

Én Angliában élek, itt fogok szülni és csak két ultrahang van terhesség alatt, mindkettő elég korán, 12. és 20. héten. A midwife (azaz a védőnő-szülésznő) akihez járok terhesgondozásra azt mondta, hogy szülés előtt már nincs ultrahang.

De néhány dolgot így nem értek! Honnan tudják így megállapítani, hogy a méhlepény nem tapad-e a belső méhszájra, mert ha jól tudom, akkor a huszadik hét után az még bőven vándorolhat? És honnan tudják majd azt, hogy a baba fejjel jön, vagy farfekvéses, merthogy ő az utolsó hetekig furdulhat be, ugye?

Itt lényegesen kevesebb az orvos, mint Magyarországon, ezért van az, hogy szülészorvossal tulajdonképpen nem is találkozom, ha nincs komplikáció (végig a midwife foglalkozik velem és ő vezeti le a szülést is). Éppen emiatt van kevesebb ultrahang és a császározással sem dobálóznak úgy, mint otthon, ami alapvetően nem baj, de tényleg csak az utolsó pillanatban végzik el és jóval több a komplikációk aránya itt. Lehet, hogy nem pont emiatt, de szerintem ez is benne van.

Nem szeretném, hogy a farfekvéses baba, vagy a letapadó lepény ellenére hosszú ideig próbáljanak természetes úton megszüleszteni, majd végül ugyanúgy császár legyen belőle, felesleges szenvedések után. Merthogy úgy tudom, hogy ilyen esetekben otthon egyből császároznak, mert esély sincs természetes szülésre.

Első baba, tehát ezért kérdezem: ha nem ultrahanggal, akkor hogyan lehet még megállapítani a lepény helyzetét és a baba fekvését?


2008. jún. 6. 16:30
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
A biztosítással kapcsolatban: lehet, hogy van, mert itt ugye van mindenre. De nem hiszem, hogy azt ilyenkor már bárki megkötné velem, gondolom ez is úgy működik, mint a privát betegbiztosítás. Ha egészséges vagy és várhatóan nem patkolsz el, vagy nem lesz nagy bajod x éven belül, akkor megkötik, egyébként meg rizikós vagy. De még utánanézek! Köszönöm az ötletet.
2008. jún. 7. 00:01
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Kicsit későn találtam rá a kérdésedre, de remélhetőleg kapsz egy értesítést, hogy új válasz érkezett. Én is Angliában élek és most töltöm a 36. hetet. Nekem (szerencsére) nagyon jó tapasztalataim vannak és bár az itteni ellátás valóban jelentősen eltér a magyar megszokottól, azért ne aggódj, itt sem fogják se a te, se a babád életét veszélybe sodorni. Próbálj szüzen hozzáállni a kérdéshez, vagyis, mintha te is angol lennél, és akkor nem nem kelt benned aggodalmat, hogy más országban hogy is van ez. Persze a főbb vizsgálatokra én is inkább hazautaztam, mégiscsak megnyugtatóbb a saját anyanyelvemen hallani a dolgokat.

Nekem az első Uh-t még otthon csinálták, a 2.-at a 23. hétben itt és most, mivel megjelent nálam a terhességi diabetes + a midwife nem tudta egyértelműen kitapogatni a babám pozícióját, kaptam egy "further" Uh-t a jövőhétre, vagyis a 37. hetemre. Én inkább azt tapasztaltam, hogy nem spilázzák túl a dolgokat, nekem eddig bármilyen kérdésem volt készségesen megválaszolták, a diabetes kapcsán is hamar beutaltak egy Db Centre-be, nem éreztem magam magamrahagyottnak (eddig). De most jön még csak a neheze...:)

Úgyhogy feleslegesen ne aggódj, ne feledd, sosem vagy egyedül....

2008. júl. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!