Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan tudom elkerülni a...

Hogyan tudom elkerülni a császármetszést?

Figyelt kérdés

Rohadtul félek, hogy császárral kell világra hozzam a gyerekemet...

Azt hiszem nem élném túl sem a procedúrát, sem a megaláztatást, és nálunk a kórházban iszonyúan, kiugróan magas az ilyen "szülések" száma.

Tippeket kérnék arra vonatkozóan, hogyan kerüljem el, mire figyeljek. Mert ha nekem azt találja mondani egy orvos is hogy császár, nekimegyek én nem vagyok együttműködő és nem fogok nekik ott feküdni lekötözve mint valami darab hús, amit szétvagdosnak.

Olvastam hogy számít a magasság de hogy miért nem tudom. 155 cm/52 kg vagyok.

Segítsetek!



2012. szept. 26. 08:19
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Hűha, itt vannak gondok. Én természetesen szültem, de ha a baba miatt császár kellett volna biztos nem hisztériázok. Nem te vagy a fontos, hanem a babád. Hallgass az orvosra, szülésznőre, szerintem nekik sem céljuk, hogy császár legyen a vége. Ők nem ellenségek.
2012. szept. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Én gyűlölöm az orvosokat, csak a nagyon kötelező vizsgálatokra megyek el, egyébként nem járok orvoshoz.
2012. szept. 26. 10:50
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
a már császár lesz,akkor annak csak van valami oka nem gondolod?Hidd el sokan nem akarnak császárt,de ha a te,vagy a babád egészsége azt kívánja akkor miért akarod ezt megakadályozni?Csak azért,hogy azt mondhasd,hogy term. úton szülted?Hidd el nem attól leszel jó anya,hogy hogy szülted meg...mondom én úgy,hogy term.úton szültem..
2012. szept. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Ha lenne az első szó,csak lemaradt a "h".
2012. szept. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Ismersz minden orvost? Csak mert felnőtt embertől a "gyűlölöm őket" elég komoly kijelentés, gondolom megvan az alapja. Vagyis ismered a világ összes orvosát, és okkal utálod őket, igaz?

Ha meg nem, akkor ne tegyél ilyen kijelentéseket. Ha megmenti valamelyik a babád, vagy a te életedet, akkor nyilván nem fogod utálni, mert ha mégis, akkor alapvető problémák vannak a buksidban.


Ahogy írták neked többen, a császár egyrészt nem szabad választási lehetőség, ha kell, akkor kell, mert életet/életeket menthet, másrészt egyáltalán nem vágóhídra hajaz, hiszen a császármetszéssel is GYERMEK születik, nem húsfeldolgozás zajlik. Azért megnézném, ahogy közli az orvos, hogy a babád életének megmentése érdekében szükséges a császármetszés, mire te nekimész - és nem is tudom... megvered????

Gondolkozz már!!! Igazi hisztérika vagy, kicsit le kellene higgadnod. Mindenki érdekében remélem, hogy csak a hormonok okozzák.


Hogy kerülheted el?

Néhány jó tanács: első körben fejezd be a parázást a császártól. Ha ennyire rákoncentrálsz, ezt fogod bevonzani. Koncentrálj arra, hogy gyors, könnyű, természetes szülésed lesz, gátvédelemmel. Pozitívan érdemes gondolkodni.


Másodsorban nem ártana átállítani magadban néhány dolgot. Ahogy írtam a császármetszés nem húsfeldolgozás a vágóhídon, hanem egy születési mód. Állj hozzá te is így. Hiszen ha kell, akkor kell, nyilván nem célod, hogy esetleg ottmaradjatok mindketten.


Úgyhogy előre a pozitív gondolatokkal, könnyű szülést neked.

2012. szept. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne megaláztató egy császár? Jesszus, miért nem a születendő gyermekedre gondolsz? Korábban írták már, hogy a hüvelyi szülés sem leányálom, jó párszor vizsgál ott is közben az orvos.... Amúgy 2,5 hónapja szültem Pécsett császárral, örülök neki. Fogadott orvossal és szülésznővel, akik végig mellettem voltak, bátorítottak és elmondtak mindent, mi történik. Én úgy választottam orvost és szülésznőt is, hogy ilyen gondolatok fel se merülhessenek. A fentiek alapján neked is ezt tanácsolom és azt, hogy ne legyél ellenséges, mert ezt kapod vissza is és még te leszel felháborodva, holott megérdemled. Ezt a pár napot a gyermeked és a te egészségedért bizony ki kell bírni és sok kismama kibírta, rajtad és a hozzáállásodon múlik, hogyan éled meg, de ha betegséged van, talán vissza kellene venni ebből a stílusból, mert az orvosokon múlhat az életetek.
2012. szept. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
hat ne haragudj de nem ertelek en azt sem banam ha lekotoznenek vagy huskent kezelnenek de ha tudom h a babam vagy ertem van akkor csak nyugotan csinaljak azert akartam gyereket nem?nekem az lenne a legfontosabb h a babam jol legyen na meg en is mert valaki fol is kellene nevelje ne gondolkodj igy vagyis te csak magadra gondolsz szerintem,ja es ha te csakis a termeszetes szulest valasztod es valami lesz a babaddal akkor hogy fogsz a lelkiismeretedel elszamolni?ja elfelejtettem akkor az orvos lessz a hibas nem?
2012. szept. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. 156 centi, 50 kiló, alacsony vérnyomással. A 35. hétig nem volt semmi gond a terhességemmel, utána májproblémáim lettek, emiatt kellett sajnos a gyerekem kilakoltatni, pedig még maradt volna - csak akkor én krepálok be. Ezt nem ijesztegetésből írtam, de íme egy példa, aminél semmit nem tehettem volna az ellen, hogy császárom legyen, hiába is akaratoskodom. Nem éreztem megalázónak, hogy megmentik az életünk.

A csípő méretnél egyébként a belső méret (amit csak az orvos lát) számít - a baba méretéhez viszonyítva. Tehát ha alacsonyabb vagy, talán nagyobb rá az esélyed, de nem feltétlen. Anyósom pl. magas, nagydarab, asszonyos típus, mégis eleve császárra készült, mert már fiatalon az első nőgyógyászati vizsgálaton ezzel "bíztatták" (és úgy is lett - 2x is).

Amit még ötletként "tehetsz", hogy jó kondiban leszel. Ez szüléskor és utána is jól jön - csak nem szabad pont terhesség alatt nekilátni az edzésnek. Aztán ihatsz lazító málnalevél teát a 36. héttől, és próbálkozhatsz szülést könnyítő homeós bogyókkal is. Ezeknek elég nagy szakirodalma van már a neten.

2012. szept. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Ha előre tudom, hogy császár lesz, mindent elkövetek, hogy teherbe ne essek, nem szeretem ha beleszólnak a dolgaimba.

A férjem szeretné a gyereket, persze hogy szeretné nem neki kell hónapokig egy megváltozott és állandóan alakuló állapothoz alkalmazkdoni, vajúdni majd megszülni.

Ő kimondottan császárt akar hogy ne táguljak ki annyira. Csak egy férfi lehet ilyen hülye.

2012. szept. 26. 12:12
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a férjed Te is hülye vagy már ne is haragudj! Érett vagy Te az anyaságra? A leírtak alapján nem.
2012. szept. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!