Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik a jobb ha fogadok...

Melyik a jobb ha fogadok orvost vagy nem?

Figyelt kérdés
2008. máj. 2. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem van fogadott orvosom.

16 éves korom óta ismerem,maximálisan megbízom benne.

Nekem fontos,hogy azt az embert,aki világra segíti majd a babámat,ne akkor lássam majd először.

Boldog babavárást!

32 hetes kismami

2008. máj. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van fogadott. Amikor én szültem, sokan- 6- szültek aznap és akinek nem volt fogadott, azzal nem is foglalkoztak. Nekem sokat segített a doki, minden könnyítést megadott, amit csak lehetett. A legjobb orvos!!És nekem fontos volt, hogy ismrejem, hogy bízzak benne. Csak az életemet és a babám életét bíztam rá!
2008. máj. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem megoszlik a vélemény erről.

Sokan azt mondják, hogy nem kell, ezért fizetjük a tb-t, stb, de én is magánorvoshoz járok, és szeretném, ha ő lenne bent a szülésnél.

Akkor nagyon kiszolgáltatott az ember, nem ismer senkit, ismeretlen helyen, ismeretlen környezetben, nem tul jó érzés, fájások közepette.....hát én mikor először szültem... nagyon rossz volt.

De van akit 100%-osan ellátnak akkor is, ha nincs orvosa, de én nem kockáztatok. Még igy is benne van a pakliban, hogy nem ér be :)

2008. máj. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges orvost fogadni. Tényleg ezért fizetjük a tébét, tehát ha így vesszük, minden orvos a fogadott orvosod, mert fizetsz érte. Nekem nem volt, és csak pozitív tapasztalataim vannak. Ráadásul aki épp ügyeletes, lehet, hogy másnak ő a fogadott orvosa. Tehát az semmivel sem rosszabb másnál. Nálam ez úgy zajlott, hogy bementem a kórházba, kérdezték ki a dokim, mondta, hogy nincs, és már vittek is előkészíteni, aztán be a szülőszobára, fel az ágyra. Adatokat elkérték, végig monitoron voltunk, és figyelték, hogy mi van, kaptam epis érzéstelenítést, amikor már eléggé fájt a dolog, utána megint jó volt. Én nem is melékszem rá, hogy kiment volna az orvos. Persze az elején, amíg nem kellett ottlennie, addig nem is figyeltem, hogy hol van, anyukámmal beszélgettem, de amikor már a tolófájások jöttek, akkor végig ott állt az orvos, sőt, a legvégén már három orvos volt ott, meg a szülésznő, mindenki nagyon kedves volt és türelmes. Pedig nem is volt egyszerű a szülés, mert a kisfiam belegabalyodott a köldökzsinórba, és nem is nagyon akart beékelődni, ezért majdnem vittek császárra, de a szülészorvos (aki amúgy tök fiatal volt) azt mondta, ezt a babát meg lehet szülni természetesen is, és mondta, hogy nekem is úgy lesz jobb, mert pikk-pakk ideadja a kezembe a kisbabát, majd meglátom, és utána már minden jó lesz, császár után meg elég csúnya fájdalmaim lennének, amiken már nem is nagyon tudna segíteni. És tényleg megcsináltuk! Meg amikor a gyermekágyas osztályon voltam, akkor is minden nap feljött megnézni, hogy hogy vagyunk. Szóval én nem éreztem hiányát a fogadott orvosnak.
2008. máj. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát én sem akarok fogadot orvost csak ő adot clostit azal nem sikerűlt most vissza hivott.akkor fel kell fogadnom ha ősszejőn?
2008. máj. 2. 19:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kötelező, hiszen senki nem írhatja elő neked, hogy legyen fogadott orvosod, még akkor sem, ha a doki, akihez jársz, kicsit többet kezelt, tehát ő segített hozzá a teherbeeséshez. Ettől még járhatsz is máshoz, bár én maradnék, de nem kell, hogy ő legyen a fogadott orvosod, csak sokan szeretnek annál szülni, akihez jártak kilenc hónapig.
2008. máj. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem is van.Kb.8 éve ismerem.Lehet rá számítani,nyugodt és ha baj van,akár telefonon is el lehet érni.Én nem örülnék ha sokmindenki vizsgálna.Szülni is nála fogok.

Mindenki maga dönti el,hogy legyen vagy sem.Halottam olyan kórházról,ahol csak az ügyeletes szülhet.Nálunk ez nem így van egyelőre(remélem marad is)megkérdeztem.15 hetes pocakos.

2008. máj. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!