Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bent volt a párotok/férjetek...

Bent volt a párotok/férjetek a szülésnél?

Figyelt kérdés
Milyen élmény volt,mesélnétek?
2012. nov. 8. 09:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A legfájdalmasabb és egyben a legszebb élmény volt. Az utolsó időszakot kórházban töltöttem. Este elfolyt a magzatvíz, hívtam a páromat hogy jöjjön. Egész éjjel arról beszélgettünk hogy nemsokára láthatjuk a babánkat, hogy milyen lesz, hogy végre otthon leszünk együtt. Persze a fájások jöttek sorba. Ő minden fájásnál fogta a kezemet vagy tartott mikor már rogytam össze a fájdalomtól. Reggel bejött a doki hogy megvizsgáljon, de életemben nem éreztem akkora fájdalmat mint az a vizsgálat volt. Mint kiderült kézzel próbált tágítani mert nem tágultam megfelelően. Vizsgálat után ránéztem páromra és láttam hogy sír. Soha nem láttam még őt sírni csak akkor. Annyira meglepődtem hogy szólni sem tudtam. Később megkérdeztem hogy miért sírt, a válasz az volt hogy annyira sajnált mert látta hogy iszonyatos fájdalmam van. Aztán délután jöttek hogy császár lesz. Akkor párom megint elkezdett sírni. Féltett engem a műtét miatt, de ugyanakkor örült hogy végre vége lesz a szenvedésnek, és láthatjuk a picit. Együtt sírtunk, ő ezek miatt én pedig örömömben hogy végre láthatom, karomban tarthatom a babánkat. Nagyon jó volt hogy ott volt velem. Ennyi a mi kis történetünk. :)
2012. nov. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az én férjem bent volt velem végig, a vajúdás alatt is, és a szülésnél is. Nekem nagyon jó volt, hogy ott volt, mert sokat segített. Masszírozta a derekamat a fájásokkor, és leltek öntött belém, mikor már azt hittem nem bírom tovább. Ő is teljesen pozitívan élte meg a dolgot, bár azt mondta, hogy felét sem bírta volna ki, amit nekem át kellett élnem. Ha lesz kistesó tuti ott lesz velem újra. :)
2012. nov. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Bent volt, már háromszor is.

Nem is szülnék nélküle. :o)

Azt nem tudom, neki milyen élmény. :o)

Na jó, ő izgulni szokott mindig, minden többedik szülésnél egyre jobban, mert aggódik, hogy nehogy valami bajom essen, vagy a babának. (Az első szülés nem ment teljesen simán, emiatt szembesült azzal, hogy tulajdonképpen bármi történhet, és annak ellenére hogy ez a ritka, azért izgult)

A vajúdás alatt ellátott (víz, orrfújás, bátorítás, kézszorítás, homlok törlés, a derekamat ütögette ököllel, az jól esett), meg egyik alkalommal állva is vajúdtam, akkor rá csimpaszkodtam :o) a kitolásnál tartotta a lábam fájások között, meg a fejem.


A szülésznő segített mondani, hogy mit csináljon éppen.

A harmadik mondjuk nagyon gyorsan ment, kvázi kitolás előtt 20 perccel érkezett meg a drágám. :o)


Megfigyelési időben is minden kérésem teljesítette (hozott szőlőcukrot, vizet stb.), és tartotta, igazgatta a babát, elvágta a köldökzsinórokat, sőt, a harmadikat egyből ő fürdette meg. :o)

2012. nov. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Igeeeeen!!!!A legnagyobb támaszom volt! A szülésznőnél is többet nyújtott:))) Végig segített , hogyan vegyem a levegőt, ha jöttek a fájások!Én a labdán ültem, ő mögöttem a széken!Fájás után, ha kértem megnyomkodott! Beszélt hozzám, hozta, ha kértem valamit, és erőt adott!Konkrétan a szülésnél egy más állapotban voltam, mint mindenki, így az nagyon gyors volt(nekem), de akkor is ott állt mellettem, törölgette a homlokom, biztatott! Nélküle sokkal nehezebb lett volna....
2012. nov. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Olyan szépeket írtok mind!!

37 hetes múltam, nekünk is apás szülés lesz, már nagyon várom, remélem hasonlóan pozitív élmény lesz!

2012. nov. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Nekem programozott császárom volt és így is bejöhetett. Nyilván semmit nem látott, ahogy én sem, mert a mell alatti rész el van takarva. Nekem azért volt jó, hogy ott volt, mert rögtön "rábízhattam" a kislányunk. Én még attól is féltem, hogy amúgy elcserélnék, bár ez tudom, hogy hülyeség. Neki is nagyon jó volt, hogy azonnal mehetett a babával. Nézhette, ahogy megvizsgálják, letisztítják.
2012. nov. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Bent akart lenni a vajúdás alatt is végig ott volt,de meg kellett császározni fájásgyengeség miatt így az ablakból figyelt!:)
2012. nov. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
1-es válaszolónak: jaj ezt megkönnyeztem, olyan szépen írtad:)
2012. nov. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Bent volt a vajúdásnál, a kitolásnál kioldalgott. Úgy beszéltük meg, hogy marad ameddig bírja. :) Így is büszke vagyok rá, volt kinn levezetni a feszkót. :D
2012. nov. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Végig bent volt, nem terveztük előre, hogy fog történni, de végülis ez volt a legjobb választás! Úgy érzem, nem bírtam volna nélküle végigcsinálni, nagyon sokat jelentett, hogy ott volt.
2012. nov. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!