Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lányok, vajúdásnál végig ott...

Lányok, vajúdásnál végig ott ül veletek a szülésznő? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés
Egy csomóan írtátok hogy mennyit szenvedtetek akár tíz-tizenkét órát is étlen-szomjan. Sokaktól meg azt hallom, hogy egész éjszaka egyedül (párjával) szenvedett, a kutya rájuk se nézett, akkor azok miért nem ittak egy-egy korty vizet, vagy egy-két szem szőlőcukrot ettek? Én ezt nem értem!!!! Remélem érthető a kérdésem, hogy az hogy lehet, hogy 20 órás vajúdásnál nem kaptak egy korty vizet sem, hát ilyen szerintem nincs. Védőnőm szerint sem.
2012. jún. 8. 12:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
van kórház, amelyik elavult és nem engedi. amúgy persze, lehet inni, enni is
2012. jún. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

inni lehet de én vittem magammal nyilván.

enni nem, gondolom ha esetleg műtétre kerül a sor de szerintem nincs a világon egy nő sem aki vajúdás alatt benyomna egy pacalt.

abszolút nem kívánsz enni van jobb dolgod is.

a szülésznő nálam sem volt ott úgy hogy indított volt néha bejött a doki feljebb tekerte az oxit -nesze gondolta

és kiballagott.

második baba,10óra az első fájástól és 2* a nyakán a köldökzsinór.

2012. jún. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én 3 estét kínlódtam végig Nyíregyházán a szülőszobán, mivel olyan, ápolók szerint "szép" fájásaim voltak, hogy mindig azt mondták nemsokára megszülök, csak nem tágultam semmit. Velem rendesek voltak, pedig nem volt fogadott szülésznőm, (a páromat csak az utolsó 3 órára hívtam be). Mindig jött az épp aktuális nővérke kérdezte hogy vagyok, hozott teát, labdát, hátha azzal könnyebb... szóval amit tudtak megtettek, az más dolog, hogy jobban örültem volna ha az orvosnak hamarabb eszébe jut beindítani a szülést, nem csak akkor mikor a fáradtságtól már alig voltam magamnál.
2012. jún. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de szomorú, ha van még hely, ahol nem lehet inni szülés közben. Velem csokit is etettek (volna, ha le bírom nyelni :D).
2012. jún. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 19 órát vajúdtam, ebből "csak" 7-et a szülőszobán. Enni-inni lehetett. De vajúdás közben nem hinném hogy meg lehet éhezni. Kisebb gondod is nagyobb annál, mint hogy az jusson eszedbe h te éhes vagy. A szülésznő velem pl végig ott volt, volt hogy ki kellett mennie, de 5 percen belül visszajött. Egyébként én 4 liter vizet ittam meg a szülőszobán.
2012. jún. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Sókristály ***** válasza:

Tényleg vannak helyek, ahol nem lehet inni sem, csak vizes vatta van, hogy ne száradjon ki a szád. Rémes lehet. Az evést a legtöbb helyen tiltják. Az egyik ok a lehetséges császár. Bár ha belegondolunk, sürgősségi császárnál a kutyát nem érdekli, hogy ettél-e. A másik, hogy teli gyomornál a fájások hányást válthatnak ki. de egy kis csoki, szőlőcukor bele kellene, hogy férjen az energiapótlás miatt.

De hogy az eredeti kérdésedre is válaszoljak, nem ült ott velem a szülésznő. Direkt nem fogadtam senkit, és az ügyeletest is arra kértem, hogy csak akkor jöjjön be, ha feltétlenül muszáj. Viszont ehettem és ihattam, sőt az inzulint is adagolhattam magamnak.

2012. jún. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
én szegeden szültem 7 hete. nálunk mondta a szülésznő hogy vihetek magammal a szülőszobára vizet, de csak akkor igyak ha nagyon muszáj. végül is 1 kortyot ittam, holott két éjszakát és egy egész napot szenvedtem, rendszertelenek voltak a fájások (az első éjszakát itthon szenvedtem) elég elszomorító ahol nem engedik. nálunk pl kifejezetten ajánlják a szőlőcukrot is.
2012. jún. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én két és fél napot vajúdtam végig amíg nem voltam a szülőszobán addig ittam (bár mondták hogy nem ehetek nem ihatok), szülőszobán csak vizes gézlapot adtak,hogy azzal nedvesítsem meg a számat!
2012. jún. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az mondjuk tény, hogy ha nem sürgősségi császárról van szó, amikor életmentésről beszélünk, nagyon jó, ha nem eszik előtte az ember. A férjem orvosként sajnos sok olyan esetnél volt már jelen, amikor altatásos császármetszés közben az anyuka aspirált. Nem mindig lett sajnos happy end a vége. :(


Tehát ezt ha lehet, akkor jó elkerülni, és mondjuk szőlőcukrot fogyasztani szülés közben - ebből energiát is nyer az anyuka, és percek alatt fel is szívódik.


De azt hittem, hogy inni mindenképpen lehet.

2012. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha nincs fogadott szülésznőd, akkor az éppen ügyeletes csak be-be néz, nem ül ott melletted, ahogy az ügyeletes orvos sem. Orvos - ha minden rendben van - az elején felvételnél néz meg és a szülésznő tájékoztatása szerint, néha benéz, megkérdezi mi a helyzet.

Nekem a fogadott szülésznőmet kell hívnom, ha rendszeresek lesznek a fájások és együtt megyünk a kórházba, ahol végig velem lesz (nem minden percben, mert neki is van intézni valója), a fogadott orvost min. 2 ujjnyi méhszájnál hívják be.

Tényleg van olyan hely még, ahol nem lehet inni és még szőlőcukrot sem enni. Nálunk szerencsére mindkettőt lehet, ha nincs baj, akkor sétálni, sarokkádazni is.

36 hetes kismama

2012. jún. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!