Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 36 hetemet töltöm szerdán, az...

36 hetemet töltöm szerdán, az orvos szerint közel vagyok a szüléshez. Ha a baba 36-37 hetessen megszületik akkor mennyi esélye van a méhen kivüli élethez?

Figyelt kérdés
Mind a 2 méhszájam nyitvavan.Az orvos csak annyit mondott hogy örüljek minden eggyes napnak hogy nem jön rám a szülés.Kicsit félek hogy 36 hetessen kell szülnöm,mert az első babámat majdnem 42 hétig hordtam.Elsem tudom képzelni milyen egy 36 hetes baba.Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2008. máj. 12. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 36 hetesen már nem is számít koraszülöttnek, ha a súlya is megfelelő, veled is maradhat :o)

Az én babáim 36 hetesen már 3 kilósak voltak. Ha 2500 fölött születik, egy kis inkubátorozás után megkapod Őt.

Szép szülést! :o)

2008. máj. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszike nagyon megnyugtató volt a válaszod.
2008. máj. 12. 21:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem az első babám 36 hetesen született, 2730 grammal, és 53 cm-vel, 9-10-es apgarral. Teljesen egészségesen, ne aggódj, ők már nem jöttek korán. Nekem most szorítsatok, mert ugyanezt mondta a doki, csak 32 hetes vagyok :(

2008. máj. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok, a kisfiam nem is volt inkubátorban annyira rendben volt.
2008. máj. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szia nagyon szorítok neked,sokat pihenj legalább 4 hétig húzd még ki.Én sajnos nemtudok pihenni egy 4,fél éves kicsi melett.Csak az furi nekem is hogy mostanában a baba annyit csuklik,eddig naponta csak 1-2 alkalommal,most meg reggeltől már 5 alkalommal csuklott.34 hetessen voltam Uh ha lehet neki hinni akkor a babám súlya 2550gm volt.
2008. máj. 12. 22:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj, engem 4 hete fenyegetnek koraszüléssel, és még egyben vagyok , most 36 hetesen:-)

Ha ilyenkor jön már minden rendbn, semmitől nem kell félned:-)

Szép egészsges baba lesz:-)

Azért próbálj pihenni, jó lenne minél többet feküdni, nézzetek mesét, olvassatok könyvet, rajzoljatok, és te próbálj feküdni amennyit csak lehet, vagy barát, ismerős, rokon, néha vállalja be a kicsit, hogy feküdhess:-)

2008. máj. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindhárom babámat 37 hétre szültem, ilyenkor már teljesen rendben vannak ;) Harmadik lányommal éppen betöltöttem a 37-et, 10/10-es apgarral született, még leszívni sem kellett a váladékot, azonnal megkaptam. 2,5 kiló volt, picike ugyan, de annál életrevalóbb )
2008. máj. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


A 32 hetes kismama vagyok, én is neccesen pihenek, nekem most 18 hónapos a "nagy" fiam. :))))

De a kicsivel megbeszéltük, hogy nagyon kapaszkodik még, legalább 3 hétig, de inkább 4-ig

Vigyázzon mindenki magára, jön a meleg is!


Boldog babavárást!

2008. máj. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Remélem kibírod,főleg hogy még csak 32 hetes vagy,szorítok mindenképp.És kifogod bírni.Akkor van mit csinálnod jóval többet mint nekem,nekem azért a kicsi elnézi a meséket,és akkor kicsit pihizek is. Nagyon örülök a válaszoknak,teljessen megnyugodtam.Mégegyszer köszönöm,és mindenkinek boldog babavárást!!!
2008. máj. 13. 09:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon is sok, hiszen ma már az orvosok "csodákra" képesek. Ha most születne meg, akkor kellő orvosi odafigyeléssel életben marad.
2008. máj. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!