Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés közeben kiderülne,...

Ha szülés közeben kiderülne, hogy császározni kell, akkor gond a körömlakk?

Figyelt kérdés

Mondták valakinek is, hogy nem viselhet körömlakkot a szülésnél?

Esetleg programozott szülésnél?

Nekem a tüdőműtétemnél nem lehetett még a lábam se kilakkozva... :S



2012. máj. 14. 17:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
szerintem ha szulni mesz festek nelkul is jol megleszel! lesz fontosabb dolgod is ott
2012. máj. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%
Én nem értem igazán az összefüggést, de ettől függetlenül azt gondolom, hogy körömlakk nélkül is lehet szülni.
2012. máj. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ööööö, nem az a bajom, hogy jujj mi lesz, ha nem lesz kilakkozva :)


Az összefüggés az, hogy a körömágyon jól látszik az esetleges oxigénhiány.


Tehát inkább csak az jutott eszembe, hogy lemossam-e inkább, jobb-e, ha nincsen rajtam, vagy a császár is esetleg olyan gyors, hogy nem léphet fel ilyesmi.

Fél tüdőm van csak :S

2012. máj. 14. 17:39
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
Műtéthez nem lehet körmlakk,mert nem látszik a köröm színe. Ami oxigénhiánynál elkékül.Ez az első jele.Ennyire fontos az a lakk??? Nem ér rá kórház után???
2012. máj. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

Programozott császár előtt eszembe sem jutni kifesteni a körmöm. Gondolom meg is kérnének rá, hogy ne is fesd ki a körmöd (hiszen minden ilyen anyag, ami lepattoghat, úgymond veszélyforrás lehet).

Ha császárod lesz mondjuk, mert nem tágulsz, akkor az nem minősül sürgősségi esetnek, így lehet még idejük is lesz leszedni rólad a lakkot, ami ugye tök felesleges műtét közben.

De ha véletlen sürgősségi császárod lesz, akkor pont nem fognak a körömlakkoddal foglalkozni, hanem életet próbálnak majd menteni.


A lényeg hogy jobb, ha nincs kifestve.

2012. máj. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Istenem ennyi primitív válaszolót..

Szóval, én azt ajánlom, hogy ne legyen kifestve a körmöd az utolsó 3 hétben:D

2012. máj. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
Nekem azt mondták, hogy nem szabad, mert lemosatják bent, ugyanis ha altatnak, nem lehet lakkos a köröm, a magyarázatra nem emlékszem, valami kémiai összefüggés volt. Itt is olvastam hogy a kismamával lemosatták a kórházban, mert császárgyanús volt, és már máshol is hallottam ilyen esetet.
2012. máj. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
Itt pár embernek nem sikerült értelmezni a kérdést.Az a tuti ha már előtte leszeded,biztos ami biztos alapon:)
2012. máj. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, akkor biztos ami tuti nem lakkozok :)
2012. máj. 14. 18:17
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Epeműtétem volt, nem szólt nekem senki sem hogy nem lehet lakkozott körömmel menni:)

Megkérdezték a műtőben lakk, vagy műköröm, ( jól rámförmedt a nővér) mondtam csak lakk, senki nem mondta hogy ne fessem ki a körmöm) erre lemosták azt, amire azt az érzékelőt csippentették.

Szerintem se menj festett körömmel, hogy megúszd a procedúrát ha lemosatják.

2012. máj. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!