Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen szobát válasszak a...

Milyen szobát válasszak a szülést követően?

Figyelt kérdés
Milyen szobát válasszak a szülést követően? Van lehetőség magánszobára, ahol a pici is velem lehet, vagy babás-mamás szobába is mehetek, ahol több anyukával lennék együtt.Szerintetek melyik a jobb, az előnyösebb?
2008. máj. 20. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Ezt a kérdést kb. 1 hete már kérdezték, akkor ezt válaszoltam rá, beszúrom neked:


Szerintem el sem tudod képzelni, mekkora előnye van egy ilyen szobának. Napi 10 e Ft a szoba, de szerintem az megfizethetetlen, hogy összevarrt seggel, bármikor ki tudsz menni a saját, különbejáratú, kifertőtlenített fürdőszobádba, a pici végig ott lehet veled, ha akarod, azt engedsz be a rokonságból, akit csak akarsz. Hangulatos a szoba, TV-s, de be se fogod kapcsolni, külön lehetsz a sokszor hisztizős kismamáktól, akiknek pont akkor fog rikácsolni a gyereke, mikor te épp álomba szenderülnél. Bejutni ilyen szobába nem egyszerű, mert bizonyos személyeknek tartják fent, és nagyon nagy igény van rá. Először is szülés előtt 1-2 hónappal fel kell íratkozni a várólistára, ami nem biztosíték arra, hogy meg is kapod a szobát. Még az én fogadott nőorvosomnak is 1 napot várnia kellett a szobára, aki pont a szegedi klinikán vezeti a szüléseket. Szerinted akkor mennyire nehéz bejutni?

34 hetes mami

U.I

Én a várólistán vagyok, és csak imádkozom, hogy aznap, mikor szülünk legyen 1 szoba szabad. (asszem 4.v 5 van)

Üdv

2008. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!A dél pesti kh-ban az a szokás,h veled van a baba egész nap csak látogatásra valamint éjszakára 11órától reggel 7ig viszik el a babát én ilyen szobában voltam nagyon jó volt mert szerintem kell az a pár óra alvás éjjel és a látogatók nem jönnek az oszályra.Kövezzenek meg de én igy gondolom!

Most egy másik kh-ban fogok szülni ahol éjjel nappaal velem van a baba ezzel kizárólag az a problémám,h hatan vagyunk egy szobában az 6szor nem is tudom hány látogató aki ki-be járkál és az a pici pár napos baba ki tudja mit szed össze na és ugye hogy szoptatunk??! Persze be is vihetem a csecsemőosztályra de szerintem mindig jön valaki... Ezért most a kétágyas fizetőset fogom választani amennyiben van hely mert igy ketten csak kevesebb a látogató jobban meg tudjuk oldani a cicizést is meg mindent! Remélem segítettem üdv gratulálok a babádhoz!:)

2008. máj. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Nekem kicsit sem hiányzott a magán szoba, elnézést, ha valakit megbántok vele, de kicsit nekem nagyzolásnak tűnik. Mi négyen voltunk egy szobában, minden szobának saját vécéje-zuhanyzója volt, szép tiszta. A szobatársak mind nagyon jófejek voltak. A baba végig velem lehetett persze. Nekem nagyon nagy segítség volt, hogy ott volt másik három anyuka, köztük egy, akinek már a második babája volt. Nekem valahogy nem akart összejönni a szoptatás, a nővérkék meg egész nap futkostak, nem nagyon mutatták meg, mit csináljak, csak egyszer. Így ők segítettek, addig addig próbálgattuk, amíg össze nem jött. Az egyik anyukának nagyon besárgult a babája, így nem lehetett vele éjjel, akkor őt vígasztaltuk mind a hárman. Amikor jöttek a rokonok, akkor kimentünk, ez természetes, a szobába nem jöhetett be senki rajtunk kívül, de ez egyikünknek sem hiányzott. Én nagyon jóléreztem magam velük. Az is jó volt, hogy én pl. otthonhagytam a hajszárítóm, de mondták a többiek, hogy nehogy már behozassam, használjam az övéket. Meg hát ezek a csöppségek még nagyon sokat alszanak ám, és azért nincs bent állandóan a család, mi olyan jókat beszélgettünk, meg én baromi hamar meguntam azt az egy újságot, amit bevittem, így cserélgettünk. Sőt, mostmár hét hónapos mindannyiunk babája, de azóta is tartjuk a kapcsolatot. Szóval szerintem nem rossz dolog a közös szoba.
2008. máj. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem rossz a közös szoba, de a baba mindenképpen jobb, ha éjjel-nappal veled van. Én ilyen szobában voltam, jó volt, hogy meg tudtuk osztani egymással a tapasztalatainkat, segítettünk egymásnak, amiben tudtunk és ha épp kimentem wc-rw, vagy tusolni, volt, aki addig vigyázott a babámra. A látogató nálunk nem jöhetett be a szobába, erre nálunk külön helyiség van és amíg az anyuka kint van a látogatóhelyiségben (ez tulajdonképpne egy előtér), addig a babát be lehetewtt adni a csecsemősökhöz. Ja persze előtte természetesen megmutattuk a látogatónak, de csak üvegen keresztül. Van egy kis helyiség, ahova apuka, anyuka, baba is bemehet apuka kívülről, anyuka a babával belülről. Itt együtt lehetnek, de ide más látogató nem jöhet, csak apuka. És egyszerre egy család lehet bent.

Szerintem így nagyon jó volt.

2008. máj. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
én csak az első válaszolónak üzenem,a te gyereked nem lessz rikácsolós?
2008. máj. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell bántani azt, aki ilyenre vágyik. Nekem válaszolta az első válaszoló egy hete. Igenis jó, mert nem biztos, hogy "jófejek" a szobatársak. És az én férjem pl. látogatási időben nem ér oda, nem tud szabit kivenni, és én az a fajta vagyok, aki az ilyen nagy horderejű dolgok, mint a szülés után igénylem a magányt. Mi sem dokinak fizettünk, hanem erre tettünk félre, mert ebben nagyobb értelmet láttunk. Persze, nem mindenki engedheti meg magának, sajnos! De annyi rosszat hallani az egészségügyről. És ismétlem, nem feltétlenül nagyzolás. Számomra a "tünetmentes" terhesség során fogadott orvos a luxus, én ugyan nem fogom tömni egyik zsebét sem...
2008. máj. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!