Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet hülye kérdés attól még...

Lehet hülye kérdés attól még felteszem. Lehet kérni a dokit hogy 3 napon belül inditsa meg a szülést? Magzatburok repesztéssel, ha 1-2 ujnyira nyitva vagyok? Ne kelljen napokat töltenem a kórházba?

Figyelt kérdés
2013. jan. 29. 07:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a dokim, hogy első gyereknél nincs ilyen, másodiknál, többediknél meg lehet beszélni.:)
2013. jan. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Klassz lenne,ha ez így működne.

Én megkérdeztem,nálunk nem kérés alapon működik. Ellenben nagyon sok helyen csak 1-2napot várnak és indítanak...

És örülj neki,ha csak napokat leszel bent,nekem lehet 2hetet is kell,mert nálunk megvárják a 42.hetet is.

2013. jan. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát örülj neki, ha nem kell indítani. Nemcsak burkot repesztenek, hanem oxitocint is adagolnak, ami felerősíti a fájásokat, sokkal rosszabb, mint a sima szülés, hidd el, mindkettőben volt részem!

Egyébként meg az orvos szakmai mérlegelés alapján dönti el, mi a legjobb az adott helyzetben, bízz benne!

2013. jan. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Sok dokival meg lehet beszélni. Én is megbeszéltem vele, igaz én már a 41.héten jártam.

De ha még időben vagy, tehát a 40.hét körül, akkor inkább hagyd, hogy menjen a maga útján a szülés. Nem olyan jó ám az indítás :S Sétálj sokat, ne feküdj egész nap, hasson a gravitáció, induljon be inkább magától a folyamat.

2013. jan. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
első gyermek 2 hét után magztaburok repesztés + oxitocin tudom miylen volt seperc alatt megvolt a gyermekem. de nem szeretnék a másodikkal 1 hetet bent tölteni a semmiért mint az első gyermekkel aztan megunják és lás csodát mégis tudna burkot repeszteni
2013. jan. 29. 07:31
 6/13 anonim ***** válasza:
5%

Ha normális a dokid beszéld meg vele. Az enyém az volt, bár nekem más miatt indította a másodikat. Mindenki a burokrepesztéssel, meg az oxyval rémísztget, pedig annyra nem gáz, kb. 10 perc volt nagyon fájdalmas, a többi totál kibírható.

Könnyű szülést!

2013. jan. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Második gyermekemnél a kiírt időre be kellett feküdnöm a kórházba csak azért mert ha beindul (tél volt) féltett a doki,h nem tudok bejutni.Másnap még elvoltam,de este szóltam a dokimnak (főorvos),h otthon vár a lányom,nem érek rá itt fetrengeni:) Megbeszéltük,h éjfél után már ne igyak,egyek és másnap reggel menjek a szülészetre és beindítja.Hangsúlyozom kiírt idő után voltam,ultrahang szerint 4500g-os babával. Reggel 7-kor felmentem,beöntés,eda bekötés,oxi. 1-2 óra múlva magzatburok repesztés. Ekkor a doki konzultált más dokival és úgy döntöttek nem tudom megszülni súlyaránytalanság miatt és megcsászároztak. Helyszín: Rókus kórház 2000
2013. jan. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Én természetesség párti vagyok. Néhány nappal többet ki lehet bírni. Az orvos meg nem lustaságból nem indítja be, hanem azért, mert még nem jött el a baba ideje. Megszületik, ha meg akar születni. Várnak rá. Furcsa nekem az a nézőpont, miszerint az orvos hülye, hogy fektet bent és nem indítja meg a szülésed, amikor meg van hozzá minden eszköze. Mint ha ezzel ő rosszat tenne, pedig pont, hogy a babád érdekeit tartja szem előtt. Minél tovább van bent, annál jobb. Ha túlhordod, akkor segítenek. Egyébként várják, hogy magától szülessen meg. Jah, hogy ez anyukának kényelmetlen? Van ilyen. Ez nem nyaralás, hanem szülés. Én úgy gondolom, a baba az első.
2013. jan. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen egyetértek az utolsó hozzászólóval! Első a baba, és miért is kellene a természet ellen dolgozni?!
2013. jan. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
második baba és épp eza problémám hogy nem várnak hanem kétnaponta infuzioval inditanak és babarálnak alul épp ezért kérdeztem meg hogyha már ez a rendszer van akkor csinaljon magzatburokrepsztést és ennyi
2013. jan. 29. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!