Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyibe kerül a szülés?

Mennyibe kerül a szülés?

Figyelt kérdés

A 12. heti vizsgálaton már a szülés anyagi oldalát is megbeszéltük a dokimmal. 80-és 100ezer közötti összeget mondott, de hogy mennyit adunk pontosan, azt ránk bízza.

Én soknak tartom, a férjem szerint ez "középkategóriás" ár. Nektek milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban?


Ráadásul a Dél-pesti kórházhoz tartozik a doki, amiről meg nem sok jót hallottunk...


2008. ápr. 28. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is furcsa,hogy ilyen konrét összeget mondott...

Az én dokim annyit monodtt,annyit adjunk,amennyit tudunk...

Elgondolkodtató...

Boldog babavárást!

31 hetes kismami

2008. ápr. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, én is filózok azóta egyfolytában, lehet, hogy dokit fogok váltani..a vizsgálatok is elég drágák sztem, ha van UH 12e, ha nincs, 8e.

Köszi a választ, boldog babavárást Neked is!

2008. ápr. 28. 22:31
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én egy nagyon jó dokihoz járok magánrendelésre. Ha van UH 10 ezret, ha nincs 7 ezret fizetek. Az előző szülésemnél 2006-ban "csak" 30.000 Ft-ot adtunk, igaz a kórházba érkezéstől kezdve háromnegyed óra alatt megszültem, és délelőtt volt, amikor amúgy is a kórházban volt. Azóta is hozzá járok, ezúttal is nála fogok szülni, és nem látom jelét, hogy keveselte volna az összeget, ugyanolyan kedves és segítőkész, mint mindig.
2008. ápr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Lányok, ez még így is rengeteg. Egy sima vizsgálatért 7-8 ezer??? Örülhettek, hogy győzitek...én nem tudnék ennyit fizetni...
2008. ápr. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan a Dél-Tepsiben akarsz szülni????Ha fizetnének akkor sem mennék oda!Ezt komolyan mondom,ha meg oda tartoznék,akkor inkább fogadnék másik kh-ban dokit,és bmennyire is nemgedhetjük meg magunknak,inkbb kifizetném.Nos én a Szent Jánosból tudom egy doki pontos tarifáját,ugyanis ő magánrendelésen vállal csak el.7ezer vizsgálatonként,és 70 a szülés.Viszont arany keze van és mindenki csak dícséri.A férjed szerinti közép kategória meg inkább már felső.Főleg egy Dél-Tepsiért.

Ismerősöm nem rég szült ott,nos a gátmetszést a szülésznő varrta össze először,majd ki kellett bontania a dokinak,aki újravarta(biztos nagyon jó lehetett),majd a kislányuk kapott egy kétoldali tüdőgyuszát,valószínűleg a magas színvonalú ellátásért,és néhány napig élet és halál között volt.Amúgy láttad már azt a kh-t kívülről???Ha nem egyszer nézzetek el arra,esetleg menjetek fel a szülészetre,és akkor döntsd el,hogy tényleg ott akarsz-e szülni!

2008. ápr. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
szia.az én dokim amikor szültem nála nem volt magán de az lett.a barátnömet elküldtem hozzá..9 honap alatt 2* adott neki pénzt a magán rendelöben egyszer 7000-et mert kenet vétel is volt és egyszer 5000.az ultrahangot a nyiröben csinálja azért nem kellett fizetni..és az uzsokiban szült császárral.amikor rátért volna a férj akinos anyagiakra nem akarta elfogadni de ök odaadtak 60000-et mert az elözö terhességnél elcseszték a hasaát és a doki most megcsinálta csinire..
2008. ápr. 29. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Pofátlanság ennyi pénzt leszedni a szülőkről. Nekem az a doki volt végig, akihez körzetileg tartoztam, meglett minden vizsgálatom és természetesen igyen. Ha már fizetem a tébét, akkor miért ne vegyem igénybe azt, amiért fizettem. Szülni is az ügyeletesnél szültem, egy angyal volt az az orvos, szóval az egész egy forintomba sem került, és meg lett így is a fiam, ráadásul nagyon lelkiismeretes volt mindenki.
2008. ápr. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én a Barossba jártam dokihoz, de magán lett, mikor én 30 hetes terhes voltam! Már nem akartam váltani! Így most a gatyámat is ráfizetem, uh 7000 ezer, vizsgálat 6000 ezer, ctg 1000, és ha még kenetvétel is van... Na mindegy! A ferjem még a mai napig tombol dühében, hogy nem váltottam orvost.

Ezért mi úgy döntöttünk, hogy harmincnál nem kap többet! Többet úgysem látom, mert a következő babánk nem nála fog születni!

Különbe is egy jó szülésznő sokkal jobban megérdemli a pénzt!

2008. ápr. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
hát nem is tudom, én nem tudnék kipengetni egy dokinak 30-50 ezreket. sajnos olyan világot élünk, hogy csak akkor áll az anyukához jobban hozzá, ha villog a lové. nekem nem volt fogadott orvosom, de mindig egy dokihoz jártam.nekünk igy is jó volt, és minden rendben volt. különben az a 80-100 ezer, szerintem is sok.
2008. ápr. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Az én dokim magán doki,Budán.8 ezret kér a vizsgálatokért,de benne van a vérvétel,uh( amit Ő csinál egyenlőre sehová nem kell külön mennem pl.kórház),kenet .Én az asszisztensét kérdeztem a tarifáról,azt mondta nyugodtan kérdezzem meg a dokit,de azt fogja mondani,hogy amennyit gondolunk.Szerintem ez így korrekt a részéről,nem tudhatja,mennyim van rá.Én a SOTE II.-n fogok szülni,természetesen nála.Én meg vagyok elégedve vele,nyugodt,bármit lehet kérdezni tőle,és hívni is lehet telefonon,ha gond van.Az hogy sok -e jó kérdés,én hallottam,hogy a Rókusban van aki 150 kér ,a magán kórházakról meg ne is beszéljünk,de az már egy másik kategória...
2008. ápr. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!