Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél tényleg nem lehet...

Szülésnél tényleg nem lehet inni? Hogy bírják ki ha mondjuk ilyen 30-35 óráig is vajúdnak?

Figyelt kérdés
és miért nem lehet inni? természetes szülésnél sem lehet, ha nem kap az ember semmi cuccot?
2012. jún. 8. 00:07
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Nálunk wc-re is lehet menni vajúdás alatt és inni is lehet, szőlőcukrot is ehettem, járkálhattam is. Nagy korlátozások nem voltak. Bár császár lett a vége, de az tök mindegy.
2012. jún. 8. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Lehetett inni és wc-re menni is.
2012. jún. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Nálunk nem lehetett se enni, se inni. Olyan 10 óra után kaptam infúziót, mert éjjel kezdtem vajúdni, előtte este 6-kor ettem utoljára.
2012. jún. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Érdekes, én ilyenről nem hallottam. Kétszer szültem EDA-val, de ihattam nyugodtan. Sőt, a szülésznő kínálgatott is.

Ez annyira fura, hogy az egyik helyen ezt mondják, a másik helyen meg azt.

2012. jún. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
engem meg pont hogy itatott a szülésznő...
2012. jún. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Szia ! Természetes úton szültem, 15 és fél órát vajúdtam, enni semmiképp nem ehettem, inni viszont lehetett. Őszintén szólva amikor már annyira sűrűn jönnek a fájások eszemben nem volt, hogy szomjas vagy éhes legyek, le a kalappal az előtt, aki még olyankor tud gondolkodni.
2012. jún. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Sok helyen nem lehet enni-inni, ami már csak azért is óriási baromság, mert az ember élete legnagyobb erőkifejtését produkálja, ha nincs a szervezetnek utánpótlása, honnan nyerjen energiát?

Felvilágosult, normális helyeken gyakorlatilag kötelező inni és ha enni nem is bíztatnak - mondjuk kevés kismama akar enni két durva fájás között - akkor is javasolják a csokit, szőlőcukrot stb. hogy mielőbbi energiapótlást kapj.

2012. jún. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

2x szültem 2 teljesen különböző kórházban.

Az elsőnél az Istvánban lehetett enni-inni, sőt kifejezetten ajánlották, hogy legyen elég erőm. Ja és nem volt se beöntés, se borotválás, csak úgy érdekességképpen.

A másodiknál az I.sz. Klinikán meg semmit sem lehetett csinálni, még 1 kortyot sem ihattam (...volna, mert azért csaltam), pedig 6 órát voltam bent a szülőszobán. Ja és előtte persze kötelező a beöntés és a borotválás (bár utóbbira persze nem volt szükség).

Szóval ennyit a kórházakról. Ha az egyikben nem gond, hogy az ember gyomrában van valami, a másiknál meg igen, akkor már fogalmam sincs, hogy miben higgyek...

2012. jún. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Oxitocint kaptam infúzióban, az már folyadék, végig ment belém.

Közben írhattam, de felfelé sugárzott a fájdalom, és 3x össze hánytam mindent. Utánna mondták hogy már ne nagyon igyak, de nem is kellett.

Egyébként ott annyira fáj, annyira gyorsan zajlik minden, annyira nem fogsz ott azzal foglalkozni hogy ehetek, ihatok, kimehetek pisilni...

Ha valami kell mondod, szólsz, és hozzák az ágytálat, vagy kikísérnek, a wc-re, vagy ha nem megy kapsz katétert.

Nekem 10 óra vajúdás után még nem kellett pisilni, nem is tudtam, kaptam katéter. Meg sem éreztem mikor felrakták, mert anniyra fájtak az összehúzódások, hogy azt meg sem éreztem!

2012. jún. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Én 14 órát vajúdtam nem ehettem, nem ihattam, csak nedves törlőkendővel töröltem a számat. A végén már ordítottam hogy adjanak vizet ,de nem adtak. Aztán jobb is volt mert a kitolási szakaszban hánynom kellett de nem bírtam mert nem volt semmi a gyomromban.

Én azt hazudtam hogy pisiltem, de közben meg egy csepp sem volt. Aztán másnap mint a gejzír úgy tört ki a pisi.

2012. jún. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!