Mitől függ a különböző kórházakban, hogy császár után mikor kell/engednek először felkelni?
Figyelt kérdés
Első gyermekemet 2,5 éve a Róbert Klinikán szültem császárral, délelőtt 11-kor, komplikáció-mentesen spinális érzéstelenítéssel. Egészen késő délutánig az őrzőben hagytak, majd a szobámba kerültem, ahol még másnap kora reggelig folyt az infúzió, és csak akkor (reggel fél6-kor) jött a nővér, hogy na most álljak lábra, zuhany, katéter-kiszedés... Viszont nagyon sok helyen azt olvastam, hogy már műtét után (ahogy kimegy az érzéstelenítő) 6-8 órával kötelezően talpra állítanak. A klinikán ez "tilos" volt, de most (1 hónap múlva) az ÁEK-ben fogok szülni (ugyanilyen módon), és ott azt mondták, hogy utóbbi a gyakorlat. Most akkor mire számíthatok, melyik jobb vagy rosszabb és főleg, mitől függ ez?2012. aug. 22. 08:23
11/11 anonim válasza:
Én mindkét gyermekemet császárral szültem. Az első műtét után 6 órával kellett felkelnem, a második után a nővér kérdezte 6 óra elteltével, hogy szeretnék-e még egy kicsit pihenni. Mondtam, hogy igen, így még másfél órát hagyott feküdni.
Én úgy tudom, hogy a 6 óra a minimum (az érzéstelenítő nagyjából ennyi idő alatt szívódik fel teljesen). Minél előbb felkelsz, annál könnyebb lesz belerázódni a mozgásba, és annál kisebb a trombózis kialakulásának veszélye. A fejedet viszont addig nem szabad megemelned, amíg nem kelsz fel az ágyból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!