Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen az, ha valaki ünnepekor...

Milyen az, ha valaki ünnepekor születik vagy családba valakinek szülinapján?

Figyelt kérdés

2012. okt. 11. 14:37
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
89%

Én október 23-án születtem, énektagozatos általános iskolába jártam. Imádtam énekelni, de ezen a napon mindig mentünk fellépésre, ilyenkor mindig szomorú voltam, hogy nem lehetek otthon a születésnapomon. Ezen kívül semmi rossz nincs ebben nálam! :)

A kisfiam és az unokatestvére egy napon születtek 5 év eltéréssel. Jó kis banzájokat szoktunk tartani ilyenkor!

2012. okt. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Ezek szerint rokonok is születne 1 napon,kor különbséggel
2012. okt. 11. 21:13
 13/32 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Én október 23-án születtem. Semmi problémám nincs ezzel. Régen az óvodában annyi volt a negatívum, ha jól emlékszem, hogy mindenkinek a napján tartották bent a szülinapját, az én anyukámat mindig behívták, és megkérdezték, hogy 22-én, vagy 24-én óhajtja hozni be a tortát. És ezt valahogy nem tartottam igazságosnak. Erre az anyukám azt mondta, hogy nem baj, de az én születésnapomat mindenki ünnepli, mert igazi ünnepnap. :) Ennyi.

A sógornőm július 30-án született, és az unokahúgim is, és ráadásul anya-lánya közt pont 30 év van. :) Ők nagyon örülnek ennek a közös napnak.

2012. okt. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk több ilyen is van. Én május 1jén születtem és a tatám is :)

Illetve a nővérem november 16án született, ahogyan a dédimama is.

2012. okt. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
89%

Nagyapám születésnapján született az első dédunokája.

Unokatesóm dec. 31-én született, Tamás nevet kapta, így neki is minden letudva decemberben (Mikulás, karácsony, születés- és névnap).

Tesóm és köztem 2 nap van (április 13. és 15.), mindig utáltuk, hogy egyszerre tartották/tartottuk, mert így mindig csak 1 tortánk volt, mindig csak 1 ajándékot kaptunk (általában társasjátékot).

Tesóm 2 fia születésnapja között is csak pár nap van (június 3. és 11., az anyjuk június 15.), sőt a névnapjuk is majdnem együtt van (február 3. és 14.).

2012. okt. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
89%

Karácsony másnapján születtem, nem szeretem. A névnapom is közel esik.

A gyerekeim közül kettő egy nap híján meglévő családtag szülinapján született, de én nagyon örülök, hogy nem pont aznap. Így nekik is megvan a nap, amely "csak az övék". Persze sokszor együtt ünnepelünk, de mégis más, hogy van "saját napjuk".

2012. okt. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
72%
Kislányom december 25.-i, most lesz 1 éves, próbáljuk elkülöníteni a szülinapját valahogy, hogy érezze majd, hogy nem csak Karácsony van, hanem az ő születése napját is megtartjuk. Ráadásul a bátyja december 13. Luca napi, a 2 szülinap is nagyon közel van egymáshoz, úgyhogy csupa decemberi-Karácsonyi gyerekeim vannak.:)
2012. okt. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
89%
Kislányom dec 20-án lesz 2 éves, így nála együtt van a karácsonnyal. Tavaly sajnos sok dolog jött közbe, így nem volt szülinapi bulija. Idén már szeretném elkülöníteni neki. Ráadásul nálunk is minden együtt van szegénynek (télapó, karácsony, név-és szülinap)+ a mi 2 évfordulónk is.Ajándékot is külön szeretnék majd adni neki. Többet veszünk, és azt elosztjuk majd a 4 ünnepnapra:)
2012. okt. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
köszi válaszolok
2012. okt. 13. 07:47
 20/32 anonim ***** válasza:
81%

Én dec. 25-én születtem.

Nem emlékszem, hogy vala is rossz lett volna a szülinapom emiatt, mindig meg volt tartva és kaptam plusz ajándékot is.

Sőt, gyerekként annyiból külön jó volt, hogy olyan rokonokkal, akik a szülinapomat nem is tudták, karácsonykor mindig találkoztunk és mindig kaptam tőlük valamit :) Ennek kamaszkoromban volt nagy jelentősége, amikor már pénzt osztogattak :)

És az a legnagyobb előnye az egésznek, hogy így legalább mindig a családdal, a szeretteimmel vagyok a szülinapomon.

Igazi nagy szülinapi bulim ugyan még nem volt és tortát is csak ritkán kapok, de az előbbiek kárpótolnak érte :)

És dolgozni még mindig rosszabb lenne aznap :)

2012. okt. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!