Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lányok, vajúdásnál végig ott...

Lányok, vajúdásnál végig ott ül veletek a szülésznő? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés
Egy csomóan írtátok hogy mennyit szenvedtetek akár tíz-tizenkét órát is étlen-szomjan. Sokaktól meg azt hallom, hogy egész éjszaka egyedül (párjával) szenvedett, a kutya rájuk se nézett, akkor azok miért nem ittak egy-egy korty vizet, vagy egy-két szem szőlőcukrot ettek? Én ezt nem értem!!!! Remélem érthető a kérdésem, hogy az hogy lehet, hogy 20 órás vajúdásnál nem kaptak egy korty vizet sem, hát ilyen szerintem nincs. Védőnőm szerint sem.
2012. jún. 8. 12:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, amiket leírtatok! Ezek szerint van olyan kismama, aki tíz-tizenkét órát szomjazott, közben pedig többször is volt órákig teljesen egyedül. A kérdés akkor az, hogy akkor miért nem ivott szerecsétlen pár kortyot???? Én tutira ittam volna, stikában!
2012. jún. 8. 14:42
 12/15 anonim ***** válasza:
Nálunk lehet inni és enni is, de belém a pár korty vizet is úgy kellett erőltetni... Viszont az egyik szobatársam azt mesélte, hogy ő nagyon éhes volt és végig ette a vajúdást...
2012. jún. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szintén Nyíregyháza: Én ittam szinte végig, éhségérzetem csak addig volt, míg az oxitocint be nem kötötték...

Mi a férjemmel voltunk kettesben. 11 órát vajúdtam. A szülésznő elmondta, hogy 2-en vannak és kb. 10-en vajúdtunk egyszerre. Bizonyos időközönként bejött, de ha a férjem nincs, nem tudom, hogy bírom ki.

2012. jún. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

ahol én szültem, ott ihatsz, ehetsz is, de érdekes: az első gyermekemnél szinte végig ittam, vedeltem a vizet, állítólag 3l vizet megittem abban a 3 órában, amit a kórházban töltöttünk. a kislányomnál viszont már szülést megelőző nap sem bírtam ránézni sem az enni, sem az innivalóra, úgyhogy hiába itthon vajúdtam és szintén csak a végére mentünk be, nem ettem/ittam semmit. miután megszületett, kb. 2-3 órával, a szopik és bújások után, ahogy mentünk az ágyhoz, azt hittem éhen halok, olyan éhség és szomjúság tört rám. A szülésznő vagy a nővérke, már nem tudom melyik hozta nekem az óriásszendót a teával. :) Emlékszem szegény babámat is leettem, annyira tömtem, nagyon vicces volt :)

a kisfiam születése után viszont a kórházban semmi étvágyam nem volt, ki is hagytam folyamatosan az ebédet is (nála vajúdás alatt voltam nagyon szomjas), csak ittam-ittam. jó pár nap kellett, mire megjött az étvágyam.

2012. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Sókristály ***** válasza:
65%

Kedves Kérdező!

A 11-es kommentedre szeretnék reagálni, hogy miért nem esznek, isznak "stikában" a nők.

Gondolj csak bele. Bekerül a kórházba, általában fájásokkal. Meg van ijedve, fél az ismeretlentől. Ott meg ráparancsolnak, hogy ezt, meg azt nem szabad és kész. Mivel el sem magyarázzák, hogy miért, tart attól, hogy az utasításuk ellenére cselekedjen. Hiszen Ők értenek hozzá!

Ott, abban a helyzetben kevés az a nő, aki végiggondolja, bevállalja a "tilos" dolgokat is.

Éppen ezért lenne jó, ha a nők szülés előtt komolyabban tudakozódnának az adott kórház szabályai felől. Mert legtöbbször jó előre meg lehet beszélni ezeket a dolgokat. Ha meg nagyon merev a kórház, és van lehetőség máshová menni, még arra is van idő. És persze ha előre tudja, hogy muszáj ott szülnie, és nem engednek inni, akkor jó előre utánaolvashat, hogy néhány korty víztől, szőlőcukortól nem lesz semmi baja.

De az, aki ilyen szempontból tájékozatlanul esik be a szülőszobába, érhető módon nem mert szembemenni a hatalmi szóval.

2012. jún. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!