Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40. hétben vagyok holnap...

40. hétben vagyok holnap fekszem be a korházba valószínű császároznak mennyi az a nagyon fájdalmas idő a műtét ütán?

Figyelt kérdés
2008. máj. 12. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!


én is császáros voltam. 5 évvel ezelőtt. A gerincembe kaptam érzéstelenítőt, és egészen addig amíg éreztem a hatását, jól éreztem magam. Aztán ahogy ment ki...az első éjszakám nagyon rossz volt, aztán utána ott volt a babám velem és már nem az foglalkoztatott. Amíg ki nem szedték a varratot, addig húzódott, de aztán elviselhető lett:) ne izgulj, mert ahogy a rendes szülést, úgy a császárt is mindenki máshogy éli meg!:) jó babázást:)

2008. máj. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Műtét után közvetlenül még hat az érzéstelenítő jópár óráig.

Én spinális érzéstelenítést kaptam kb 5 óra múlva ment ki a hatása.Utána a nagyon fájdalmas idő ahogy te írtad nekem 16 órán keresztűl tartott. Olyan ,mint egy erős menstruációs fájás meg"csipkedő" érzés.

Utána már kicsit könnyebb lesz,mert csak akkor fog fájni hogyha megmozdulsz.

A seb még sokáig húzódni fog.

A lényeg,hogy minél hamarabb próbálj meg felállni és kiegyenesedni,mert annál gyorsabb lesz a felépülés.

Minden jót kívánok!

Kitartás!

2008. máj. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon változó. Egyik barátnőm hetekig szenvedett, azt mondta, inkább egymás után három hüvelyi szülés, mint egy császár... A másik barátnőm viszont azt mondta, neki szinte nem fájt utána egyáltalán.

Gondolj a kisbabádra és minden rendben lesz! Minden jót!

2008. máj. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Engem altattak, mert egy napos fölösleges vajúdtatás után jutottak oda, hogy már muszáj volt. Nekem nem fájt igazából semmi, csak gyenge voltam, és hát a seb az nyilván, de csak ha úgy mozdultam. Hamar összeszedtem magam sebileg:), a gyengeség a sok vérveszteségtől hónapokig tartott. Az időben bekövetkező császár sokkal jobb, hidd el, mint a tudat, hogy fölöslegesen nyomatják beléd az oxitocint, úgysem fog használni. Elment a magzatvizem, de nem tágultam. És kilátásban sem volt. Sokan félnek a császártól, mert meg akarják élni a szülés csodáját. Hát, nekem nem adatott meg. Csak oda jutottam, hogy reménykedem benne, hogy a legközelebbi is császár lesz, mert még egyszer nem akarom átélni, ami előtte volt...
2008. máj. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 3 hete szültem császárra, az első nap volt egy kicsit nehéz. Nagyon igaz, hogy minél hamarabb fel kell állni, az segít. De amíg a kórházban voltam (3 nap) a bucsimat is alig tudtam kicserélni. Kb. 5-6 nap kellett míg úgy igazán jobb lett. Bár még most is húzodik a seb de ez már nagyon istenes. De tényleg nem vészes (szerintem).

Sok sikert!!!!

2008. máj. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%

Szia!

nem császárral sültem, így a kérdésedben nem tudok érdemleges választ adni. Egy valami miatt offolok: szeretnék csodálatos szülést (akár így akár úgy) kívánni, és rengeteg boldogságot a kisbabádhoz!!

Hajrá!!!!!!!!

2008. máj. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5 hete szültem császárral. Hát az első nap nem a legkellemesebb, de utána ha többet mozogsz és nem hagyod el magad akkor sokkal jobb lesz. Én 2 hét után szinte semmit sem éreztem már, most meg már csak párszor egy nap érzem, hogy ott van a vágás helye. A lényeg, hogy próbálj meg sokat mozogni.
2008. máj. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!