Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák! Az utolsó hónap...

Kismamák! Az utolsó hónap tényleg ilyen kibírhatalan alvás szempontjából? Lassan éjszakai bagoly leszek, ti is? 37+3 h km

Figyelt kérdés

Az még hagyján, hogy nem kapok levegőt, de a hasam fáj, párnát kell alá tenni, de már az sem segít. Kb. 2 perc míg felállok, hogy wc-re menjek. Tegnap még hánytam is, mert elrontottam a gyomrom. Aztán 2-től fél 6-ig 8 perces menstruációs görcseim voltak. Inni már nem is nagyon merek, mert akkor egész éjjel a wc-n ülnék. Van amikor éhen akarok halni és ennem kell. Plusz melegem van... stb.. :o)

Ez mindenkinek így van? Ti mit csináltok ilyenkor?


2009. aug. 14. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
szia!Én ma töltöttem be a 36ik hetemet és ugyanolyan gondokkal küzdök ráadásul 1 hete nem dolgozom és teljesen magam alatt vagyok.próbálok nappal nem aludni de az éjszakák kegyetlenek kb 4-5-6óra jó esetben amig elalszom:)addig wc konyha közt masírozok hol ezért hol azért figyelem a fájásokat stb.tehát teljesen együtt érzek veled.Már nagyon szeretnék túl lenni rajta de még van egy kicsi.kitartást neked .
2009. aug. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia! Amúgy én attól félek a legjobban, hogy éjszaka jön rám a szülés, vajúdás, és a fáradságtól nem tudom magam összeszedni... Ráadásul ha mondjuk le is akarnám kötni magam, pl. internetezéssel, azt csak ülve tudom, és nekem ülve nappal is keményedik a hasam, úgyhogy vagy állok, vagy fekszek és semmit sem csinálok, hogy a férjem tudjon aludni, bár így is skszor felébred miattam..

Kitartást neked is! :o)

2009. aug. 14. 16:46
 3/7 anonim ***** válasza:

32 hetes vagyok és a problémák nagy része már nálam is előfordul :)

Nem jó aludni sehogysem, ha elalszom az egyik oldalamon arra ébredek, hogy nyomódik a bordám vagy fáj a hasam, akkor átfordulok és megint alszom picit.Van mikor arra kelek, hogy hanyatt fekszem és hányingerem van. Na és persze éjjel legalább 3x megyek ki pisilni. a felkelés nekem is nehéz, inkább gurulok. de mostanában rájöttem, hogy ha négykézláb állok, akkor könnyebb felállni.

A gyommorégésről meg ne is beszéljünk :)

Azt azért hozzá kell tennem, hogy nagyon nagy a hasam, már mindenki azt hiszi max 1-2 hetem van. Tehát nem egyszerű :) De megéri :):):)

Sok boldogságot és könnyű szülést kívánok! :)

2009. aug. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem az utolsó honap volt az álmatlan,hanem az egész.Kezdettől 3-4órát aludta.Esténként nagyon unatkoztam.Nekem este még a gyomrom is égett és mindig a tejbe griztől mult el.Rengetegewt megettem.Fájt a szemérem csontom is,fordulni alig birtam,ha wc-re kellett mennem,ugy kellett lekusznom az ágyrol.Én valahogy nem problémáztam ezen,egyértelműen a terhesség velejárojának tudtam be.Tudtam ez egy átmeneti állapot.
2009. aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én tökéletesen elvoltam az utolsó időben, pedig túlhordtam 8 napot. Nekem előbb voltak gondjai a forgolódással éjjel, bár pisilni sem jártam soha. Szerencsém volt.

A fájásaim éjjel jöttek, vagy is este 7-kor volt az első, majd éjfélig óránként, utána 3-ig 20 percenként, majd beállt 8 percesekre. Így nem sokat aludtam, férjem aludt mellettem, mikor fájt, felébredt, konstatálta az időt, és aludt tovább. Hajnali 5-kor felhívtuk a szülésetet, hogy menjünk vagy ne, a nővér közölte, hogy a hangom alapján én még nem szülök... így vártunk. 10 -re mentem nstre, az szar lett, így elküldött a doki 1 órára, hogy egyek, igyak, és jöjjek vissza. Nézett magzatvizet, ami jó volt, és még zárva volt a méhszáj is. Megint nst, és akkor döntött úgy 14-kor hogy felvsz. 14.30-kor burkot repesztettek és 17.36-ra meglett a lányom:-)

Sajnálom azokat, akiknek nehéz ez az időszak, pedig ilyenkor kéne még sokat pihenni, mert később -közhely-de nem fogsz tudni. Próbálj olvasni, vagy tévézni, nem tudsz egy másik szobában elfeküdni?

Tarts ki, már nincs sok vissza:-)

2009. aug. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Most amúgy 2 napja tűrhetően vagyunk. Este lefekvés előtt egy pohár meleg tejet iszok, így sokkal jobban alszunk. Próbáljátok ki!
2009. aug. 17. 07:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nálam majd 2 hete tart ez az "áldatlan" állapot. Viszont a leleteim tökéletesek, még a vérképem is javult, csak én vagyok szörnyen nyűgös. Viszont kezdem érezni, hogy talán lejjebb a hasam, nincs a lába annyira a csontok között a bordáimnál, ez fokozatosan pár napja.


Folyamatosak a jóslóim, változó mennyi és mikor, volt, hogy csak pár óra szünettel, a dokim szerint a méhszáj puha azóta és bármikor szülhetek, de talán még van idő. Egy tuti, remélem javul majd azért a dolog és épp befejezek mindent, amit terveztem, bár a leglényegesebbekkel megvagyok. Sokszor már én is éjjel azt hittem, mennünk kell! 38 hetet töltöm kedden


Szorítok neked is!

2009. aug. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!