Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen fajta fájdalmakat...

Milyen fajta fájdalmakat fogok érezni a szülésnél?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat segítene szerintem. Mindenki csak azt írja hogy nagyon fáj, de mégis hogyan? Milyen érzés? Mihez hasonlít? Tudom,hogy minden ember más,de a fejfájást és a fogfájást is körül lehet írni. :) Előre is köszönöm a válaszokat!
2008. máj. 5. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Hát nem tudom hogy volt-e már erős olyan igazi menzesz görcseid,de én ahhoz hasonlítannám,csak még erősebbek.Nekem a szülés nem is fájt annyirra mert ezekhez a görcsökhöz hozzászoktam havonta.Sajnos én mezeszkor rosszabbúl voltam mit szüléskor.Még össze is estem sokszor a suliban.Ha van még kérdésed írj privit.Én most a második babámat várom.üdv 34 hetes kismama
2008. máj. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Nekem nagyon nehéz szüle´sem volt.Majd nem császár lett belöle.38 órát tartott.Már a végére nagyon fájt.Egyszerüen leírni nem tudom azt a fájdalmat.A férjem már sírt felettem.Nem bi´rta nézni,hogy mennyire megkínoz.Amúgy bírom a fájdalmat.De abban a pillanatban elmu´lt,ahogy a babámat megláttam.

Ke´szülj fel lelkileg,ne félj töle,és hidd el,minden jól fog lezajlani.Arra készülj,hogy nagyon fog fájni,bár valakinek nem,(Ez a ritka´bbik eset)és hidd el,hogy megéri.

13 hetes kislány anyukája.

2008. máj. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem el sem képzelhető, hogy a vajúdás egyperces fájásokkal több órán át mennyire fáj. A körmöddel le tudnád kaparni a csempét a falról... én egy hónappal ezelőtt azt kiabáltam a szülőszobán, hogy kiugrom az ablakon, mert annyira fájt. De megéri, mert itt van már a kislányom.
2008. máj. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg azt elképzelni, hogy nagyon erős székrekedésed van, miközben még csavarodnak is a beleid (biztos éreztél már ilyet), ehhez adj hozzá menstruációs görcsöket és az egészet szorozd be 20-szal, vagy akár többel is.

Megpróbáltam jó hasonlatokat írni, remélem, sikerült.

2008. máj. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló vagyok.

Közben visszagondolva eszembe jutott az is, hogy a végén már azt sem tudtam meghatározni, hogy a fájdaloma hasamban, vagy hol van, úgy éreztem, hogy ÉN fájok, mindenhol.

2008. máj. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem még plussz a nagy fájdalom mellé olyan volt, mintha a csípőmet feszitenék szét.
2008. máj. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem gyors szülésem volt (kb. 3 óra), Nem volt borzalmas, pedig nagy babát szültem (4,350). Először is tompa nyomást éreztem a méhszájamnál, ahogy a gyerek feje nyomta folyamatosan. Aztán volt 4 db 120-as méhösszehúzodásom (kisebbek nem voltak). Hát ezeket végighánytam, annyira összerántotta a hasamat. Utána mondtam a szülésznőnek, olyan mintha WC-zni kellene, de nagyon. Akkor jött a doki, és mondta, hogy nyomjak. Három nyomásra kint is volt az én babám. Olyan volt mint amikor székrekedésnél próbálsz nyomni, és a végén megkönnyebülsz. Nem éreztem mikor vágott, pedig a fenekem közepéig tartott a metszés, és szakadtam belül is rendesen. Kb. egy órán keresztül stoppolt össze. De az sem volt borzasztó, hiszen teljesen el vagy zsibbadva, és érzéstelenítőt is kapsz. Én a gátmetszéstől és a varrásoktól féltem a legjobban, sokan mondták hogy a doki szól előtte mikor vágni fog, hát akkor tuti elszaladok :), de mondtam neki előre, hogy ne mondja mit csinál és nem is akarom látni (nálunk lehet kérni tükröt, hogy lásd mi történik odalent). Így sokkal jobb volt, amíg összevartak, végig nálam volt a lányom, mert a doki szerint inkább a babára kell figyelni, mint az ő munkájára, és így tényleg nem is éreztem, vagy nem is figyeltem rá. Bezsélgettem a férjemmel és felhívtam az anyukámat is közben. Hát ez egy kicsit hosszú lett, de remélem segített valamit.
2008. máj. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!