Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szules vagy...

Természetes szules vagy csaszarmetszes?

Figyelt kérdés
Van esetleg olyan akinek mind a kettőben volt része? Ha valaszthatnatok hogy döntenének? Én úgy tudom a császárnak nincs kockázata a babára hogy van ez? Én mind a kettőtől nagyon felek!

2012. szept. 19. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

A természetes a jobb. Nem tapasztalat, hanem nekem ezt tanították. Természetes szülés után pár nappal már mehetsz is a dolgodra, ha nem volt gond. Ezzel szemben császár után még egy héttel is görnyedve járkálsz, mert annyira fáj a heg. Emellett mégis csak műtét, tehát kockázatokkal jár.

Ráadásul a szülés közbeni szövődmények igen nagy része császárhoz kapcsolódik.

2012. szept. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne akarj csaszar csak ha nagyon muszaly termeszetesen sokkal jobb lehet a szules pillanataban nem is de utanna konnyebben lemegy a hasad nem lesz logos hasad , jobban tudsz mozogni ..Udv . Egy csaszaros anyuka voltam
2012. szept. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A méhen kívüli léthez való alkalmazkodást segítik azok a stressz hormonok, amik a szülőcsatornán való átpréselődéskor termelődnek az újszülöttben.

Császármetszésnél minden előkészítés nélkül egyszer csak kiemelik az anyaméhből, elvágják a köldökzsinórt, és kész. Lélegeznie kell, hideg van, mosdatják, vizsgálják...

Az anyai kockázatokról nem is beszélve. Még ma is több az anyai szövődmény császármetszésnél, mint a hüvelyi szülésnél. Az egy hasműtét! Fertőzés léphet fel, összenövések keletkezhetnek meg még ki tudja mi. Gondos operálással a kockázat csökkenthető, de nem szüntethető meg.

A császármetszés áldás, amikor szükség van rá. De csak mert félsz, vagy mert az egyik kényelmesebb...

Keress olyan orvost vagy szülésznőt, akiben teljesen megbízol, és időt is fordít a lelked ápolására. Ez tényleg sokat segít. Ha pedig mértéken fölül rettegsz, fordulj pszichológushoz!

2012. szept. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem sürgősségi császárom volt. Nem kívánom senkinek az műtét utáni 8 órát. Amíg ki nem ment az érzéstelenítő a testemből, még egész jó volt. De utána, maga a pokol volt.

Kaptam természetesen fájdalomcsillapítót, de nem értem vele semmit abban a percben, amikor felállítottak, hogy sétáljak el a szoba másik felébe (azt hiszem a trombózis elkerülése végett), hogy megmosakodjak, stb.

Nem hazudok, 1,5 óra volt, mire megtudtam csinálni és oda-vissza sétálni. Ketten voltunk a szobában (műtősben), de 4 órán keresztül "kínzott" minket a nővér. Közben beszélt hozzánk, biztatott, elmesélte az ő történetét, stb.

Éjfélkor kaptunk egy "koktél" nevű szúrít a combunkba. Nem cicomázott, simán belénk döfte. Kérhettük volna vénásan is, de akkor 1-2 óra lett volna mire hat és hát .. hidd el, a 1,5 órás "mozgás" után azt hittem, hogy ott halok meg.

Másnap már rohantam, amikor átraktak egy másik, normál szobába.

Szerencsére gyorsan regenerálódtam és mára már nem is emlékszem a fájdalomra.

Minden percét tudom a szülésnek, az első lányomra pillantástól (amilyen arcot vágott, amikor meghallotta a hangom) az útig, amikor levittek a műtős szobába.


4 napot voltam bent, már szabadulni akartam, mert katasztrófa volt a Hetényi, de a 14 hónapos fel - alá járkáló töpszli mindent MEGÉR! Minden FÁJDALMAT!


Legközelebb is császáros lesz (szívem miatt egyébként is császároztak volna, csak gondok voltak a terhességem végén és vittek egyből a műtőbe), talán az fájdalmasabb lesz. Legalábbis ezt mondják, de az a pillanat, amit ott átélek egy életen át kísérni fog a szívembe. Mindig sírni fogok és meghatódni. De hát .. a kis 14 hónapos feltétlen szeretetemért és a leendő tesóért meghalni is képes lennék! :)))

2012. szept. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor én leszek az a császáros kivétel, akinek effektíve meg sem kottyant.

Pár órára rá már simán sétáltam, két napra rá, már a hason is tudtam aludni!

Ettől függetlenül sima szülést akartam, nem jött össze. A gyerek ilyenkor a lényeg, nem az anya. Ha császárral jobb neki, akkor azzal!

Persze, van aki nehezen viseli, ez alkattól is függ. A szomszéd szobában természetes szülők voltak, szegény anyuka úgy sírt a wc-n,hogy hiába kapott már kúpot, nem bír kakilni,mert iszonyatosan fáj a sebe. Na nekem hozzá képest semmi bajom nem volt!

2012. szept. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

első gyermek 3700g 20 óra vajúdás végül fájásgyengeség miatt vákummal született. Második 4500g súlyaránytalanság miatt császár. Harmadik: mivel tudtam mi a különbség két fajta szülés között,nem akartam császárt.10 óra vajúdás után kitágultam,már a tolófájások kezdődtek amikor fenyegető hegszétválás miatt a műtőbe vittek.Így az is császár lett. De hidd el megszülöd simán az csak akkor fáj. A császár után kb6-7 óra múlva kimegy a fájdalomcsillapító hatása,fejedet nem emelheted fel,12 óra múlva felállni kínlódás,kiegyenesedni is fájdalmas egy 15-20 cm-es sebbel.Én kaptam 3 oxitocint a méh összehúzódására falat tudtam volna kaparni. Zuhanyozni 1 hétig nem tudsz,csak macskamosdás van,hetekig fürödni sem lehet.

Egyébként nem kívánságműsor,ha gond van császár,ha nincs semmi komplikáció nem választhatsz.

2012. szept. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat !!! Azt hiszem majd úgyis eldől mi lesz!
2012. szept. 19. 20:34
 8/12 anonim ***** válasza:

természetes mellett voksolok

tényleg szuper, hogy van megoldás arra, ha természetes úton nem megy, de azt az érzést,amikor megszülöd és a hasadra teszik a babádat,soha nem fogod elfelejteni,abban a pillanatban elszáll minden fájdalomérzés,az agyad kikapcsolja és bekapcsolja az anya funkciót :)))

12órát vajúdtam, de egyszer se jutott eszembe,hogy cseréljek egy műtétre :)

nem szabad félni,ez olyan másfajta fájdalomérzés,tudod, hogy vége lesz vagy nem is tudom,de nem olyan mint más,nem félelmetes :)könnyű szülést kívánok :)

2012. szept. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Első: sima.

Második: császár.


Várom a harmadikat. Hihetetlenül örülnék, ha simán születne, mert az érzés leírhatatlan, amit akkor éltem át, amikor a mellkasomra tették a lányomat. Az egész vajúdást elfelejtettem. (reggel 9-től bent voltam a szülőszobán, este 10-re lett meg) A férjem mondta is, hogy olyan megdöbbentő volt, hogy amikor kibújt a kislányunk, az arcom kisimult, és csak mosolyogtam.


Császár... Hát... Csalódás volt... De ha nem lenne császár, nem tudom, hogy lenne-e a kisebbik lányunk. Szóval hálás vagyok Istennek, hogy császároztak, még ha nagyon nehéz is volt ezt sokáig érzelmileg elfogadnom.


Felépülés? Igazából talán nekem kb ugyanolyan gyorsan ment. Csak más volt.

2012. szept. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
nekem mindkettő volt.császárra szavazok.
2012. szept. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!