Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokan azt mondják, hogy...

Sokan azt mondják, hogy szülés után elfelejtük a fájdalmakat?! Én vagyok a kivétel

Figyelt kérdés

Nemsokára megszületik a 2. babánk és bennem egyre jobban nő a félelem.

1. babánkkal 2 napig vajúdtam, oxitocin, éhen-szomjan 2 napig.

Nagyon-nagyon fájt, a szülésznő fél óránként tágított.

Ez 2 éve volt, de most nagyon élénken élnek az emlékek és elkezdtem félni.

Akkor nem féltem, de most igen.

Ráadásul hatalmas a baba, 3 héttel idősebb, mint amekkora kellene, hogy legyen.

Orvosom nincs

34. hét első napján 3100 grammra becsülték, bpd 94

Hatalmas a hasam is.

Őszintén mondom, hogy félek.

Hogy tehetném magamat túl magam a félelmen?


2011. febr. 6. 15:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Magara a fajdalom erzesere emlekszel,hogy pont milyen volt a fajdalom?

mert azert mondjak ezt mert arra emlekszunk hogy nagyon faj,de magara a fajdalom erzesere nem.

persze mindenki emlekszik arra hogy piszkosul fajt,de az erzesre enm,ezert nem tudjuk megfogalmazni hogyan faj a szules.

2011. febr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én már másnap nem emlékeztem a fájdalomra, mondjuk nagyon gyors szülésem volt, összesen 5 óra mindennel együtt. Ha nagyon sokat szenvedtem volna, tuti én is félnék egy újabb szüléstől. Viszont én előtte mindig pozitívan gondoltam a szülésre, hogy simán menni fog, meg ilyenek, és bejött. Nem tudom bejön-e, de próbáld programozni az agyad arra, hogy ez sokkal, sokkal jobb lesz. Sokszor a nagyobb babát könnyebb megszülni, mert erősebb, tud segíteni. Engem is ijesztgettek, hogy óriási a baba, de 3200 g lett!! Pedig minden doki azt mondta... Szóval tévedhetnek elég nagyot ebben is.
2011. febr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A fájdalom milyenségére emlkészem. Nemcsak, hogy fájt.

Igazából attól félek, hogy megint sokáig fog tartani, hogy nagy lesz a baba és képtelen leszek megszülni, hogy elvérzek, hogy mégiscsak császár ezek miatt. Ilyenek miatt.

1. babánál nem aggódtam, mégis sokáig tartott.

Most nem tudom, hogy miért ez az érzés van bennem. A fiammal sem tudom mi lesz nélkülem napokig. Annyira anyás. Vagy én vagyok annyira fiamos.

2011. febr. 6. 17:59
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia


Igaz en csak 1 eve szultem, de ha a szulesre gondolok akkor olyan gyomoridegem lesz amit mas nem tud kivaltani bennem....

rettegek a kovetkezo babatol....borzalmas szulesem volt tobb mint 42 orat vajudtam tobb mint 2 oraig csak nyomtam nyomtam es nyomtam minden siker nelkul.

Szetrepedtem es emlekszem arra a borzalmas fajdalomra!!

Szerintem sokan csak azert mondjak ezt, hogy magukat vigasztaljak.

Anyukam meselte, hogy sirogorcsot kapott amikor velem indult szulni.19 honap van koztem es a noverem kozott.

A mai napig elcsukli a hangja ha errol mesel.

Le is izzadt a tenyerem amire ezt leirtam.

Nem vagy egyedul ezzel!!Viszont en azzal vigasztalom magam, hogy kerhetek fajdalom csillapitast.Elso szulesnel jatszotta, a host es kemenyet, de soha tobbet nem teszem!!

Az elso komolyabb fajasnal indulok a korhazba es kerem az erzestelenitest!!!

Kerj Te is hatha nem lenne olyan rossz elmenyed a szulessel most!!

Minden jot kivanok es most nagyon konnyu szulet :)

2011. febr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az oxitocin beadása után vált borzasztóvá. Kérdeztem akkor az edá-t, azt mondták, hogy nem kívánságműsor. Most sincs orvosom, talán ez is baj.

25. héttől a külső méhszáj kinyílt 1 ujjnyira, azóta sem jobban.

Köszönöm a jókívánságokat, én is könnyű szülést kívánok mindenkinek.

2011. febr. 6. 19:48
 6/14 anonim ***** válasza:

Én is jobban félek a másodiktól, mint az elsőtől, mert most már tudom milyen is az a fájdalom.

Viszont próbálj meg ebből előnyt kovácsolni. Nagyjából tudod, hogy mire számíthatsz. Lehet, hogy félsz, de legalább tudod mitől.

S hátha most könnyebb szülésed lesz!

Kívánom, hogy így legyen!

2011. febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is nagyon félek nem merem vállalni ez miatt a másodikat pedig a párom nagyon szeretné én is szeretnék még egy picit de még nem bírtam megküzdeni a félelemmel. Márciusban lesz két éve hogy császároztak 4200g-al született a kislányunk én nem tágultam. :-((
2011. febr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Állítólag, akik simán szülnek, ott ahogy kicsusszan a baba,a kkor szabadul fel valami hormon, amitől van ez, hogy a jóra emlékszel.

Na nekem ilyen nem volt, sok-sok óra oxi után császár...

És 4 éve volt, mindenre pontosan emlékszem. Rettegek a szülés minden fajtájától. Nem tudom, ha választani lehetne, akkor melyiket válasszam. Mondjuk ezt így biztos nem, hogy 20 óra szenvedés, majd császár...

2011. febr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát nekem "kicsusszant", de az a hormon úgy látszik elkerült:)
2011. febr. 7. 09:52
 10/14 anonim ***** válasza:

Tényleg? Ó, sajnálom. Hát engem is, mert ugye császár volt. Napokig fájt mindenem utána (is), alig tudtam mozogni, és mindenen elsírtam magam. Erre visszajött a szobatársam szülésből, kérdezem milyen volt: nehéz, de olyan szép! és mindezt nagy mosollyal.

Na ettől még rosszabbul éreztem magam.

2011. febr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!