Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A párom vacilál, hogy bejöjjön...

A párom vacilál, hogy bejöjjön-e szüléskor vagy sem. Hogyan győzzem meg?

Figyelt kérdés
2008. máj. 22. 07:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Beszélgessen olyan apukákkal, akik már voltak szülésen, hogy legalább tudja mi történik. Az én párom is úgy volt, hogy még nem tudta. Úgy beszéltük meg, hogy a kórházba mindenkép bejön, és ha akar, akkor a szülésre is. Nem erőltettem semmit. Kb. fél óra múlva már bent ült velem a szülőszobán, mert ő annyira unatkozott kint, és úgy gondolta talán én is unatkozom :-). A kitolási szakaszra kiment, de az csak 10 perc volt, azt mondta azt nem bírja, de a babát utána neki adták oda és nagyon el volt szállva. Mi előre megbeszéltük, hogy akkor jön be és megy ki amikor akar, a szülés után végig mellettem volt. Azt mondta a másodiknál is kimegy inkább a véres részre. Igaz nálunk csak olyan helyen férne el a szülőszobán ahol "premier plánba" látja az eseményeket. Azt meg nem bírja.

Na ez egy kicsit hosszúra sikeredett, de az a lényeg, hogy ne erőltesd, csak mond el, hogy nem azért van ott hogy segítsen, hanem hogy fogja a kezed. A férfiak főleg attól félnek, hogy nem tudnak segíteni, mikor fáj és tehetetlenül kell nézniük a szeretett párjuk szenvedéseit.

2008. máj. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sem jó győzködni, ha nem akarja. Ha ő úgy érzi, hogy nem neki való látvány ez, akkor tényleg nem az. Volt egy régebbi kapcsolatom, az akkori barátomnak már volt egy gyereke, és ő bent volt szüléskor, pedig nem nagyon akarta, mondta, hogy utána egy évig nem bírt lefeküdni a volt nejével, mert olyan hatással volt ez rá. Pedig amúgy szerette mindkettejüket, csak megrázta a látvány. Végül erre ment rá a házassága is. Most nem lebeszélni akarok senkit az apás szülésről, csak szerintem minden apuka el tudja dönteni, hogy akar-e ilyet látni vagy sem. Ha nem szeretnél egyedül lenni, akkor beszéld meg egy barátnővel, testvérrel, hogy menjen be veled, vagy leginkább anyukáddal, ő tud a legtöbbet segíteni, hiszen ő már mindezt átélte. Velem is anyukám volt bent. Illetve sokan a dúlára esküsznek, olyanhoz még nem volt szerencsém, de lehet, hogy neked bejönne.
2008. máj. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az én párom hallani sem akart az apás szülésről még az utolsó mnapokban is határozottan kijelentette, hogy ő soha nem jönne be. Mikor megkezdödött a vajúdás magától jött be a szobába és nemis akart kimenni ameddig a lányát a kezébe nem vehette.Holott 9 órát ült mellettem:-)
2008. máj. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!