Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ajánlásra vettem kétféle...

Ajánlásra vettem kétféle homeos bogyót, de ellentétes infókat kaptam, hogy szedjem. Ki mit javasol?

Figyelt kérdés

Az egyik Caulophyllum thalictroides 30 ch, a másik Colocynthis 15 ch.Melyiket hogyan szedjem?

39 hetes 5 napos vagyok, úgy tudom az egyik méhszájpuhító-tágító, a másik fájdalomcsökkentő. Az egyiket fél óránként egy szemmel javasolták, a másikat negyed óránként 5 szemmel.

Ha indítják a szülést, oxitocinnal, akkor is van értelme szedni? Akkor másképp kell?

És mikor kezdjem, 4-5 perces fájásoknál?

Ha tudtok segítenétek? Akár saját tapasztalattal, akár egy oldallal, ahol találok infót, akár telefonszámmal, valami homeos tanácsadóval, bármivel.

Köszönöm szépen.


2008. jún. 5. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia.Én ugy tudom hogy a cauophyllum-ot már 36 héten el lehet kezdeni,és a vajúdásnál féloránként 5 szemet.Én is 39 hetes és 5 napos vagyok.Könnyü és szép szülést.
2008. jún. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia a caulophyllum 30ch t a 36dik héttől érdemes szedni a méhnyak izomzatának puhítására való és ugy tudom 5bogyó kell per nap,szülés közben én a cimicifuga racemosa 30ch-t hallottam ami szintén méhizom tágító és rendszeres fájásoknál 3-5golyó,szülés után a staphysagria 200cht hugyuti helyreállításra és vérzés csökkentésre használják 1*5szem vagy a staphysagria 30ch-t 2*5golyóval ha gátmetszés császár volt,sebgyógyító és fájdalom csökkentő.

Sajnos a colocynthis 15ch ról még nem hallottam de gondolom a gyógyszertárban javasolták így nyugodtan szedheted azt is sztem.Én is most fogom kezdeni majd egy hét mulva ezeket úgyhogy csak a hallomásra hivatkozhatok.35hetes kismama

2008. jún. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!A caullophyllum méhszájpuhító, a másik tényleg fájdalomcsökkentő, görcsöldő. A caullophyllumot a cimicifugával (rendszerezi a fájásokat) felváltva fél óránként 5 szemet kell szedni 5 perces fájásoknál. De a caullophyllumot már most elkezdheted szedni napi 1x5-öt. A colocynthis-t nekem a babám görcsölésekor ajánlották. Elvileg csökkenti a hasfájást és a szelek is gyorsabban távoznak!
2008. jún. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én a Caulophyllum thalictroides 30 ch -t szedtem felváltva a cimicifugával félóránként. Egészkor az egyiket, félkor a másikat. 5-5 szemet mindig mindegyikből. Én vajúdás alatt szedtem csak , olyan 7-8 perceseknél kezdtem el a doki javalatára.

Én úgy tudom, hogy akár már 10perces fájásoknál el lehet kezdni szedni őket.

Amit tudni kell, hogy fémmel és a kezeddel nem érintkezhet. a kupakjába csavard ki a bogyókat és onnan öntsd a szádba. A másik , hogy inni nem lehet rá, viszont vajúdás alatt kell inni, ezért félidőben (negyedkor és háromnegyedkor ) igyál egy-egy pohár vizet(ne üdítőt és ne rostosat)!!!

Az egyiket én is úgy tudom, hogy lehet szedni már a 36. héttől, de erről többet nem tudok (én csak túlhordás alatt hallottam a homeórol, akkor szereztem be ezeket)

Ha van türelmed a neten keresni, lehet találni olyan oldalakat, ahol telefonszám is van a dokik mellett, vagy emailcím. És sok helyen a kórházban is segítenek, nyugodtan hívd fel a szülészetet, ahol szülni fogsz.

LEgalább olyan gyors és fájdalommentes szülést kívánok, mint nekem volt:-)

2008. okt. 25. 18:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!