Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amikor először szültetek, és...

Amikor először szültetek, és nem tudtátok hogy mi vár rátok, nem pánikoltatok be mikor elkezdődött a szülés?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm,aki sírógörcsöt kapott,belázasodott a pánik miatt,meg amit el lehet képzelni,szegényke nem is tudott tágulni ez miatt.Ti hogy éltétek meg?
2012. máj. 14. 23:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

En panik beteg vagyok. Terhessegem alatt volt is egy rohamom a sok szorongastol ami nem a szules miatt volt, hanem inkabb hogy mibol fogunk megelni....?

Mikor eljott az ideje, en nyugis voltam. Nekem nagyon sokaig tartott a vajudas es csaszar lett a vege. Megkonnyebbules volt a muto latvanya pedig rettegek az ilyesmitol. Megprobaltam termeszetesen mondvan az en Draga Nagymamam 5 gyereket szult...

Ha babat varsz, ne hagyd hogy elragadjanak masok horror sztorijai. En nem hagytam, hogy masok hulyesege utat torjon a gondolataimba! Pedig hidd el nekem tenyleg horror volt - utolag sokan mondtak a korhazat is perelhetnem mert 2x hazakuldtek vajudni eloszor 5 percesekkel utana 2-3 percesekkel mondvan nem tagulok. A kisfiam szive tobbszor megallt inkabb levettek a monitor hangjat....a ferjem az orulet szelen volt en meg totalkaros a 44 oras "kikepzes" alatt. De ujra csinalnam!!!!!A kisfiam egeszseges es en is hamar gyogyultam. Mert akartam!

2012. máj. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fogalmam sem volt mi zajlik egy szülésnél.Naivan azt hittem,hogy egy nap majd elfolyik a magzatvizem,és utána órák múlva megszülők.Legjobban azon aggódtam,hogy a magzatvíz ne az új matracomra menjen,vagy ne akkor amikor moziban vagyok..

Ám egy nap mentem a szokásos vizsgálatra(mert 3 hete már túl hordtam,és az orvosom behívott,hogy megvizsgáljon) A kórházban rám jött a hasmenés.Amíg a dokimra vártam csak ötször mentem ki wc-re mert ment a hasam.Amikor végre bejutottam a dokihoz,megvizsgált,és ennyit mondott.Anyuka!Látom a baba fejét.Maga éppen szül.

Fel sem tűnt,hogy elment a magzatvizem,vagy szülők.10 perccel később már a karomban tartottam a fiamat.Így időm sem volt pánikolni,megijedni

2012. máj. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mindkettőtök válasza érdekes.Félnék az elsőtől,ahol hosszú a szülés,ha pedig minden szülés olyan lenne mint a 2.válasz,az lenne a legtökéletesebb,ennél gyorsabb már nem is lehet:)
2012. máj. 15. 01:04
 4/17 anonim ***** válasza:

Én magam is meglepődtem, milyen nyugodt maradtam. Éjjel 2-kor ébredtem, 15 perces fájásokra. Szépen bepakoltam a táskámba, amit még kellett, és elmentem zuhanyozni, a férjemet csak reggel keltettem fel, mondván, hadd pihenje ki magát, úgyis sok dolga lesz hamarosan :)

Én fontosnak tartom a pozitív gondolkodást, de emellett sok barátnőmmel, ismerősömmel beszélgettem a szüléssel kapcsolatos tapasztalataikról, és sokat olvastam a témáról. Így felkészültnek éreztem magam, talán ezért is voltam nyugis. Aztán sajna a szülés nem ment olyan könnyen, de nem paráztam, igyekeztem helytállni még akkor is, amikor majd megőrültem a fájdalomtól.

Nekem az is sokat jelentett, hogy apás szülés volt, és tudtam, hogy a férjem odafigyel rám akkor is, amikor magamon kívül vagyok...

2012. máj. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Örültem, hogy végre beindultak a fájások, izgatott voltam az egész miatt. Amikor viszont már bent a kórházban eldurvult a dolog, ott bepánikoltam, hogy meg fogok halni. Rettenetesen fájt, és végeláthatatéanul lassan tágultam, valahogy azt gondoltam mindenki megszül így vagy úgy, én is meg fogok. De erre nem tudtam felkészülni. Aztán kitolásnál is rámjött a pánik, hogy nem fogom tudni megszülni, mikor már félig kint volt a feje, kétségbeesetten kérdeztem az orvost, hogy "lehet, hogy bent fog maradni? Volt már olyan hogy bent maradt?" Így utólag jókat mosolygok ezen. Most a második gyermekemmel vagyok várandós, szerintem sokkal jobb szülésem lesz így, hogy tudom mire számítsak.
2012. máj. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha megengeded, én is leírom a történetem. Kiírt időpont előtt négy nappal befektettek a kórházba, mert lényegesen kevesebb volt a magzatvizem. Feltettek egy ballont, hátha tágulok. Semmi. Másnap oxitocin infúziót kaptam, igaz, hogy csak két órán keresztül. Semmi. Na aztán harmadik nap beindították az oxit, egész komolyan. Reggel fél nyolckor bevittek a szülőszobára 0 fájással, majd fél 11-kor kezdődött az "őrület"! Néha jött a doki, és megnyugtatott, hogy este 6-ra meglesz a baba! Hű, de jó, gondoltam, hol van az még. Aztán egyszer csak negyed 6 lett, és megszületett a kisfiam. Igaz, hogy voltak fájások, akkor kibírhatatlannak tűntek, de visszagondolva annyira nem volt brutális, ahogy mások is leírják. Nem pánikoltam be szerencsére ezalatt a 3 nap alatt sem, meg a terhesség alatt sem, (pedig alapvetően izgulós vagyok) mert nem féltem az ismeretlentől. Nem tudtam, hogy milyen, és azzal erősítettem magam, hogy majd én megmutatom, hogy nem kell kiabálni szülés közben. Annyira nem fáj! Így is lett! Mellettem megszült két anyuka, mind a ketten szét ordították a kórtermet, jajveszékeltek, meg minden. Ezeket csak azért írom le, hogy (gondolom szülés előtt állsz) erősítsd magad, lelkileg, Meg Kell Csinálni, nem fáj az annyira! Ha más is kibírta, akkor én is kibírom! Megmutatom a világnak! (Sajnos mostanában az a sikk, hogy a kismamák mindig eltúlozzák a szülés körülményeit, hogy nekik ilyen-olyan nehéz szülésük volt, és mégis kibírták) Mindenkit megvisel a szülés, csak valakinek nagyobb a tűréshatára. Úgyhogy ne izgulj, nem olyan félelmetes!
2012. máj. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A szülés előtt közvetlenül, és közben javarészt az ösztönök veszik át az irányítást, ne aggódj. Azért tűnünk olyan erősnek. Persze van akinél ez nam annyira dominál, és pánikol az ösztönös, fura, érthetetlen nyugalom helyett, nekik biztos nehezebb, de a kárpótlás semmissé teszi:) Szóval a legtöbb esetben valami koncentrált befeléfordulás jellemző. Velem néha egyáltalán nem lehetett kommunikálni, hallottam az orvost, de nem igen válaszolgattam neki, más dolgom volt...:) Ő meg szépen kommentált a férjemnek, hogy semmi gond, kicsit transzban van. Kell persze akarat, erő, és kitartás is, amit te irányítasz. Szerintem a legfontosabb, hogy akard, várd, akard átélni! Én nem kértem érzéstelenítést sem, annyira át akartam élni teljes valójában. Aztán a szerencsén is múlik, hogy hogy alakul, de ez a hozzáállás biztosan segít. És nálam az segített, hogy feltétel nélkül bíztam az orvosomban!
2012. máj. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nagyon féltem a szüléstől. Aztán amikor 35 hetesen toxémiás lettem, örültem volna ha megcsászároznak, hogy lássam, hogy egészséges a kicsim. Nem császároztak. Amikor 40+1 hetesen elfolyt a magzatvíz, olyan nyugodt lettem, hogy végre szülök és láthatom a kislányomat és eszembe se jutott, hogy milyen is lesz majd a szülés, tehát nem pánikoltam. Lehet, ha nem lettem volna toxémiás, akkor másképp reagálok.
2012. máj. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én nagyon féltem, az ember az ismeretlentől eleve fél.

Amikor beértünk a kórházba és a mellettem lévő 2 szobából meghallottam a kiszűrődő hangokat, teljesen bepánikoltam. Szörnyű hörgések, visítások, üvöltések voltak.

Bevallom elkezdtem sírni és mondtam a férjemnek, hogy vigyen haza, nem akarok még szülni. De nem engedtek már haza, pedig még az akkori 5 perces fájásaim is leálltak egy fél órára.

Aztán jött a szülésznő és az orvosom és megnyugtattak. Én eleve EDÁval akartam szülni és mondták, hogy ne aggódjak én nem fogok ilyen hangokat kiadni, akik mellettem szülnek, nem kértek semmi fájdalomcsillapítót. Ez megnyugtatott és utána újra beindult a vajúdás.

Késöbb EDÁt is kaptam és tényleg nem üvöltöztem, nem volt annyira rossz, csak a legvége.

2012. máj. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem. Nekünk 1 héttel előbb kezdődött a kiírtnál, "csak" vizsgálatra mentem a kórházba, de benne volt a pakliban, hogy bent tartanak szülni. Amikor közölte a doki, hogy aznap szülünk, onnantól nagyon igyekeztem azt csinálni amit mondtak.
2012. máj. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!