Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magánklinika vagy fogadott...

Magánklinika vagy fogadott orvos alapítványi szobával?

Figyelt kérdés
Ki-melyiket választotta és miért?
2012. aug. 16. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Annyit tennek hozza, hogy az alapitvanyi szobat nem lehet elore lefoglalni. Ha az adott korhazban a szules idejen minden alapitvanyi szoba foglalt, akkor sima korterembe osztanak be.

En a maganklinikat valasztottam. Szerintem, ez egyertelmu valasztas, ha a csalad megengedheti maganak. En csak jot tudok mondani,ugyanugy van valasztott orvosod, a terhesgondozas egy helyen zajlik, a abortol kezdve az ultrahangig bezarolag, kenyemes, nincs (vagy minimalis) varakozasi ido. Tevhitekkel ellentetben, jol felszereltek es felkeszultek az orvosok es a mutok, szuloszobak. Nyilvan, ha ez egy nagyobb kiadast jelent a csaladnak, akkor erdemes a fogadott orvos verziot valasztani, mert, ha valoban nem a legjobbak az anyagi korulmenyek, akkor felesleges a kenyelem miatt ennyit fizetni.

2012. aug. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Es az alapitvanyi szoba azert nem olyan, mint egy maganklinikan, ahol van kulon agy a ferjnek (vagy mas csaladtag szamara), ami segitseg lehet az elso napokban es persze, kenyelmi szempontbol is van par aprosag.
2012. aug. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én alapítványi szobában voltam, nagyon jó volt, férjem minden nap bent aludt velünk a kórházban,baba velünk volt, minden látogató bejöhetett hozzánk(egyébként monitoron lehet csak megnézni a babát). Szerintem tökéletes volt így, én ezért nem mentem volna magánklinikára (mondjuk itt nincs is, más városba meg ezért nem szültem volna),így is minden "luxust" megkaptunk.
2012. aug. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia én ügyeletesnél szültem,de alapítvány szobában voltam.Személy szerinte én élveztem hogy nem több anyukával voltam,rendesen tudtam pihenni is.Babám is.Fogadott dokim azért nem volt,mert nincs arra pénzem,ráadásul a hálapénz híve sem vagyok.Ugyanúgy elláttak
2012. aug. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Más a magánklinika és a fogadott orvos/alapítványi szoba. Magánklinikán odamész és mindent elintézel kb. félóra alatt a terhesgondozás alkalmával, nem kell beuatalót kérni, ott a labor, 5 perc alatt kész van és az eredmény is gyorsan kész van, akár ott is meg lehet várni az orvos véleményét, vagy e-mailben is lehet kérni az eredményt. Gyors és kényelmes. A szülésnél is több mindent lehet kérni. Én nem kértem, és nem értek egyet vele, de, ha valaki szeretne császárral szülni, kérheti azt is. A szobák szebbek és kényelmesebbek, mint az állami alapítványi szobák. A kisbaba akár végig lehet a szülőkkel, de, ha igénylik, akkor a csecsemős nővérek segítenek vagy elviszik és vigyáznak rá, amíg pihennek a szülők, akár végig is, ha erre van igény. Nem tudom, hogy mindegyik magánkórházban-e, de általában lehet étlapról kérni reggelit, ebédet, vacsorát, és, ha közben még szeretnél valamit, felhozzák a választott szendvicset, süteményt, teát vagy kávét. És persze szép és tiszta a fürdőszoba, én pl. a János Kórház alapítványi szobáját láttam, össze sem lehet hasonlítani egy magánkórházéval. Természetesen, vannak állami kórházak, ahol nagyon készséges és kedves a személyzet, de előre nem tudhatja az ember, milyen szülésznők (ha épp nem fogadott), csecsemős nővérek lesznek akkor. Egy magánkórházban ez alap elvárás. Ezek persze nem a legfontosabb dolgok, sőt. És, ahogy írtam, szerintem nem érdemes összegyűjteni ilyenre a pénzt, vagy kiadni rá, ha anyagilag nem úgy áll a család, mert lehet azt a pénzt a babára költeni. Ha meg van megfelelő anyagi háttér, szerintem, ott ez nem jelent gondot és érdemes választani ezt a magán lehetőséget.
2012. aug. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És azt hiszem, hogy lehet nagyobb szobát is kérni a magánkórházban, ha van már kisgyerek a családban és nincs kire hagyni épp. Amikor én szültem, akkor nem messze tőlünk egy család volt, apuka, anyuka, kisgyerek és az újszülött kisbaba, akire inkább a csecsemősök vigyáztak. Azt hiszem, külföldiek voltak, ezért érthető, hogy hozták a gyereküket is:) Persze, ez kivételes eset inkább, de van erre lehetőség.
2012. aug. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fogadott doki elmegy nyaralni, az alapítványi szoba meg pont foglalt? Ha teheted és fix körülményeket akarsz, akkor magánklinika. SZerződéssel, legalább jelenléti garanciával, és fix. elhelyezéssel. - én magánklinikát választok, ezért.
2012. aug. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én fogadott doki, alapítványi szoba! Nekem a dokim nagyon lebeszélt a magánklinikáról, mert ott nem annyira gyorsak, ha bármi gond adódik, ha a babával lesz valami át kell szállítani másik kórházba, nem tudnak vért adni az anyának, stb... Úgyhogy én inkább kórházat választottam és azon belül dokit! :) Én a 2.számú klinikán szültem! Nem bántam meg! Ott minden eshetőségre fel vannak készülve, jó volt a dokim is és magán szoba se volt annyira szörnyű (mondjuk nem 1 magánklinika szobája volt) de elaludni ott egyedül 3napig, pont tökéletes! És nem 4másik nővel... Szóval én a fogadott orvos, alapítványi szobára szavazok! Elég kényes vagyok dolgokra, de én meg voltam elégedve kórházhoz képest!
2012. aug. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!