Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kidobhatnak a kórházból?

Kidobhatnak a kórházból?

Figyelt kérdés

Meg lehet azt csinálni, hogy ha van egy kórház, ahol szülni szeretnék, de már nem oda tartozunk körzetileg, de mégis ott szüljek? Az a helyzet, hogy most tették át városom más kórházhoz. De én nem ott szeretnék szülni, hanem ott, ahová eddig tartoztunk. Jó okom van rá, a másikról nagyon rossz a tapasztalatom (szültem ott), a "régi" meg modern és elismert szülészet.

Arra gondoltam, azt mondom majd, hogy épp ott tartózkodtam, abban a városban, és akkor jött rám a szülés.


2012. júl. 16. 21:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
ha nincs sok idő hátra, akkor már nem fognak kidobni, egyéb esetben meg elvisz a mentő-szerintem- a másik helyre. Persze ha dokival előre lezsírozod...ki tudja...
2012. júl. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ha tényleg már alig 1 hónap van hátra nem fognak ezzel variálni, meg ha a dokiddal megbeszéled a dolgot akkor biztos elfogja tudni intézni.
2012. júl. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én másik megyében lakom,mint ahol szültem.Én választottam,sőt,én még benn is feküdtem 1 hetet grátiszban,az én kérésemre.Senkinek nem jutott eszébe kidobni.Ott szülsz,ahol akarsz ,nem vagy köteles a körzetileg hozzád tartozóba.Viszont azt tudd,hogy ha otthon jön rád ,hogy helyzet van,és mentőt hívsz,ők nem a kívánságod szerint furikáznak ide-oda,ahova Te szeretnéd.Tehát mindenképpen oldjátok meg,hogy be tudjatok menni valahogy a kórházba.Én most februárban szültem,tehát nem olyan rég.
2012. júl. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Sajnos a dokim és a védőnőm is megmondták, hogy már nincs ilyen. Már csak ott szülhetek, ahová tartozunk. Én sem értem, hogy lehet ez, ha eddig nem így volt. Egyetlen kivétel, ha a fogadott dokid ott praktizál, ahol szülni szeretnél. Na de nem terveztem fogadni.
2012. júl. 16. 21:44
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz? Hova tartozol? Én szarvasi vagyok, eddig békéscsabai kh-ba vittek, ha valami volt, most Orosházára, hát nem mindegy. Mondjuk nekem igen, mert Szentesen fogok szülni, de sokaknak nagy érvágás, hogy oda pakoltak minket.
2012. júl. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg jó nagy baromságot mondott a doki is meg a védőnő is. Tervezgetik már régóta hogy visszavezetik ezt a rendszert, de még nem történt meg. Én sem ott fogok szülni ahova tartozom, még vizsgálatra is oda megyek ahol szülni akarok, nem ahova "tartozom"...

Egyébként meg felhívod a kórházat ahol szülni szeretnél és megkérdezed. Legalább megnyugszol...

2012. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Mezőkövesdi vagyok, eddig Miskolchoz tartoztunk, de július 1.-étől Egerhez. Még csak nem is egy megye, csak közelebb van..
2012. júl. 16. 21:55
 8/21 anonim ***** válasza:
Pedig ez a rendszer így van. Legalábbis én ezt tapasztaltam. Csak akkor mehetsz máshová, ha a fogadott dokid máshol dolgozik. Fogadni orvost kb 35. hétig lehet, utána már nem nagyon lesz, aki átvesz. Elképzelhető, de elég ritka, hogy az utolsó időben váltsanak dokit a kismamák. Egyébként meg, ha volt fix orvos, akihez jártál a miskolci kórházban, esetleg hivatkozhatsz rá, hogy ő az orvosod és Miskolcra vigyenek. Elméletileg el kell vigyen a mentő oda, hiszen ott van a te dokid. Azt meg ők úgysem tudják, hogy most meg van fogadva, vagy nincs, csak vigyenek be. Ha nem volt fix orvos, attól még meg lehet próbálni, hátha. Esélyesebb mondjuk, hogy a körzetibe visznek, illetve ha beindult a szülés nagyon, és úgy visz el a mentő, akkor a mentőtiszt dönti el, hogy enged a kérésednek, vagy besuhan veled a legközelebbibe (Eger), ez amolyan mentős protokoll. Ha kevés az idő, a közelebbibe kell vinni a pácienst.
2012. júl. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ja, most látom, hogy van fogadott dokid. :) Az előző vagyok. Ha Miskolcon dolgozik meg a szülésznő is, akkor a mentő be kell vigyen hozzá, hisz odajártál. Olyan nincs, hogy önhatalmúlag döntenek a kérésed ellenére. A háziorvosom azt mondta, hogy a szülés az egyetlen olyan eset, amikor megmondhatod hova vigyenek. Akkor visznek Egerbe, ha már nagyon ott van az idő, hogy muszáj. Mint azt írtam is.
2012. júl. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én is Egerhez tartoztam volna, de Gyöngyösre jártam dokihoz és minden vizsgálatra. Bepecsételtek és beírtak a kiskönyvembe, hogy ott fogok szülni és a mentőnek (ha úgy alakult volna) kutya kötelessége oda vinni. Ez 8 hete volt.
2012. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!