Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora babára számíthatok...

Mekkora babára számíthatok szülésnél, ill. Előbb érkezhet a baba, ha ennyire nagy?

Figyelt kérdés

33 hetes + 4 napos vagyok, az UH szerint 35 hetes + 3 napos. A méretek: BPD: 90,8 OFD: 109,1 HC: 315,32 AC: 307 FL: 67,7. Súlya: 2564 gramm. Megkérdeztem az orvost, azt mondta, ilyenkor már nem változtatják a szülés időpontját, marad a kiírt (júl.10-e).

Nagy babám lesz, nehéz szülésem?


2008. máj. 27. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Két hét nem nagy eltérés, és lehet azorvos nem változtatja meg azidőpontot, de majd a baba eldönti mikor is lesz az időpont. Lehet kicsit előbb jön, de ha nem akkor is szerintem 4 kilo fölé nem megy. A nagy babát nehezebben szülöd meg mintha kicsi lenne, de lehet hogy könnyebben mint másvalaki, mert ez nem előírás. A nagynéném 3 ggyerek után mondta , hogy inkább szül, mint wc-re megy.. Ne izgulj, de ha elevitet szedsz vagy hasonlót szerintem hagy abba, mert az okozhat ilyet, hogy túl nagy lesz a baba, ugyanis feltunningolja. Nekem a doki szólt,hogy jobb ha csak kétnaponta szedem, igaz én még korán vagyok. 11 hetes kismami.
2008. máj. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A babák nagysága nem mindig mérvadó a szülés szempontjából. Az első fiam 3300 gr-al született, teljesen szétszaggatott, mindenemet varrni kellett. A második fiam 3750 gr-al jött a világra gyorsan, könnyedén, csak a gátsebem volt 2 hét múlva nem is fájt már.

A babák tudják a legjobban mikor kell érkezni.

Sok sikert, és ne aggódj!!!

2008. máj. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia,

Ne izgulj mi mind a 3an nagy babák voltunk én 59cm 4,05kg a bátyám 56cm 4kg és ő mlég maradt 2 hetet pocakoban :o)

2008. máj. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!