Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kidobhatnak a kórházból?

Kidobhatnak a kórházból?

Figyelt kérdés

Meg lehet azt csinálni, hogy ha van egy kórház, ahol szülni szeretnék, de már nem oda tartozunk körzetileg, de mégis ott szüljek? Az a helyzet, hogy most tették át városom más kórházhoz. De én nem ott szeretnék szülni, hanem ott, ahová eddig tartoztunk. Jó okom van rá, a másikról nagyon rossz a tapasztalatom (szültem ott), a "régi" meg modern és elismert szülészet.

Arra gondoltam, azt mondom majd, hogy épp ott tartózkodtam, abban a városban, és akkor jött rám a szülés.


2012. júl. 16. 21:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Én egri vagyok. Tavaly augusztusban szültem itt. Nem tudom, neked mikor volt rossz tapasztalatod, de már sok minden változott az elmúlt időszakban.

Bababarát kórház lett. Szerintem az orvosokkal sincs gond. Jó az alternatív szülőszoba. Velem mindenki kedves volt.

(Az más dolog, hogy a kórházban nem indult be a tejem, így keserves volt a próbálkozás, de másodjára már rutinosabb leszek.)

Egyébként amit írsz ("Arra gondoltam, azt mondom majd, hogy épp ott tartózkodtam, abban a városban, és akkor jött rám a szülés."), az jó ötlet!

2012. júl. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

9-es: nincs dokim, nem is terveztem fogadni. Akihez járok itt SZTK-ban, az pont a miskolciban praktizál. :) Legalább ez a jó benne, bár ő is mondta, hogy nem mehetek már oda..

Az egri nem vált be nekem, nem szeretném nyilvánosan szidni, de sok problémám volt vele. Az jó, hogy bababarát, akkor is az volt, amikor én ott szültem.

Köszönöm szépen a sok választ! Azért nem mindegy, mire készülök, mert a miskolciba sok dolgot adnak, az egribe meg mindent vinni kell. A csomagom is ennek tudtában kell bekészíteni.

2012. júl. 17. 14:37
 13/21 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ha kérdezik, hivatkozhatsz rá, hogy hát te odajártál. Elvileg be kéne hogy vigyenek. de legegyszerűbb, ha magad mégy be, mondjuk taxival vagy valaki bevisz. Akkor már lehet mondani, hogy hopp itt jártunk a városban és épp pont most jött rád a szülés. Eger meg milyen messze van... el kell lássanak, nem küldözgethetnek mindenfelé. Te meg felkészült voltál és pont volt nálad kórházicsomag, mert mostanában úgyis azzal járkálsz mindenhova. Vagy elhiszik, vagy nem, de föl kell vegyenek. Nem küldhetnek el egy vajúdó anyukát máshova, hogy nem a mi körzetünk. Ennyire azért nem gáz a helyzet. Az egyik ismerősöm nagymarosi, Vácon kéne szüljön, mert odatartoznak és simán bevitte a mentő Pestre, pedig az messzebb van. Mivel odajárt, nem kérdezgették, hogy miért akar odamenni.
2012. júl. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Akkor ezt fogom csinálni, bízom benne, hogy sikerül ott szülnöm. :)
2012. júl. 17. 20:24
 15/21 anonim ***** válasza:

Úr Isten! Tényleg igaz akkor a hír??? Én Mezőkeresztesi vagyok, akkor mi is oda tartozunk! Még szerencse, hogy magánrendelésre járok, és biztos, hogy a MISEKben szülök így. Ezt a kics*szést!

És az SZTK-ba Szemán világosítja fel a kismamákat, vagy ezt honnan kellene tudnunk? Szívjuk ki a kisujjunkból? Nekem még a védőnő sem mondta.

2012. júl. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Sajnos igaza hír, július elsejétől. Igen, Szemán mondta a rendelésen, de én már a "végét járom".
2012. júl. 17. 23:54
 17/21 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hetem van hátra, holnap kell mennem a kórházba a 32 hetes UUH-ra. Remélem nem fognak kötözködni. Én tuti nem megyek az Egri "putriba" szülni. De ez mindenféle kórházi ellátásra vonatkozik? Pl.: sebészet... Mert inkább nem megyek orvoshoz, minthogy oda menjek...
2012. júl. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Nekem ír a dokim mentős papírt, hogy oda vigyenek, mert ellátnak.
2012. júl. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Jól értelmezem, hogy július 1-től az elméletileg körzetbe tartozó kórházba kell szülni?
2012. júl. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Jól gondolom, hogy ez nem vonatkozik mindenkire? Mármint csak néhány kórházat vontak össze, vagy rosszul tudom?
2012. júl. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!