Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amikor először szültetek, és...

Amikor először szültetek, és nem tudtátok hogy mi vár rátok, nem pánikoltatok be mikor elkezdődött a szülés?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm,aki sírógörcsöt kapott,belázasodott a pánik miatt,meg amit el lehet képzelni,szegényke nem is tudott tágulni ez miatt.Ti hogy éltétek meg?
2012. máj. 14. 23:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én nem pánikoltam be, mikor már a szülőszobán voltam, pedig írtóra fájt. Csak akkor amikor 2szer is ordenáré üvöltéseket hallottam a másik szülőszobákból (már bocsánat), és mivel kevesebb mint másfél évvel a szülés előtt császárral született az első, na akkor bepánikoltam, hogy na ezt inkább mégsem, inkább akkor legyen császár megint (ami amúgy 100%-ig pozitív volt és gyorsan gyógyultam). De a dokim megnyugtatott és végül minden rendben ment és csodás élményként emlékszem vissza erre is. Ha lesz harmadik, remélem term. úton születik.
2012. máj. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nekem éjfélkor kezdődtek a fájások, de még nem tudtam, hogy jóslók-e, vagy már tényleg szülés lesz belőle. Elmentem tusolni, közben rámtört a pánik, hogy még nem állok erre készen. Jól kibőgtem magam a zuhany alatt, aztán valami hihetetlen nyugalom szállt meg. :-) Férjemet hagytam aludni hajnali 4-ig, addig összepakoltam, amit még kellett, szendvicst készítettem páromnak, borotválkoztam, hajat mostam, így utólag fura, de még el is mosogattam, stb., és közben mértem a fájásokat. Amikor már 5 percesek voltak, indultunk a kórházba. Sajnos még estig lassan tágultam, fél 7-kor született meg a kislányunk. Szerintem normális, ha pánikba esel, a lényeg, hogy próbálj meg túllépni rajta, hiszen végre elérkezik az a pillanat, amire 9 hónapja vártál, még akkor is, ha hirtelen félelmetesnek is tűnik, valójában azért mégiscsak maga a csoda :-)
2012. máj. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Elso vagyok...en is biztam benne, hogy hamar fog menni. Nekem nem ugy sikerult. De szerintem az en esetem elegge szelsoseges. Kisfiam karpotol mindenert.
2012. máj. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem pánikoltam. Igaz, hogy nyolc nap túlhordás után (mind a nyolc nap a kórházban) aznap délelőtt akarták indítani, amikor a kislányom úgy döntött, hogy akkor ő most mégis "rásegítés" nélkül akar a világra jönni.

A férjem majd' hanyatt vágta magát, amikor fájások között megmérték a vérnyomásom: 105/85. A kérdésre, hogy: "nem izgul, anyuka???" csak annyit mondtam: "még ráérek. Kérdezze meg 2 óra múlva!" :D

Akkor már tényleg fájt! Szegény férjem keze be is kékült, de én "tartottam magam". Nem kiabáltam, csak odahörögtem a páromnak, hogy: "ha még egy gyereket akarsz, Te szülöd"! Néhányan jót vidultak a szülőszobán...

2012. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én meg voltam arról győződve hogy szépen otthon kivajúdom magam, amár meg is beszéltem a családdal, hogy ne idegesítsenek azzal (ha otthon vannak), hogy menjünk a kórházba, majd a ugy látom hogy menni kell, akkor megyünk. Ehhez képest este 11 kor arra ébredtem h elfolyt a vízem, ezzel ugye azonnal kórház. Ott azt mondták hogy ebből nem lesz egyhamar ygerek, jó ha holnap ebédre. Felkészültem h itt fogok szenvedni, ehhez képest gyorsan ment. Amikor elfolyt a víz, azon tanakodtunk h esetleg mi van ha csak vizelet (aznapra voltam kiírva, ugyhogy nem is tudom mit gondoltam), egy picit megijedtem, de nyugodt maradtam, mert a férjem amugy is pánikolos. Még sose volt olyan hosszú az út, amíg beértünk a kórházba. Szerencsére mindne oké volt, nagyon-nagyon könnyű szülés, sé másnap dél helyett, hajnali 5-kor megszületett a baba.
2012. máj. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
első szülésnél nem pánikoltam,mert nem tudtam mi vár rám,másodiknál már tudtam mi lesz/mi lehet, ezért pánikoltam :O)
2012. máj. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Érdekes mód nem pánikoltam mikor elfojt a magzatvíz (pedig elég parapiri voltam), az Apuka viszont annál jobban :D!
2012. júl. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!