Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelent, hogy a méhnyak...

Mit jelent, hogy a méhnyak megrövidült?

Figyelt kérdés
Hétfőn voltam dokinál,zárt a méhszáj ,a baba még nem fordult meg.De azt mondta a méhnyak megrövidült.Mit jelent ez,mert nem fejtette ki??Gyógyszert írt fe a görcsökre,pedig annyira nem is görcsölök,napi egyszer max kétszer,de nem fájdalmas.Betöltött 32hetes vagyok.
2008. máj. 22. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Készülődik aszervezeted a nagy napra. semmi mást. Ennyi idős korban ez már természetes. a görcsökre magnéziumot kaptál vsz, ez jó a lábgörcsökre is! Pihenj többet, ne aggódj még egy hónapod minimum hátra van!
2008. máj. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nöddögél a babád és ezért rövidül meg a méhnyak.. minden rendben!!
2008. máj. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.Kicsit megnyugodtam:)nem magnéziumot kaptam hanem,salbutamol tablettázt-ez gyógyszer,de ma úgy döntöttem csak akkor vszem be ha nagyon muszáj,mert annyira nem vészes sztem a görcs.
2008. máj. 22. 14:43
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
a görcsök ill.a méhösszehúzodások miatt rövidült meg a méhnyak,ez nem játék ha tovább rövidül az azt eredményezi hogy ki nyilik a külső.szerintem szedd a gyógyszert nem roszbol és viccböl irta fel.minden jót.40hetes kismama
2008. máj. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Ezt most nem gondolod komolyan, h 32 hetesen megrovidult mehnyak miatt gyogyszert ir fel a nogyogyaszod, es te ugy dontesz, nem veszek be, csak "ha szukseges"??


Az orvosod minek van, ha te felulbiralod a donteseit?

Nyugodj meg, nem fog olyan gyogyszert adni, ami art a babadnak, hiszen nogyogyasztol kapod, nem vmi kuruzslotol, vagy a szomszedtol!


Ne haragudj, h kicsit erosebb hangvetelu lett, de konyorogm ne jatsz ezzel, h felulbiralsz egy orvost, mi lesz, ha tovabb rovidul, es megszulsz egy het mulva, h szamolsz el a lelkiismereteddel?

2008. máj. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem azt mondta,hogy a méhnyak miatt adja a gyógyit,hanem két hete gyakori haskeményedésre panaszkodtam,akkor válltottam a magne b6-ról a béres magnéziumra és semmi gond nem volt azután.Most rákérdezett ,hogy vagyok mondtam neki jól,semmi panaszom nagyon jó a béres magnézium,erre ő felírta ezt a gyógyszert.nagynénjém gyógyszerész kérdeztem mit tegyek és ő is azt javasolta ha nem görcsölök ne szedjem.Amúgy a multkor hüvely tabit írt fel,amiből az lett,hogy a semmi panaszból folyásom lett és iszonyatosan mart belül a gyógyszer.6szemet kellett volna feltenni 4et bírtam,abbahagytam,napokig folytam,majd kb 4nap mulva elmúlt,de sztem nem a gyógyszertől-mivel sztem az válltotta ki,mert előtte nem volt....semmi bajom nem volt végig és mégis most 2hetente akar hívni...mondtam nem bírom kifizetni a 8ezret alkalmanként...érdekes módosított...eszem ágában sincs felül bírálni egy orvost,de mivel köztük dolgoztam így ismerem is kicsit őket és a felfogásukat.és nem hiszem,hogy az orvost érdekli,hogy a gyerekem 5-6évesen esetleg később nem lesz e elmaradottabb..stb.Az egyik barátnőm is gyógyszert szedett terhesség alatt,meg is szenvedett a babájával ,mert fél évesen kiderült nem akar forogni fejlődni..mindenki le..ta mi lesz vele,ő talpalta ki,hogy mi baja és majd egy évig terápiára kellett járnia vele és most talán úgy néz ki minden oké...bár még csak 2 éves.és ilyenkor hol van az orvosi hozzáállás???Ha nem érzem,hogy rosszul vagyok minden okés a méhszájjal akkor miért is kell olyan gyógyszert szedjek ami egyébként főleg asztmásoknak van hörgőoldásra..??De gondolom te erre is tudod a választ,amiért ilyen hangnemben írsz másnak.
2008. máj. 22. 21:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem bízol a dokidban, inkább még gyorsan keress másikat sztem... szülésnél nagyon sokat fog számítani!

Nekem volt ilyan, félidőtől megrövidült méhnyak, kinyílt méhszáj, és a magnézium ellenére óránként 2-3 keményedés, na erre írt fel a dokim gyógyszert, mint neked...

2008. máj. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy kicsit azt érzem az utolsó vizsgálatok gyakorisága a pénz miatt volt...mert nem indokolta semmi,hogy hamarabb behívjon.Nem a gyógyszerészeti bizalmon alapul,de minden kismamánál azt hallom,hogy van ilyen keményedés mégsem szedetnek vele gyógyszert.Sztem egy két keményedés per nap ami nem tart tovább fél percnél nem biztos,hogy indokolja ezt.Eddig is volt ilyen,sőt..most mióta béres mg szedek,sokkal jobb.Meghát a szervezet is készül a szülésre és úgy tudom ez ezzel jár.Amúgy lassan 33hetesen nincs olyan orvos aki átvenne,szval nem is nagyon tudnék ebben gondolkodni.
2008. máj. 23. 08:40
 9/11 anonim válasza:
100%
Én tegnap ugyanezt a gyógyszert kaptam az orvosomtól, szintén keményedésre és rövidülésre. Azt mondta, igen, ez asztmára is való, de ne foglalkozzak vele, nagyon fontos, hogy szedjem, ha nem akarok köraszülést és valószinű, hogy hevesebb lesz tőle a pulzusom, azt csökkenteni kell egy másik gyógyszerrel, de az a lényeg, hogy megállitsuk a rövidülést, ez ebben a korban még korai!!! Én most már 3 hetente járok kontrollra, eddig elég volt 4 hét, de a rövidülés aggasztja a dokit.Ja ma 30+5 vagyok. Úgyhogy azt javaslom, hogy ha jót akarsz magadnak, akkor szedd be a gyógyszert! Ja és a hüvely tabletták után mindig több napig folyás van, így ürül ki a szervezetből, ez normális.
2008. máj. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi a választ,igazából a tied segített a legjobban és megnyugtatott.A gyógyszert szedem,de igazából rosszabb mint volt,két napja folyamatos görcseim vannak...csak drukkolunk mind kette a férjemmel,hogy kibírja még 4-5hétig minimum bennt.Egész nap pihenek ,remélem semmi baj nem lesz.
2008. máj. 24. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!