Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátvédelemmel kapcsolatban...

Gátvédelemmel kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
A harmadik babámat várom, az első kettőnél vágtak, de olyan szerencsétlenül, hogy majdnem elvéreztem utána. 3 műtéten vagyok túl és most nem lenne szabad vágni, se repedni emiatt. A doki szerint ki fog férni a baba, ha nem lesz nagy, de én szeretnék vmit tenni, hogy tényleg ne legyen baj. Hallottam, hogy lehet kenni vmivel, de mivel és hogyan azt nem tudom. Köszönöm előre is. 35 hkm

2013. febr. 5. 11:36
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Miskolcon Dr Szemán György vállalt el. De most bekerültem a kórházba barcikára, mert kinyílt a méhszáj és most lőttek a gátvédelemnek addig.
2013. febr. 6. 20:28
 12/24 A kérdező kommentje:
A vérzés oka az volt, hogy elvileg rosszul vágott gátat a doki, és most, hogy itt vagyok a kórházban, egyre több hibát csinál. tehát remélem másik dokinál nem lesz baj.
2013. febr. 6. 20:31
 13/24 anonim ***** válasza:
A gátmasszázs olaj is segíthet a szöveteket rugalmasan tartani, de szerintem a legbiztosabb módja a gátvédelemnek, ha nem siettetik a szülést, nem nyomják ki a pocakodból a babát, mert ez a fajta "segítség" szinte biztos, hogy szétrepeszti a gátadat, mert olyan gyorsan jön kifelé.
2013. febr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
71%

"Hazánkban még mindig egy olyan káros és jobbára fölösleges szülés körüli beavatkozással teszik pokollá a nők életét, melynek szükségességét semmilyen tudományos érv nem támasztja alá. Sőt, a gátmetszés igazolásául szolgáló orvosi érveket – jobb, mint a spontán gátrepedés, csökkenti az inkontinencia kialakulásának esélyét, és megelőzi a hüvelyfalizomzat ellazulása miatt fellépő szexuális problémákat – közel harminc éve tudományos igényességgel megcáfolták. A mai magyar szülészeti eljárásban nem is annyira a prevenció indokolja, mint inkább a szülés vezetése során alkalmazott elavult és káros kórházi gyakorlat maga idézi elő a gátmetszés szükségességét. Ezek mindegyikét – a kőmetsző pozíció alkalmazását a kitolás alatt, a vezényszóra nyomatást és a méhre gyakorolt hosszas és erőteljes nyomást – a WHO a megszüntetendő eljárások közé sorolja."

[link]

2013. febr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem melyik doki? Én is oda járok! Köszi
2013. febr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Barcikán Dr Váradinál szültem mindkettőt.
2013. febr. 7. 10:04
 17/24 anonim ***** válasza:

A Semmelweisben dolgozik Lénártné Gróf Magdolna szülésznő, őt is megkeresheted.

Én nála szültem, 1 baba, semmit nem foglalkoztam a gátvédelemmel terhesség alatt, mégis olyan profin irányított, hogy sikerült vágás nélkül megszülni a lányomat.

2013. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszi! Remélem sikerül bent tartani, nehogy koraszülött legyen és akkor megkeresném!
2013. febr. 8. 15:32
 19/24 anonim ***** válasza:

Nem tudsz keresni egy szülésznőt, aki gátvédelmet csinálna közben?

Nekem tolófájások közben masszírozta gátolajjal a gátamat és szuper jó volt, éreztem, ahogy segíti tágulni, és persze szép lassan ment a kitolás, a gátvédelemhez ez is hozzá tartozik, így nem robban ki a baba...

2013. febr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Jaj, bocsánat, látom hogy már ajánlottak is egy konkrét szülésznőt.

Szóval szerintem is ez a "titok".


Mondjuk nekem az első szülésemkor vágtak (sürgősségi metszés volt, mert a babának lassult a szíve és gyorsan ki kellett jönnie), és nekem is nagyon rosszul gyógyult az a sebem, kb. egy év alatt jött helyre.


És emiatt mind a második mind a harmadik szülésemnél berepedtem picit, mert a régi metszés mentén nem tágultak a szövetek rendesen (érthető módon).

Szóval egy-egy öltés kellett, de össze nem lehetett hasonlítani a gátmetszéses élménnyel...


Remélem nem jön előbb a pici, és minden rendben lesz Veletek! És jó, hogy vállaltátok!!!

2013. febr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!