Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Erős feszítés a végbél környék...

Erős feszítés a végbél környékén lehet a szülés beindulásának jele?

Figyelt kérdés
Olyan érzés, mintha nagy wc-re kéne mennem, (nem kell, mert voltam) nagyon nyom, nem folyamatosan hanem hullámokban. Pakoljam véglegesre a táskám vagy ez még csak helyezkedés a babó részéről? Még kb. 2 hetem van hátra.
2013. jan. 10. 21:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A székelési inger elvileg azt jelzi, hogy jön a baba. Bár nekem ez már tényleg akkor jelentkezett, amikor a szülőszobán voltunk. Jöttek a fájások, és mondta a doki, ha ilyen ingert érzek, akkor szülünk. :) Így is volt mind a kétszer! :)
2013. jan. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

De nálam semmi más jel nincsen!!! Húh, ez most egy kicsit meredek belegondolni.

Lányok, nagyon köszönöm, most elmegyek aludni, ha gyakrabban jön akkor lehet bemegyünk. Egyelőre nem túl gyakori. De akkor nagyon nyom.

2013. jan. 10. 22:24
 13/18 anonim ***** válasza:

Majd írd meg mi lett, de sztem hamarosan baba lesz a kezedben:D

Jóccakát:)

2013. jan. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a dokim (akkor már szülőágyon voltam) hogy feltétlen szóljak, ha egy picit is székelési ingert érzek,mert akkor útban a baba kifelé vagyis elvileg a tolófájások jönnek. Hogy vagy? Megvan már a baba? Feltétlen írj ha tudsz :)
2013. jan. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi a helyzet?


/Nálam is a doki azt mondta a szülőszobán, ha már székelési ingerem van szóljak, mert az már a tolófájás. (10 percre rá már a kezemben volt a gyerek 2x is). Persze kemény vajúdás előzte meg./

2013. jan. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

hát akkor én leszek az egyedüli aki ellentmond,persze saját tapasztalatom alapján!

Én most vagyok 37+5 napos a 2.-ik babámmal és jó pár napja ilyen székelési ingerem van hullámokban csak mellé nekem vannak keményedéseim is!Ugyanígy volt az első babámnál is mégis 41+1 napra született meg indítottan!

Én úgy gondolom,hogy ahogy csúszik a baba is bent egyre lejjebb illetve mikor úgy mozog vagy úgy helyezkedik akkor előjöhet ez a székelési inger.

Úgyhogy én nem feltétlen mondanám,hogy ez már a szülés jele....persze lehet már ma azért nem is válaszoltál mert már éjszaka megszültél...

2013. jan. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Még mindig itthon..

Este lefeküdtem és el is múlt ez a feszítö érzés. Azóta nem tért vissza, de a babám nagyon nyom lent, úgyhogy valószínû az van, amit az utolsó válaszoló írt.

Nagyon köszönöm a sok kommentet és érdeklôdést!

Egyelôre még várunk! :)

2013. jan. 11. 14:08
 18/18 anonim ***** válasza:
Kitartást a végére!
2013. jan. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!