Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hetes terhes vagyok a...

14 hetes terhes vagyok a gondom csak az hogy a placenta ellentétes irányban nő, azaz a méhszáj irányából ami vérzést okozhat. Más is járt így? Lehet ez gond a szexnél?

Figyelt kérdés
2009. szept. 9. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt a dokinak kell megmondania, hogy van-e kockázata. De el bírom képzelni, hogy eltiltanak a szextől. Kérdezd meg nyugodtan a dokit, ha ő nem mondaná.
2009. szept. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A méhszájra növő placenta veszélyt jelenthet a terhesség és a szülés alatt is. Terhesség alatt is könnyebben leválhat, szülés alatt meg a korai leválás a baba oxigélnhiényát és károsodását jelentheti, súlyosabb esetben a halálát is okozhatja.


Reméljük, neked nem lesz ilyen súlyos a helyzet. Mindenéppen konzultálj az orvosoddal, hogy mi a teendő. De ha eltilt a szextől (behatolástól, sőt, orgazmustól is), akkor ez az az ár, amit az egészséges gyermekedért meg kell fizetned. Nem könnyű (jelenleg én is el vagyok tiltva), de szerintem nem nagy ár egy babáért.

2009. szept. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Na, most jól megijesztetted!!!!

Ne aggódj, a szülésnél nem lehet gond mert nincs az az orvos aki nem császározna meg ha a placenta akár részlegesen is fedi a méhszájat! De a szex biztos hogy tiltott, mert előfordulhat korai lepényleválás és sokat kell pihenned, a dokid gondolom mindezt elmondta!

2009. szept. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy megijesztettem. A célom nem ez volt, mindenesetre.


Rossz helyen növő placentánál is egészséges babák születnek, megfelelő gondozás mellett. Ehhez az is szükséges lehet, hogy ne szexeljetek. Az orvos mondja majd meg, mi legyen.

2009. szept. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kár előre feltételezgetni, reméljük ne nő rá a méhszájra, erre kell gondolni.

Nekem egy ismerősömnek volt, hogy fedte a méhszáját, hát nem játék, úgy fogalmaznék.

2009. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt rajta a méhszájon, csak közel és a 18. héten véreztem is. Feküdnöm kellett, semmi szex és semmi emelgetés. A 27. hétre már kellő távolságra volt a méhszájtól (2 cm-nek meg kell lenni, hogy ne legyen császár!)Most kezdtem a 39. hetet és pont 2cm-re van, és ha minden oké nem lesz császár! Tartsd be Te is ezeket a dolgokat és minden oké lesz és jó egészséget!!!!
2009. szept. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!