Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOTE1-ben fogok szülni és...

SOTE1-ben fogok szülni és érdekelne véleményetek hogy milyen a kórház, van-e gátvédelem, milyen a szülőszoba, milyen varratot kapokés igazából minden?

Figyelt kérdés
Köszönöm annak aki válaszol
2012. nov. 9. 08:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

2011 januárjában szültem ott.

Nekem összességében pozitívak a tapasztalataim: a dokim nagyon rendes volt, a szülésznő úgyszintén. Nekem nem vágtak semmit, nem szakadt semmi... gondolom ez alkat kérdése is, ennek ellenére kaptam 3 belső öltést, hogy tuti minden jól gyógyuljon. A varrat kipotyogott magától, nem kellett vele visszamenni.

De ezek nyilván attól függenek, hogy a te tested mit igényel, nem lehet általánosítani.

A szülőszoba, hát az úgy van, hogy van 4 vagy 5 db 1 ágyas, ahol a szüléseket levezetik és van egy 3 ágyas, ahol a vajúdás eleje alatt lehetsz.

Magáról a kórházról: az volt talán az egyetlen negatív dolog, hogy a szülészeten nem viszik túlzásba a fürdők takarítását. WC papírt mindenképp vigyél, mert a járóbeteg részen mindig van kint a mosdókban, de a szülészeten NINCS!

A csecsemős nővérek között van egy pár, aki elég morcos tud lenni, de végülis segítenek mindenben, ha megkéred őket.

Azt a 3 napot simán ki lehet bírni, de nem egy luxus kórház, na. :)

Mikor fogsz szülni?

2012. nov. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

2009 nyarán szültem ott.

Hajnalban estünk be, ügyeletes egy mufurc volt, úgy megvizsgált, azt hittem betojok. Aztán közölte ne nyafogjak, ezt a gyereket meg is kell szülni, mi lesz velem ha már a vizsgálat fáj? Khm..

Szülőszoba... 3-4 ágy volt, ha jól emlékszem, függönnyel elválasztva. Lefektettek, rám kötötték a ctg-t és vártam. Fogadott dokim volt, aki hamar be is ért. Megvizsgált ő is, szülésznő is járt arra, figyelgettek, nem hagytak magamra. Sőt, olyannyira, hogy volt, hogy 15 tanonc állt előttem, miközben a doki matatot lent, és magyarázták nekik, hogy épp melyik szakaszban vagyunk, mit is lehet látni. :) Addig szégyenlős voltam, akkor már viszont nem érdekelt.


Szülés rendben ment, szülésznő a lábaim közt, Apa jobb kéznél, doki a fejem simogatta. Én sem szakadtam, szintén 3 öltést kaptam, hogy minden tuti legyen, ezeket 2 nap múlva kiszedték. Szülés után megkaptam a babát, nézegettem, cicire raktam, de én nagyon elfáradtam (sajnos nagyon kiabáltam szülés közben), el is vették, nehogy leejtsem. Utána zuhanyoztam, kaptam meleg teát és szendvicset, majd mehettem másik szobába.


Gyermekágyas nem volt szabad, így a fiam a csecsemőosztályra került, én meg sima szobába. Másnap kaptam meg délelőtt, amikor lett szabad gyermekágyas. Akkor jött nővérke, csecsemős megmutatni hogyan pelenkázzunk, ápoljuk a köldökét és szoptassunk. Kellékek voltak bent (vatta, alkohol, hintőpor, popsikrém), kivéve pelus. Azt vigyél. Egyébként kicsit tényleg mufurc csecsemősök vannak, de ki lehet bírni.


4 ágyas szobában voltam. A baj csak az, hogy két szobára jut egy fürdő, azaz 8 emberre, és tényleg nem valami rendezett. 5 mp alatt tusoltam le, nem bírtam ott megmaradni. :( Ez az egy hátrány van számomra.


Dokim kedves volt, mindig bejött, mindennap kérdezte mizujs, hogy vagyunk.


Látogatók csak a folyosóra jöhetnek, a szobába nem. De nálunk sokszor morgolódtak a csecsemősök, hogy miért kell kiállni a folyosóra pár napos babákkal.. mufurcok.

2012. nov. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én márciusra várom a babámat.

Érdekelne hogy az apuka a vajúdás alatt bent lehet?Mert nekem fontos lenne a támogatása.

2012. nov. 9. 10:00
 4/15 anonim ***** válasza:
Idén szültem ott. Mind igaz amit előttem írtak. Apuka bent lehet. Nálam még császár alatt is bent volt.
2012. nov. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Sajnos,nekem nincsen jó véleményem a klinikáról...

Abszolút nem gátvédelem,és természetes szülés pártiak,apuka természetesen jelen lehet a szülésnél.

Testvérem márciusban szült ott,8 ágyra jut egy fürdő,ami állítólag rosszabb állapotban van,mint egy MÁV vonat wc-je,a csecsemősök semmit nem segítettek neki,szoptatásnál azt mondták ne nyafogjon,ha nem megy,adjon tápszert a gyereknek....Sajnos,nem vettek észre egy szívizom problémát sem a kislánynál,ez csak 6 hetes korában,egy magánklinikán derült ki,ahol el volt képedve a doktornő,hogy hogyan lehet,hogy a soteI klinika orvosai ezt nem vették észre...

Én is úgy terveztem,hogy ott szülök,de ezek után amin a tesómék keresztül mentek,komolyan féltem volna odamenni.Végül szeptemberben a Margit kórházban szültem,amit nagyon tudok javasolni.

2012. nov. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia én csak csatlakoznitudok a jo hozzászolásokhoz...

Én sikeres gátvédelemmel szültem ..nem is tudtam hogy az volt..mondjuk én nagyon gyorsan szültem otthon elfojt a magzatviz 2 kor és este 7 kor megvolt a lányom...nem volt fogadott dokim mégis nagyon aranyosak voltak a doki szülésznő meg mindenki...apuka bent lehet olyan jo hogy ott volt végig nevettetett...))Nem kértem fájdalomcsillapitot sem mert tényeg nem volt vészes a dolog...Mindig jöttek rámnéztek stb...mikor megszültem utánna is mikor elvitték méricskélni a babát apuka ment velük..:-))Addig engem rendbe raktam és vártam hogy vissza jöjjenek...igy együtt volt a kis család..:-)nem zavart minket senki...mikor apuka hazament akkor kaptam enni inni...mindenben segitettek le a kalappal...a ciciztetésben a pelenkázásban a szoptatos teához vizet melegitettek nekünk stb...szoval le a kalappal ha lesz második azt is ott fogom szülni..:-))Én csak jó véleménnyel vagyok a korházrol...hát igen az gáz hogy 8 emberre egy fürdő...de más rendben van....Ja 2010 febr ban szültem ott...

Szoval hogy nem volt fogadott dokim a doki azért jött minden nap 2x is hogy mizus van velem nagyon aranyos volt meg mindenki a csecsemősök közt 1 et nem csiptem de azt nagyon de vele csak 1x taliztam...de van köztük tündér is..:-))Ja én olyan szobában szültem ahol halk zene szolt és kettesben voltunk apával a hasamon a ctg hallgattuk a baba szivhangját és közben nevettünk meg elvoltunk néha mikor fájt megszoritottam a kezét...jo élmény volt remélem a következő is ilyen lesz...És még valami a gátvédelem mellett vannak a sogornőm is ott szült idén szintén sikeres gátvédelemmel....és a szobában akikkel voltam mindnek sikeres gátvédelme volt....azért ez csak mutat valamit..nem igen mutat más korház azért ilyet fel..:-)).én csak ajánlani tudom szép szülést neked!!!

2012. nov. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha van fogadott dokid, még elviselhető. Ha nincs, nem ajánlom, hogy odamenj, mondjuk alapból amúgy se nagyon ... Tömegnyomor a folyosón, úgy kell átverekedni magad, ha épp látogatás van. A csecsemőosztály kb. 2 nm, a higiénia hagy kívánni valót maga után.

Epidurál elvileg van, de nem szívesen adnak. Csecsemősök fásultak, utálják az egészet, a hátuk mögött az anyukákat lehülyézik. A gyerekbe nyomják a teát/tápszert ha kell, ha nem.

2012. nov. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Én májusban szültem ott, apával együtt. Csodálatos élmény volt. Vizsgálatra is végig oda jártam és egy rossz szót sem mondhatok a kórházra, pedig csóró beteg vagyok.

Szülés után velem volt VÉGIG a kisfiam, csak addig adtam oda, ami vizsgálták. Se tápszert, se teát nem akartak neki adni és a nővérkék is kedvesek voltak, pedig az első nap volt velem egy kis gond, mert annyira véreztem, hogy állandóan át kellett húzni az ágyat, de soha egy rossz szavuk sem volt.


Én a patológián is sokat feküdtem koraszülés indulás miatt, amit aztán megállítottak, és ott sem történt kellemetlen élmény. Szerintem jó kórház.

2012. nov. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Utolsó!

Ha veled van a babád, persze, hogy nem akarnak semmit adni neki, hiszen nem nekik van gondjuk vele. De ha valamiért bekerül a csecsemőbe, biztos lehetsz benne, hogy nem fognak udvariaskodni, sem hallgatni, hogy ordít.

Szerencsés vagy, hogy jó tapasztalataid vannak, persze mindenkinek a saját élménye a meghatározó!

2012. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Augusztus végén császárral szültem ott. Előtte megindult a szülés, egyszemélyes szülőszobán voltam, bejött a férjem is, kicsit unatkoztam addig, amíg megérkezett, nekem nem fájt annyira :-) így a fájásmérőt nézegettem. Néha benézett egy orvos, meg szülésznő, de hagytak békén egyébként. A férjednek az automatából venni kell műtősruhát, 2000 ft, ez kicsit sok volt szerintem.


Csak jókat tudok mondani a szülésről,a férjem bent volt velem, az altatóorvos a kezem simogatta, nevetgéltünk a dokikkal, beszélgettünk a férjemmel, szuper volt, utána az őrzőben is nagyon kedves nővérek vigyáztak rám, segítettek mindenben, törődtek velem és később sem fogadtak el a nővérkék pénzt.

A szoba modern, viszont a 4 ágyas elhelyezés tényleg gáz, a 8 személynek közös mosdóval, amit nem szeretnek takarítani, de hidd el, ez a legkevesebb.

A biztonság, amit az a hely nyújt, megéri.

2012. nov. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!