Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknel beinditottak a szülest...

Akiknel beinditottak a szülest! Megirnatok nekem, hogyan zajlott, mennyi idö mulva született meg a babatok? Gyors ez az eljaras? Kenyszernek eli meg vajon a baba az oxitocint?

Figyelt kérdés

Mennyire erzitek utolag is jo megoldasnak, stb.? Minden erdekel, amit erröl gondoltok, ereztek.

Nekem j.heten 27-en (elvileg) meginditjak, ha addig nem akar kibujni a babam. Aggodom, mert hallottam olyat is, hogy volt akinel napokig is elhuzodott a meginditasos szüles.... Irjatok meg kerlek, hogy nektek mi hogyan törtent... Köszönöm.


2009. júl. 22. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem csak jó tapasztalatom van, bár az első és idáig egyetlen szülésem volt. :) 40+6 naposan indították, mert bár fájásom egyáltalán nem volt, nyákdugó sem távozott, de kitágultam 2 ujjnyira és a hasam keményedett már kb. fél óránként. 11 körül kaptam oxitocin infúziót, amitől egyből beindultak a fájások, előbb nagyon enyhén, majd egyre erősebb lett. A szülésznő szerint azért van erre szükség, mert enélkül napokig tarthat a vajúdás. Szerencsére jól reagált a szervezetem, szépen tágultam. 13 körül megrepesztették a burkot, na onnan kezdett érdekessé válni a dolog. :) Kéjgázt szipkáztam, nem akartam nagyon fájdalomcsillapítót kérni, mire azt mondtam nem bírom tovább adjanak még valamit, már kifutottam az időből, nem sok volt hátra. 16:35-kor született meg a babám. Ami nagyon fájdalmas volt, az kb. 2 óra volt, igaz a kitolás kicsit hosszabbra és nehezebbre sikeredett, mert a kisfiam a kezét a fején "felejtette" és eléggé szorult, a szülésznő préselte ki belőlem. Én úgy gondolom elég jól jártam, nem kellett otthon pánikolni, hogy mikor induljak a kórházba, nem folyt el magzatvizem, nem kellett fájásokat számolgatnom és találgatnom, hogy vajon ez már az-e és elég hamar meglett a babám.


Neked is gyors és könnyű szülést kívánok!

2009. júl. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a beindítás előtti napon volt egy vizsgálatom délelőtt. Reggel 6-ra hívtak be, de a gyerek este 5-kor úgy döntött, hogy világra akar jönni, így megindultak a fájásaim. Reggel 1/2 6-ra értünk be a korházba, mert addig nem sűrűsödött be a fájásaim csak 15 percesek voltak, de amint elindultunk 5 percesek lettek. Ahogy beértünk 20 perc ctg, aztán borotválás, beöntés. Ezt követően kaptam meg az oxitocint, kb reggel 1/2 8-kor mert még továbbra sem sűrűsödtek a fájások. egy óra múlva burkot repesztettek, 1/2 12-kor kaptam EDA-t, így ez teljesen kitartott a baba megszületéséig negyed 2-ig. 3 tolásra kint volt a baba.

Nem tudom, hogy kényszernek éli-e meg a baba a szülésindítást, de én nem bánom, hogy be volt tervezve az indítás, mert az én babám megilyesztette, és elindult magától, aztán mégis kellett segíteni neki. Szerintem ha beindítanak, akkor gyorsan túl leszel a vajúdáson és a szülésen is.

2009. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem 39 hetesen befektettek a kórházba, mert toxémiás lettem, és a vérnyomásom látványosan emelkedett. Az én babám akkor még nem igen készülődött kifele, némi huzavona és egy csomó vizsgálat után 2 nap múlva indították a szülést (2 ujjnyira voltam kitágulva, de a méhszájam nem volt éppen ideális a szüléshez, császárgyanús volt a dolog). Reggel negyed 7-kor borotválás, beöntés, ctg a szülőszobán, negyed 8-kor burokrepesztés és egyből kaptam az oxitocint is. Nekem nem volt szabad felkelnem, végig ctg-n kellett lennem, mert nem volt biztos, hogy a baba szíve bírni fogja (nagyon rossz állapotban volt a méhlepény a toxémia miatt). Nagyon gyorsan 2 percesek lettek a fájások, meg olyan is volt, hogy egymást érték. Folyamatosan vizsgáltak, hogy hol tartok, és mikor már folyamatos fájásaim voltak, és azt mondták, hogy még mindig csak 2 ujj, akkor már láttam, hogy még ha a fájásokat ki is bírom, nem marad erőm kitolni, ezért kértem edát. Amikor megkaptam, kb. fél óra alatt kitágultam, és jöttek is egyből a tolók. Az eda miatt a fájásokat sokkal kisebb területen éreztem, nem az egész hasamban, mint előtte, és rövidebb ideig is tartottak. A kitolás sajnos nálam elhúzódott (2,5 óra volt), mert a kisfiam buksija nem jól ékelődött be, a legnagyobb kerületével jött. De nem kellett császározni, ő is jól bírta, végig erős volt a szívhangja, fél 3-kor született meg, belőlem is kipréselték.

Szerintem az oxitocinos szülés gyorsabb, mint a magától meginduló, mert a fájások gyakoriságát tudják szabályozni az adagolással. Nálam siettették, 5 percesekkel indították, 20 perc után emelték is az adagot és egyből 2 percesek lettek. Ami a hátránya, hogy azt hallottam, hogy valamivel erősebbek a fájások, mint normál esetben (ez nem saját tapasztalat, olyantól hallottam, aki szült simán és oxitocinnal is, nekem még csak egy babám van).

Szerintem ne félj tőle, nem hiszem, hogy sokkal rosszabb, mintha magától indulna. Én nem bántam meg így utólag sem, hogy indították a szülést, így szép, egészséges babám van(most hónapos), nem kellett császározni. Ha várnak vele az orvosok, baja lehetett volna a babámnak is, nekem is, és tuti császár lett volna belőle.

És ha már ott vagy, akkor úgysem az fog a fejedben járni, hogy indítani kellett, hanem az, hogy mikor lesz már vége:), és hogy a babád igyekszik kifelé, és ha vége a szenvedésnek, akkor jutalmul egy csodálatos apróságot tarthatsz a karodban!


Szép szülést és jó babázást!

2009. júl. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Engem is indítottak, bár nem oxitocinnal, hanem burokrepesztéssel. mivel én már 2héttel túlhordtam. Reggel 3/4 9kor volt a burokrepesztés, utána beöntés, délután fél2 körül indultak a fájások,amik még gyengék voltak, fél5körül erősödtek, és negyed 6ra lett mag a kislányom, 3 nyomásra. Szóval majdnem 4óra volt a vajúdás, ami első szülésnél nagyon jó.

Viszont volt 1 szobatársam, aki szintén túlhordta már, együtt volt a burokrepesztés reggel, ő kapott oxitocint is, azt hiszem nem is egyet, és neki éjfélre lett meg a babája, több mint 8óra vajúdás után. Bár neki a 2. babája volt.

2009. júl. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!