Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nálatok milyen sorrendben...

Nálatok milyen sorrendben folytak a dolgok a szülés után?

Figyelt kérdés
Mikor adják oda a gyereket az anyának? Mikor nézheti meg az apa? Először fürdetik vagy csak megtörlik a kis lurkókat és utána egyből vagy elviszik megvizsgálni és utána adják az anyának és akkor meddig maradhat ott? Mit takar pontosan az,hogy szülés után egyből mellre helyezés?
2012. dec. 3. 19:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
császáros voltam, leszívták a váladékait és odahozták, csecsemős fogta, engem varrtak össze. az apa előbb látta mint én, amikor kivitték leszivni a váladékait. mielőtt a felesleges testnedveitől megszabadították, ahogy már írtam, előtte megfürdették abban a nagy helyiségben, ahol a műtét zajlott. kivitték az apának, amig engem kitoltak az apához. mellemre tették, én nem tudtam megfogni, mert műtöttek, apuka fogta.
2012. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én mindkétszer spontán szültem. Mikor megszülettek, még nem vágták el a zsinórt, hanem úgy szívták le a nyákot. Aztán elvágták a zsinórt, a baba felsírt. Utána fél percre rám tették, aztán vitték a mérőbe, öltöztették, aztán inkubátorba tették. Engem közben összevarrtak. Utána 2 órát együtt voltunk hármasba apával:)


18hkm

2012. dec. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Császáros voltam én is.Amikor kivették elvágták a köldökzsinórt utána megmutatták,kivitték.Apa már felöltöztetve látta az újszülött osztályon.Kb 2 órával a műtét után betolták mellém hogy velem legyen,rá megint 2 órára hozták hogy tegyük mellre...
2012. dec. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Spontán szültem. Amikor megszületett rögtön a hasamra rakták. Olyan volt, mint egy kis szilva. Elvitték mérni, fürdetni, stb. Addig engem varrtak. Apa visszahozta és mellre raktam. Kb. fél órát voltunk még hármasban a szülés után, mert salynos másfél órát varrtak. És már csak másnap reggel hozták ki a babát a csecsemősök.
2012. dec. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

spontán szültem.egyből a hasamra rakták, apa a köldökzsinórt elvágta, lefényképezett minket párszor, majd "elvitték" megfürdetni.

a fejem mellet 50cm-re volt egy mosogató szerűség, oda vitték, apa hősiesen segédkezett benne, majd neki adták oda míg engem varrtak (bő óra volt :S)

ezután jött a szülésznő és segített megszoptatni, majd még együtt lehettünk egy órácskát, utána apát kirakták mert zárlat alatt volt a kórház :(

mivel éjszaka volt, vizsgálatok után már nem hozták be a babámat, csak reggel mentem érte, utána már csak 2 vizsgálatra fürdéssel vitték el, 2 nap után ki is raktak minket a kórházból :)

2012. dec. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos sürgősségi császár lett altatással így akkor nem láthattam . A férjem látta mikor már öltöztették, hozzá is érhetett. Arra emlékszem,hogy félkómásan mikor bevittek a szobába a párom annyit mondott a baba jól van és gyönyörű. Kb 4 óra múlva ébredtem fel teljesen az altatásból ,akkor segítettek lezuhanyozni,kivették a katétert és már mentem is a piciért :) Sajnálom nagyon ,hogy így alakult,hogy nem adatott meg nekem az az élmény ,hogy lássam mikor világrajött.
2012. dec. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mikor megszuletett a babam, egybol ramraktak, elvagtak a koldokzsinort, 20 perc mulva elvittek megmertek,fel percen belul visszahoztak nekem, cicire raktak, onnantol csak 2 orahossza mulva valtunk el, mig lezuhanyoztam,addig apuci babazott, majd feltoltak minket a szobankba, de onnan sem vittek el. Egyutt "aludtunk". osszebujtunk,o aludt en meg neztem, egesz ejszaka:) apa amugy barmikor megfoghatta,azonnal is megfoghatta vna amikor megszuletett,de nagyon felt :) kis torekeny volt!
2012. dec. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
utolso vagyok: meg varrasnal sem vettek el, ott sziszegtem, baba a kezemben, de a fajdalmat a varras miatt, nagyon lecsokkentette!
2012. dec. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Első szülésem lesz és eléggé félek és furának érzem még a dolgot. Amúgy elég szégyenlős vagyok és még tiszta cikinek tűnik az egész,mármint az pl. hogy ott többen nézik amég szül az ember meg utána a varrás meg ilyesmi. Sőt! Nekem szerintem még az is gáz lesz ha mások előtt kell majd szoptatnom. Ti ezzel hogy voltatok?
2012. dec. 4. 17:10
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is csak a párom elött szerettem szoptatni. De hát volt néhány olyan helyzet, amikor a baba éhes volt:) Hát akkor nem fogom éheztetni, hanem előkapom és had egyen:)
2012. dec. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!