Császáros első szülés után szoktak bármilyen vizsgálatot végezni, mielőtt azt mondják hogy jöhet a következő baba akár természetes úton is?
Nem tudok ilyen vizsgálatról. Császáros szülés után, főleg ilyen rövid időn belül, nagy a valószínűsége, hogy a következő is az lesz. Az orvosok nem kockáztatnak, nehogy szétszakadjon a varrat, és a te érdeked is ezt kívánja.
A babának sem rosszabb. Epidurálban ébren lehetsz, és abban a pillanatban, ahogy kiemelik, meg is láthatod.
Igen, hegvastagságot mérnek.
Csak akkor lehetséges a természetes szülés, ha tökéletes erősségűek a fájások (nem lehet oxitocint adni), és maximum 8 órán át hagynak protokoll szerint vajúdni (van, aki tovább, az az ő dolga). A klinikai gyakorlat azonban azt mutatja, hogy a legtöbb ilyen esetben a vajúdás alatt elkezd vékonyodni a heg, ami után azonnal császározni kell, hiszen a méhruptura életet veszélyeztető szövődmény.
Szia!
Én pont most állok ez előtt a dolog előtt.
Most változott a protokoll. Eddig úgy volt, hogy a két szülés között min. 24 hónapnak el kell telnie, most ezt levitték 18 hónapra.
Több mindentől függ, hogy lehet-e a második természetes. Első, hogy az anya kéri-e. Emellett problémamentes terhesség, semmi magasvérnyomás és hasonló.
A szülésnél, pedig ahogy előttem is írták, nézik a heget (a kitolásnál repedhet/szakadhat), illetve, hogy jók-e a fájások, kellően tág vagy-e v tágulsz. Max. pár órát hagyhatnak vajúdni, ha a természetest választod, és oxitocint nem kaphatsz.
Szóval sok mindent kell mérlegelni.
Nekem 2,5 év telt el a császár után és simán szültem a másodikat. Hegvastagságot mérnek és csak utána engednek simán szülni. Kaptam oxitocint is, de nagyon keveset, mert túlhordtam és nem akart beindulni.
Mikor bent voltam a mellettem fekvőnek ez volt a 4. császárja, de mindenki jujjogott miatta.
3-as vagyok. Nekem a dokim azt mondta, hogy a heg szétválására 1% alatt van esély, és ez a szülés alatt következhet be, mert akkor van ott a baba. Lehet, hogy a terhesség végén is nézik a heget, de ha a saját túlhegesedett sebhelyemből indulok ki, túl sokat nem látnak rajta, hogy mi vele a helyzet... Amúgy a 6 hetes kontrollon még az első császárnál, meg kellett néznie a dokinak, hogy hogyan forrtál össze kívül, belül.
Most nem kérdeztem rá, de nekem annó azt mondta az orvos, hogy 2 császár után már kötelező a császár többedik szülésnél protokoll szerint. Ezt nem tudom, hogy változott-e. Mondjuk olvastam itt a gyik-en, hogy volt olyan, akinek a 3. volt csak természetes. L
Köszi a válaszokat!
Remélem sikerül a természetes szülés de ha nem akkor is lehet még baba. De akár hogy is legyen, egy a lényeg hogy egészségesek legyenek a picik..
Ha valakinek van még valami tapasztalata a témában írjon nyugodtan.
Szia!
Minél több idő telik el a két szülés között, annál nagyobb az esélye a császár utáni sima szülésre.
Nekem a kisfiam sürgősségi császárral született a 37. hétre. A pici lányom 3 és fél év múlva. A második terhességnél az orvosom császármetszést javasolt végig a 9 hónap alatt. Én el akartam ezt kerülni, így "rábeszéltem", hogy próbáljuk meg simán, hiszen semmi bajom nem volt nekem sem és a babámnak sem. Így végül abban maradtunk, hogy sima szülés lesz. Annak is indult, de engem pl. hagytak 15 órát vajúdni attól függetlenül, hogy már egyszer császároztak, ráadásul ebből a 15 órából 3 és fél óra 1-2 perces fájásokkal telt. Nem tágultam semmit, a végén egy hátmasszírozás után teljesen elmúltak a fájásaim, így ismét császármetszés lett belőle. Nekem az orvos a második terhességnél kb. a 7. hónaptól minden egyes ultrahangon megnézte a hegvastagságot, és a vajúdás alatt is végig ellenőrizték.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!