Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet hülye kérdés attól még...

Lehet hülye kérdés attól még felteszem. Lehet kérni a dokit hogy 3 napon belül inditsa meg a szülést? Magzatburok repesztéssel, ha 1-2 ujnyira nyitva vagyok? Ne kelljen napokat töltenem a kórházba?

Figyelt kérdés
2013. jan. 29. 07:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
47%
Én kettőt is kihordtam nyitott méhszájjal...Álltalában túlhordás esetén indítanak csak,de oxitocinnal.Ha a szülés magától indul meg,akkor is csak indokolt esetben adnak oxitocint,feleslegesen nem.Burkot csak teljesen nyitott méhszájnál repesztenek,mert rögtön utána a baba is jöhet,mint nálam 2 hónappal ezelőtt:)
2013. jan. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A 2. gyermek születése előtt 2 nappal kórházba küldtek,mert nyíltam csendben. Hiába kértem a dokit,hogy indítsák meg,mert nem szeretnék bent potyázni,nem indították,mert minden nappal "nagyobb" lettem. Kedden beküldtek,csütörtökön reggel meg is született a kicsi. Utáltam azt a 2 potyázós napot,mert a nagyom akkor 2 éves volt és itthon hagyni... meg amúgy is,mindenki babázott a szobában rajtam kívül,meg haza fele engedték az anyukákat...

Remélem ezúttal nem lesz ilyen,mert rohadtul utálnám!! Nekem egy 16 hónaposom van itthon a nagyobbak mellett.

2013. jan. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én épp az ellenkezőjét tudom írni a kérdésednek. Az első babát tágulásos vérzés miatt indította az ügyeletes doki, ez rendben van, mert már a magzatvíz is zöldes volt, szóval jó, hogy így tett.

Másodiknál pont ugyanaz a doki vizsgált meg az sztk-ban 38. betöltött héten, akinél az elsőt szültem, és közölte, hogy ha ez a vizsgálat most a kórházban lenne, akkor már haza sem engedne, mert 2 ujjnyira ki vagyok tágulva. De vegyem nagyon komolyan, bármikor jöhet a baba. Szóval megindította volna, ha nem az sztk-s rendelőben vagyunk. Ezzel szemben a baba kerek egy hétig bent maradt még, szép csendben tágította tovább a helyet magának, és 2 óra alatt kibújt. Úgy, hogy én reggel 5-kor ébredtem és 7:00-kor a kezemben tartottam. Alig értünk be a kórházba. :-O

2013. jan. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!