Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem akarok szülésindítást,...

Nem akarok szülésindítást, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Az ultrahang szerint május 6-án kellett volna szülnöm, kiírva viszont 10-ére voltam. A fogadott orvosom meg szülésznőm azt mondta, hogy 14-én, vagyis hétfőn megindítják a szülést, ha továbbra sem nyílik ki a méhszáj. Az a baj, hogy semmi fájásom nincsen még. Kevesebb, mint egy napom van arra, hogy valamivel előidézzem - házilag, negatív következmények nélkül - a szülést. Lehetséges-e egyáltalán ez, illetve ha igen, mikkel van több esély rá? Előre is köszönöm szépen a választ, válaszokat!
2012. máj. 13. 11:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

[link]


Ricinuskoktél

Ezt az ízletes koktélt bevett szülésindító italként alkalmazzák.

A keveréket tetszés szerint lehet fogyasztani bármilyen alkohollal (pl: pezsgővel) vagy vízzel. Mivel a ricinus elősegíti a bélmozgást, az anyának hasmenést okozhat.


Ne feledd: ennél az eljárásnál fontos a folyamatos magzati monitorizálás! A bélmozgás ugyanis a babánál is jelentkezhet, aminek következtében a kicsi mekóniumot (magzatszurkot) ürít a magzatvízbe és oxigénhiányos állapotba kerülhet!

2012. máj. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az oxigénhiány okoz mekónium ürítést és nem a mekónium oxigénhiányt.
2012. máj. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ne akard otthon beindítani a szülést, sosem tudhatod, hogy miért nem indult be, lehet hogy "komoly" oka van. (Mint nálam... nem indult meg, majd sajnos császár lett zavaros víz miatt, és kiderült, hogy 10cm volt a köldökzsinór, és ezért nem indult meg a szülés) De ha mégis nagyon próbálkoznál, akkor mellszívóval kezd el fejni a melledet, ez ugyanis oxitocint termel, ami megindíthatja a szülést. (Amerikában ez bevett szokás)
2012. máj. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%

szerintem azért akarják indítani, mert még jóslód se volt, ezért nem is nyílt még pici sem a méhszáj. én 40+6 hetesen szültem, 40+3 -nál még betonkemény volt a méhszájam, 40+5 -nél picit alakult, puhult, az eleje nyílt egy nagyon picit, de tulképpen zárt maradtam egész a 40+5 éjszakájáig, akkor magától elindult minden. De előtte való éjszakákon már jóslóztam, az puhított a méhszájat. Létezik olyan is, hogy baromira nem akar valamiért elindulni, egy barátnőmnek 40+10 -nél indították, semmi de semmi jele nem volt, hogy magától be akarna indulni, viszont a baba már jóval 4 kg fölött volt.

Szerintem bízd magad az orvosra, ő tudja mit kell tennie! Nem lesz semmi gond! Amúgy én nagyon sokat sétáltam nekem szerintem az segített. Cipekedni nem szabad. Állítólag az orgazmus is beindíthatja.

2012. máj. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, rendesek vagytok! Ma megvizsgált az orvos, iszonyatosan fájt, szerintem tágította a méhszájat. Azt mondta, ne aggódjak, ha vérzik, és hát tényleg vérzik. Holnap megint vizsgálat, félek. :S
2012. máj. 14. 21:33
 16/17 anonim ***** válasza:
47%
Ne félj, most már el fog indulni magától, de ha mégsem indul el, akkor ők tudni fogják mit kell tenniük. Látod, hogy a doki is csak "megpiszkált", és nem egyből infúziót kötöttek, szóval ezzel a méhszáj tágítással is el lehet érni a célt. Lehet, hogy már most babázol :) de ha még nem, akkor nagyon sok boldogságot a babátokhoz, és ügyes leszel, nyugodj meg, a baba kint lesz, az orvosban és a szülésznőben kell megbízni, ők tudják, értik a dolgukat, azt kell csinálni amit mondanak. Én legalábbis így voltam vele amikor szültem, és nagyon szép élmény volt! Remélem neked is az lesz, biztos!
2012. máj. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szió!


Nekem pont a második amnioszkópia után indult be este a szülés, lehet volt összefüggés :)))

Sok szerencsét! :))


9.

2012. máj. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!