Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet kérni hogy császározzana...

Lehet kérni hogy császározzanak ha majd szülni fogok?

Figyelt kérdés

Nem a fájdalomtól félek, hanem attól hogy esetleg utána sohase lesz jó már a szexuális életem. Nekem nagyon rossz a sebgyógyulási képességem, még az 5 évvel ezelötti macskakarmolás is meglátszik rajtam. 15 meg 20 évvel ezelötti hegek vannak a bőrömön, ami csak felületi sérülés volt. És a hüvelyem is elég kényes ilyen szempontból. A szülés pedig eléggé megviseli. Mi van ha ott se gyógyul be szépen. A gátmetszésről már nem is beszélve. Ott lesz egy heg, ami érzékeny is lesz. (mert nekem akármilyen szépen csinálnak egy varratot, akkor is csomós lesz. Tapasztalat, mert már műtöttek. Laparoszkópiás volt csak, azt mondták teljesen el fog tünni, de még 5 év után is ugyanolyan maradt a heg.)

Ezért lehet kérni császározást? Mert itt az életminőség romlása lehet a következmény.


2009. aug. 7. 10:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%
4 centin vették ki a babát? Ne hülyéskedj már, azon az orvos a kezét sem tudja bedugni, nemhogy egy baba fejét kihúzni.
2009. aug. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
65%

Pedig kint van, csak szét feszítették az egészet.

És tényleg 4 centi.

2009. aug. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi,de a 4cm-t én sem hiszem el!

Az enyém 18cm!

2009. aug. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
67%
Hát sajnálom, de az enyém csak 4 centi.
2009. aug. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell még mindig elitélni azt aki császárral akar szülni? A doki úgyis elmond minden kockázatot a műtéttel kapcsolatban mind a babára, mind a mamára nézve. Én szerettem volna simán szülni, de a dokim mégis a császárt választotta. Semmi problémám nem volt vele. Viszont ezt az oldalt olvasgatva nem egyszer merült fel bennem a kérdés, hogy lehet nem vagyok igazi nő, mert császárral szültem, és lehet nem küzdöttem eleget a sima szülésére, pedig igen. Csak itt egyesek képesek az emberben rossz érzést kelteni emiatt. Fogadjátok már el, hogy van, aki fél a szüléstől. Nem lehet mindenki tökéletes.


Jaah, és most mehetnek a lefel nyilak!


Kérdező! Ezt beszéld meg a dokival is. És mindezt mondd el neki, ő mégis reálisabban látja a dolgokat. Ha megbizol a dokidban biztosan mindkettőtök, és elsősorban a baba számára megfelelő megoldást fogtok találni.

2009. aug. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Biztos,hogy nem!

Én 4 hete szültem és nem engedték pedig pánikbeteg vagyok amiről orvosi papírom is van.

Nálam fulladással és heves szívdobogással jár ez a betegség(ami persze a babának sem jó) mégsem engedték.

2009. aug. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
79%

Pénzért mindent lehet kérni, ezt a dokiddal beszéd meg.

Mikor volt 30 cm egy császározás ? Kb. 10-15 éve!

Az enyém 10 cm.

És én kérni fogom a következőnél a császárt.

Nem akarok hazudni, de mintha most változott volna valamilyen

" törvény" ,állítólag lehet kérni!

2009. aug. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
51%
Furcsák vagytok! Aki teherbe esik és eldönti megtartja a picikét esetleg még tervezte is, tudnia kéne, hogy meg is kell szülni. Nem azon agyalni, hogy fáj a legkevésbé, hogy nem lesznek sebeim...a babának és a nőnek is a legjobb és legtermészetesebb, ha alul bújik ki a csöppség (ha nincs komplikáció és nem muszáj császározni). Amúgy meg a császár egy olyan beavatkozás, ami muszáj és nem természetszerű, nem véletlenül van kitalálva a szülés természetes menete.
2009. aug. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

NEM a heg látványa zavar, hanem hogy utána már lehet hogy nem lesz jó a szex! Ez ugye a hasamnál nem zavarhat be. És igen, van olyan hogy sokkal rosszabbul gyógyulnak a sebek, (ezt örökölni is lehet.) Olvassatok utána! És annak is hogy tényleg vannak olyanok, akiknél utána évekig!!! nem volt jó, mert a hegesedés igenis okozhat ilyen problémákat. És akkor mit mond a doki és a többi "császároszást leszoló" nő? Hát bocsi, igaz tönkemegy a szexuális életed, majd 5 év mulva már elváltok vagy csal a férjed, mert nem lehet veled az ágyba, de legalább úgy szültél ahogy kell!?!?

Szerintem NEM azon múlik hogy valaki utána milyen jó anya lesz, hogy hogy szült. Én Imádni fogom a bébim, megőrülök már annyira várom, de nem akarom hogy 25 éves korom után már ne is legyen jó a szex. Túl fiatal vagyok még ahhoz. (És hogy készülne el akkor a következő bébi? :D)

Úgyhogy nem leszóló, és ellenző válaszokat várok, mert egy kis utánaolvasás, bizonyíthatja félelmem, hanem olyan választ hogy van-e valamilyen megoldás arra a kérdésemre amit feltettem. Mert lehet hogy természetes úton simán megszülném, és utána se lenne semmi probléma, de lehet hogy nem! 50-50%. Már mint az én esetemben. És megérthetné mindenki, nem akarok kockáztatni. A halálozással kapcsolatban, pedig ugyanúgy meghalhat mind a baba mind az anya is mindegyik szülésnél. Beszorul, megfullad, stb. Azt sajnos nem lehet kivédeni. És nekem meg pont az a véleményem, (és ez sem csak az enyém) hogy humánusabb a babának is a császár. Persze igen, egy jó dokit kell keresni, mert legtöbbször a komplikáció azért fordul elő, mert vagy túl korán császároznak vagy túl későn, vagy egyéb nemtörödömségi ok van a dokiknál. sajnos. A szomszédomnak meg pont azért ment el 4! babája, mert az orvos nem volt hajlandó megcsászározni, és a babák szülés közben meghaltak. (nem négyes ikrek voltak, hanem külön terhességek)

2009. aug. 8. 09:24
 20/24 anonim ***** válasza:
51%

Én is császárt akartam, de nem lehet. Mondtam is a dokinak, de azt mondta nem így megy ez!!! Császárral kapcsolatban semmilyen törvény nem változott! Attól függetlenül én is császár párti vagyok. Én már szültem 5,5 éve. Sokan mondják hogy de jó nekem mert simán megszültem, és milyen szép és felemelő a sima szülés, de nem!! Nekem semmi felemelő nem volt benne. 22 óra kínlódás!!

33 hkm

2009. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!