Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki tud segíteni?

Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Volt egy olyan kérdés,itt az oldalon, hogy mit kell vinni a kórházba és meddig kell bent maradni szüléskor. Sajnos már nem találom, pedig nagyon jó válaszok voltak rá, valaki írt egy konkrét listát is, hogy mit kell vinni... Valaki be tudja nekem linkelni, vagy hasonlókat? Köszi előre is! Mindenkinek boldog babavárást! (Én nem vagyok terhes, másnak kérdezem... :)

2012. jún. 2. 20:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Azt, hogy mit kell vinni a babának, a kórházban érdeklődj!

Bababarát kórházban pl tilos a cumi, cumisüveg, mellszívó!

Nálunk még egy rossz törölközőt, lepedőt is vinni kell, hogy ha megszületik rögtön abba tegyék! (pff, nagyon gáz, hogy a kórháznak már egy lepedőre sincs pénze)

2012. jún. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Hát, tényleg az... Köszönöm a kiegészítést! :) Mindenkinek ment a zöld-kezecske.
2012. jún. 3. 13:27
 13/16 anonim ***** válasza:

A törölköző nem csak amiatt kell ám. Ha a baba szülés után pirosat,narancs szint lát nyugodtabban érkezik a világra. :) (Gyengéd születésnek olvass utána) Ez a benti "szinvilág" miatt van.Erek meg társai. S a kórházban nehéz lenne fertőtleniteni a piros szinű törölközőket. Ott ugye csak zöld(mütős) és fehér(orvosi) ccccok vannak..


zóval ez nem hülyeség. Egyébként pl kanál,villa,bögre is kelhet. Ja meg apró! Ha rossz a kaja(nálnk sokszor volt borsó és azt nem szeretem...) mentem vagy küldtem a párom büfébe.:)

Telefon és aksitöltő a fényképezőgéphez,szalvéta

zsepi, lágy,semleges tusfürdő,

gátolaj szülés utánra

kényelmes elől gombolós hálóing

poló,

zokni még a szülőszobára is,ott nagyoon tud fázni az ember lába

kényelmes sport nadrág,hogy ne pizsiben kelljen a vendéget fogadni

fésű

esetleg sampon,hajszáritó(nekem jól esett szülés után hajat mosni)

kispléd a babának,saját párna hogy jól aludjon az ember...


Amikor befektettek bevittem magammal a kórházi Micimackómat,amit akkor kaptam amikor 2hétig kórházban voltam.. Páromtól kaptam,s nem tudtam hogy benttartanak,igy jól esett az otthon illata a nagy kórházban.:)

2012. jún. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 rukimeki1 ***** válasza:
Ha férjnél vagy 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat. Ha nem apasági nyilatkozat. Remélem hasznos volt :)
2012. jún. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 rukimeki1 ***** válasza:

Ja! A szülés után náklunk úgy volt aki délig megszült 4 nap, aki az után 5 napot kellett maradnia. Asszem a babák ellátása miatt volt ez így. Mert a gyerek orvos valahogy úgy volt bennt. Délelött veszen vért a babáktól, vizsgálják őket meg ilyenek.

Amúgy ha olyan kházba mész ahol adnak a babára ruhát (nálunk adtak) akkor neki csak a hazmenős ruha kell. Van olyan kház ahova a popsi törlőn kívül nem kérnek mást mert adnak pelenkát is.

Könnyű szülést kívánok neked! :)

2012. jún. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!
2012. jún. 4. 17:29
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!